Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy 40 éves, jó egzisztenciájú...

Egy 40 éves, jó egzisztenciájú és intelligens férfinek miért csak érettségije van?

Figyelt kérdés

Nem lenézésből inkább meglepő volt, mert a megjelenése, beszédstílusa, anyagi körülményei és munkája alapján egy nagyon magasan képzett férfinak gondoltam.


De az elmondása alapján olyan rossz volt az érettségije hogy sehová nem tudna egyetemre menni meg amúgy is szörnyen rossz alkalmazott és a saját vállalkozás neki sokkal jobban tetszett.


Csak mégis furcsa mert ha igaz ez a nem túl fényes karrierút akkor hogy tanult meg két idegennyelvet és csinált jól menő vállalkozást?



2019. febr. 10. 20:09
1 2
 1/11 Varga Lilian ***** válasza:
Nyelvet bármelyik tanfolyamon diploma nélkül is megtanulhat vagy az adott nyelvet beszélő országban az élő nyelvből. A vállalkozáshoz érzek is kell és lehet hogy sokat olvasott vagy volt aki megtanítsa neki :)
2019. febr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pitchblackie válasza:
69%
Talan azert jott neki ossze mert a diploma nem szukseges a sikerhez. Es neki megvolt, ami kell az elethez es sikerhez. Vannak kovetok es vezetok. O, ugy tunik, uttoro tipus. Nezz fel ra. Vegyel rola peldat. Az egyetem nem minden.
2019. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz de mégis nagyon kivételes hogy érettségivel valaki ennyire vigye az életben.
2019. febr. 10. 20:19
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Szóval nem a papír számít. Annyi bunkó van diplomával, Dunát lehetne rekeszteni velük. És igen, lehet művelt valaki a megszokottól eltérő módon.
2019. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%
Sokan vannak, akiknek még érettségi sincsen, mégis sokra vitték! Sok világsztárt pedig, nem akarok felsorolni!
2019. febr. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Bár a jó megélhetés érdekében én például jobban preferálom magam is a magasabb végzettséget, de anélkül is sikeressé válhat bárki, és elég sokan is vannak még Magyarországon is az ilyenek.

Nekem például egy távolabbi rokonom csak szakmunkást végzett, a testvére pedig csak 8 általánost, de a vállalkozásuk annyira bejött nekik, hogy a hét minden napjára van egy luxus autójuk, porche, bmw, merci, audi, csak a legújabb és évente váltják mindig az eggyel újabbra. Szinte palotában laknak, egész utcákat vettek meg a szülővárosukban, sőt az egyikük egy 3 szintes szállodát építetett csak mert ahhoz volt kedve. Persze senki sem fog oda járni, mert a keleti határ mellett egy kis faluról van szó párezer lakossal, de neki ehhez volt kedve. Havonta járnak nyaralni mindenfele, évi kétszer Amerika de akkor az egész rokonságot viszik vagy 30 főt összesen.


Egyszerűen nagyon jól megy nekik, úgy élnek mint amit mi csak a filmekben láthatunk, pedig még írni sem tudnak. Facebook-on is a legalapvetőbb hibákat elkövetik, de nekik ez nem is szükséges mert mindent mással csináltatnak meg hivatalos dolgokat. Többszáz munkásuk van európa szerte, több gyárjuk is van. Sokan ezt diplomával sem érik el, bár én úgy voltam vele tartaléknak inkább egyetemre járok amíg fiatal vagyok. Ha nem jön be a vállalkozás amit én tervezgetek, akkor még ott a második lehetőségem, elmegyek a diplomámmal dolgozni.


Szóval előfordul az, hogy valakinek nincs olyan végzettsége mint amilyennek kinéz.

2019. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem ismeröseim egy diplomés sem vitte semmire az orvosira járokat kivéve

Ész is kell meg talpraesettség egy papair nem adja vissza az eszet leginkább töltelék tantárgyakat

No meg legtöbb egyetemista kettessel bugdávsol piálva az egyetemen

2019. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nyelveket tanulni nem luxus vagy kivaltsag.
2019. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én sok 30-50 éves vállalkozót ismerek, akinek szakiskolai bizonyítvány vagy érettségi a legmagasabb végzettsége. Nem olyan ritkaság. Vannak emberek bőven, akiknek megvan a magukhoz való eszük, egyszerűen csak nem érdekelte őket az iskola eléggé vagy lusták voltak akkoriban az érettségire tanulni, így inkább más utat választottak, nem a továbbtanulást.
2019. febr. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A milliomosok/milliárdosoknak kb. a több mint a felének nincs diplomája. Az igazi zsenik mind otthagyták az egyetemet és inkább indítottak egy saját vállalkozást. Sokkal többre is mentek vele, mint a papírral.
2019. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!