Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez már alkoholizmus?

Szerintetek ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés
A barátom sokat bulizik, 2 hetente teljes 7végére kirúg a hámból. Részeg ilyenkor, de nem annyira, hogy ne tudna magáról vagy ne emlékezne dolgokra. Szerencsére nem ruházódik fel rossz tulajdonságokkal sem erre az időre. Hétköznap is legurít pár sört, de ritkán rúg be. Van hogy 1-2, van hogy 4-5 db-ot. Ha nagyon elfoglaltak vagyunk, akkor van hogy egy hétig eszébe sem jut inni. Remélem ez még nem vészes? Ti hogy látjátok? (24 éves)

2019. febr. 12. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Definíció szerint az, de amíg nem alakul ki függőség vagy nincsenek szervi problémái nincs nagy gond. Azért csak úgy 5 sört bedobni az sok, ha ezt sűrűbben csinálja akkor lennének aggályaim. Baráti körömre és rám ez az életmód jellemző volt egy időben amíg a többség tanult de felnőttként simán abbahagytuk és nem iszunk olyan rendszerességgel.
2019. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont a jövőre nézve aggódom. De ő is azt állítja, hogy ez csak fiatalon, most van így, nem lesz állandó... hát remélem :) Örülök, hogy a tiétek egy jó példa.
2019. febr. 12. 09:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem alkoholista, csak nagyivó.
2019. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon minden alkoholizmus.:D

Egyébként én is így küldtem, annyi, hogy nem söröztem, cserébe minden héten berúgtam.

Most, mióta gyerek téma van, kb a fél év alatt szerintem 3 alkalommal ittam alkoholt.

2019. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy mégis igazat mond, amikor arra hivatkozik, hogy fiatal, és pl család mellett esze ágában sem lenne ilyen sokat inni.
2019. febr. 12. 10:13
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem alkoholizmus.

Magyarországon ezt inkább úgy hívják "átlagember".

2019. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem alkoholista, de jó úton halad afelé.
2019. febr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!