Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan motiváljam magam a...

Hogyan motiváljam magam a munka utáni sportolásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szoktam sportolni de csak mikor kedvem támad. Viszont akarok rendszeresen de mire haza érek elszáll belőlem a lelkesedés. Hogyan tudnám magam rendszeres edzésre illetve testmozgásra bírni? Valakinek esetleg van tippje, vagy tanácsa?


2019. febr. 13. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elmégy és elkezdesz edzeni. Most nem trollkodom, hanem tényleg.

Néha nekem is volt olyan napom, hogy "a fene fog most még a szomszéd városba lemenni edzeni", vagy "keljen a halál vasárnap reggel 6kor".

De mégis, amikor atoltoztem és elkezdtem bemelegiteni, közben jött meg a kedv. Nem előtte :)

Szokták mondani az öregek : evés közben jön meg az étvágy

2019. febr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ismerős, én se bírnék rendszerszerűen sportolni.

Nekem ott van a szobában a súlyzó, amikor kedvem támad emelgetem, meg nyomom a fekvőtámaszt.

2019. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazaértem, akkor már nekem is nehéz.

De ha reggel elcipeltem a munkahelyre az edzéscuccot azzal a céllal, hogy hazafelé leszállok a villamosról és elmegyek a kondiba, akkor így már nincs visszaút. :)

2019. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kitalálod a napokat, amikor mész, és akkor el is mész. Egy idő után természetes lesz, hogy jársz, és nem fog nehezedre esni. Én úgy vettem észre, hogy elkezdeni nehéz, de ha már jársz rendszeresen, akkor még energikusabb leszel és hiányzik, ha nem tudsz valamiért menni.

Ha hétvégén nem dolgozol, akkor pl. hétvégére tervezz mindenképpen mozgást, mert akkor több időd van. Ahhoz még jöhet két nap hét közben. Nem tudom, mit sportolsz, mennyire kell utazni, stb. De akár egy napot otthon is lehet edzeni, pár eszköz kell csak hozzá.

2019. febr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonymousreview60 ***** válasza:
A munka után nekem nehéz volt elindulni, de sikerült. Cserébe le voltam halva utána. Inkább hajnalban megyek kocogni.
2019. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Gondolj arra, hogy csak elindulni nehéz. Amikor csinálod, már megvan a lendület :)
2019. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor hót' lusta vagyok és fáradt, agyban elkezdem trenírozni magam, hogy azért is megcsinálom. Van hogy hulla vagyok, de az akaraterőn nagyon sok múlik és szinte minden fejben dől el. Nálam működik. Ha nem akarom, akkor hajlamos vagyok ellustulni aznap. Ezért írom, hogy agyban kell felspanolni magad és el is indulni. Ez nemcsak a sportolásra vonatkozik, hanem bármilyen teendőre. Próbáld ki!
2019. febr. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én például ha lusta vagyok elindulni, bringázás előtt böngészem kicsit a strava alkalmazást, amivel mérni szoktam az időmet és a távot. A lényeg, hogy az általam követett személyek bejegyzéseit szoktam csekkolni, ezzel én is erőt merítek, mert tudom, hogy alapvetően imádok bringázni, de most iszonyat lusta vagyok neki vágni :) szóval pörgetem kicsit az idővonalat, én pedig kedvet kapok, mert látom, hogy xy ennyit ment, ilyen helyeken járt nemrég, és máris megvan a lelki erőm hozzá :)


De amíg nem volt meg az alkalmazás, kerékpáros videókat szoktam nézni, amik szintén inspirálnak :)

2019. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia.

Ha olyan korban vagy hogy dolgozol akkor mi sem egyszerűbb. Tedd az életed részévé az edzést. Hogy hogyan? Biztos vagyok benne hogy nem egy olyan srác vagy aki gyenge akar maradni. Amikor csak alkalmad adódik, pumpálj 20 fekvőt ez 10-12 másodperc. Sok? Egyáltalán nem. Ha ennyi még nem megy, kezd kevesebbel, a lényeg hogy folyamatosan be kell építened a munkába az életbe a kissé megterhelőbb napi rutinokat. Ismered saját magadat és gondoskodni akarsz a fizikai aktivitásodról? Ezzel a napjaid hasznosak lesznek, az edzés gondolata nem merít ki már elindulás előtt, stb. Ha csak fekvőtámaszokat végzel, azzal megnő a vállszélességed a hátad izmosodik a hasad izmosodik a karod megnő. Egyetlen gyakorlat csak a számát kell növelni időről időre. Jelenleg napi 500 fekvőtámaszt csinálok ötvenesével elosztva a nap egészére. Emellett a napi munka és a szabadidő is sokkal élvezetesebb lesz:-1 a megnövekedett fizikai külső miatt

-2 az idődet másra is fel tudod használni amit az edzésre szánnál.

2019. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Jah és még annyi hogy emiatt a tested folyamatosan tele lesz energiával ergo sosem leszel tunya vagy fáradt.
2019. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!