Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Szerintetek ez már alkoholizmus?

A barátom sokat bulizik, 2 hetente teljes 7végére kirúg a hámból. Részeg ilyenkor, de nem annyira, hogy ne tudna magáról vagy ne emlékezne dolgokra. Szerencsére nem ruházódik fel rossz tulajdonságokkal sem erre az időre. Hétköznap is legurít pár sört, de ritkán rúg be. Van hogy 1-2, van hogy 4-5 db-ot. Ha nagyon elfoglaltak vagyunk, akkor van hogy egy hétig eszébe sem jut inni. Remélem ez még nem vészes? Ti hogy látjátok? (24 éves)

Keress kérdéseket hasonló témákban: barát, barátnő, alkohol, ivás, részeg, hétvége, eljár

febr. 12. 09:16  Privát üzenet  

A válaszok
BBKristof nevű felhasználó válasza:

Definíció szerint az, de amíg nem alakul ki függőség vagy nincsenek szervi problémái nincs nagy gond. Azért csak úgy 5 sört bedobni az sok, ha ezt sűrűbben csinálja akkor lennének aggályaim. Baráti körömre és rám ez az életmód jellemző volt egy időben amíg a többség tanult de felnőttként simán abbahagytuk és nem iszunk olyan rendszerességgel.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont febr. 12. 09:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pont a jövőre nézve aggódom. De ő is azt állítja, hogy ez csak fiatalon, most van így, nem lesz állandó... hát remélem :) Örülök, hogy a tiétek egy jó példa.

# 2/7Időpont febr. 12. 09:38 Privát üzenet
Nem alkoholista, csak nagyivó.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont febr. 12. 10:03 Privát üzenet

Ezen az oldalon minden alkoholizmus.:D

Egyébként én is így küldtem, annyi, hogy nem söröztem, cserébe minden héten berúgtam.

Most, mióta gyerek téma van, kb a fél év alatt szerintem 3 alkalommal ittam alkoholt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont febr. 12. 10:04 Privát üzenet
Focikatalógus 728x90
A kérdező kommentje:

Akkor lehet, hogy mégis igazat mond, amikor arra hivatkozik, hogy fiatal, és pl család mellett esze ágában sem lenne ilyen sokat inni.

# 5/7Időpont febr. 12. 10:13 Privát üzenet

Nem alkoholizmus.

Magyarországon ezt inkább úgy hívják "átlagember".

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont febr. 12. 10:16 Privát üzenet
Miquel nevű felhasználó válasza:

Nem alkoholista, de jó úton halad afelé.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont febr. 13. 18:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ez már alkoholizmus?
Ez már alkoholizmus?
Más országokban mennyire hétköznapi az alkoholizmus?
Alkoholistának számítok? Mennyire elítélendő ez?
Mi van akkor, ha egy ember nagyon megszereti az alkoholt? Mármint, tudom, mi az az alkoholizmus. De mit tegyek?
Hová forduljak segítségért?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!