Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha néhány emlékem...

Normális, ha néhány emlékem olyan, mintha csak elképzeltem volna?

Figyelt kérdés

Nem a régiek, hanem akár az egy héttel ezelőttiek. Olyan valószínűtlenek néha, mintha nem is történtek volna meg, csak elképzeltem volna őket.

Például múlt héten egy barátommal együtt mentünk haza, ő pedig megsimogatta a hajam, amikor mondott valamit.

Illetve megölelt, amikor elbúcsúztunk.

Tudom, hogy ez megtörtént, meg arra is, miről beszélgettünk. Mégis, néha olyan érzés, mintha csak elképzeltem volna.

De vagyok így néhány pár évvel ezelőtti dologgal is.

Hogy olyan, mintha meg se történt volna, csak a képzeletemben.


lány


2019. febr. 12. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Most vagy középsulis, ugye?

Én is meg rengeteg ismerősöm átestünk ezen középsuli közben, ötletünk sincs miért.

2019. febr. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Bár úgy lenne....


Igazából egyetemista vagyok.

2019. febr. 12. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen az agy működése, az emlékek előhívása. Ha valamit nem rögzít az agyunk megfelelően vagy nem gondolunk rá gyakran és így nem erősítjük meg az emléket akkor halványodik. Ezért van az hogy bizonyos dolgok meg rendkívül pontosan, élesen jönnek elő később is.

Először akkor találkoztam ezzel mikor osztálytalálkozón mesélgettünk egymásnak. Rengeteg olyan dolog volt amire egyáltalán nem emlékeztem vagy csak ilyen álomszerűen rémlettek, és amiket meg én meséltem, az meg másoknak nem volt meg.

2019. febr. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!