Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valakinek eladok egy...

Ha valakinek eladok egy aktivált sim kártyát 5.500 forintért, akkor 99,9%-a hogy visszaélnek vele?

Figyelt kérdés
A lényeg hogy van egy sim kártya, már beaktiváltam egy ember nevére neten keresztül (tudta nélkül) a lényeg hogy egy vevő megvette tőlem a kártyát 5.500 forintért. A kérdésem az volna, hogy 99,9-a hogy visszaélnek vele? Milyen visszaélések szoktak lenni, melyek azok a közkedvelt visszaélések egy aktivált kártyán? Pl: prostitució stb? Amit még jó ha tudtok, teljesen anonim maradtam, mert személyesen adtam át neki (kesztyűbe) maszkba, valamit kamera rendszer mentes helyen. Ő is úgyanezt tette, maszk, kivétel a kesztyű. Kifizette, majd odaadtam neki és leléptem. A kritizálásokat tartsátok meg magatoknak, nem kérek belőle. Ezzel egy új generáció tárhely nyílt meg előttem, hogyan jussak bevételhez. Az ilyen kártyákat meg viszik mint a cukrot. Pl:, 1x egy gsm boltban láttam hogy egy ember 18 db aktiváltat vett, kb 50.000 forintért. Azér durva nem?

2019. febr. 14. 15:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tudta nélkül, neten keresztül, ejj, ember, te zseni vagy! És a szolgáltató erre nem gondolt, hűű, ez kész aranybánya!


Meseszagú az egész, gyáva piti csaló vagy, aki most akarja elkezdeni a "gengszter életet". Maszkban, kameramentes rész, mindketten? Ember, az alvilág nagyon nem így működik... Szerinted, ha valóban igaz amit leírtál, mi a válasz ezekre a kérdésekre?

- a szolgáltatók miért egyeztetik a BM adatbázisban az adatokat? (már sikertelen az adategyeztetés, ha Budapest 9 helyett csak Budapestet diktálsz születési helyként, koppra egyezni kell mindennek, ahogy az igazolványokon szerepel)

- meghatalmazás esetén egyes szolgáltató által meghatározott esetekben csak és kizárólag ügyvéd járhat el, egyébként meg közjegyző által hitelesített meghatalmazás szükséges (nem írtál semmit arról, hogy jogilag is gondoskodtál a helyzetről... az igazi gengszterek pedig ezt teszik, dörzsölt ügyvédekkel veszik körbe magukat)

- a maszkos kesztyűs dolog... a legnagyobb hülyeség amit itt a GyK-n olvastam ever 😄 szerinted az alvilágban minek van a legnagyobb presztízse? a hűségnek és a megbízhatóságnak. az arcodról ismernek majd meg, a becenevek szinte csak tettek alapjan vagy a fizimiska alapján születnek. a te elképzelt valóságod miatt a mohácsi busójárásban vagy a dédestapolcsányi óvodás farsangi bálon, esetleg a bánkúti síklubban kellene keresnie egymást az alvilág tagjainak, nem? ott vannak maszkok meg kesztűk

- szerinted (ez a legfontosabb) a szolgáltatók nem gondoltak erre? ne nézd őket hülyének, nagyon durva szabályokat hoznak, és egyvalamit nagyon betartanak: ezeket. A net azért van tele a sirámokkal, hogy így szemét a telekom, voda, telenor, mert legtöbbször az ügyfél ezeket a szabályokat nem ismeri... (jelen esetben a példád alapján a netes rendelésnél pontos személyes adatok kellenek, atvételkor meg meghatalmazás, mivel más nevére rendelted...)


Na, vedd trollkodásnak, vagy aminek akarod, de a rád valóban igaz: nem te választottad a gengszter életet, a gengszter élet választott téged...

2019. febr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
🤔
2019. márc. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Azért vesz valaki ilyen kártyát, mert nem tiszteséges úton jár. Ennyi
2019. márc. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

A felsoroltak közül bármelyik válasz igaz lehet.

A gond az, hogy bűncselekmény (nyomozas ) esetén eljuthatnak hozzád. És mivel nem nyíltan a neten árultad a sajátodat ezért bűntárs is lehetsz (leírtad az átadás körülményeit azaz tisztában voltál vele hogy valamilyen törvénysértő dologra használják fel- ezzel bűnrészessé válhatsz).

És igen, ha nem a saját nevedre vetted hanem más nevére a tudomása nélkül még adatokkal való visszaéléssel is rádtehetnek egy lapáttal, ha ebből többet is csináltál, halmozati bűntetés, több év börtön jár.


Magyarul: ha én eladom a sim kártyám nyiltan, barmit csinalhatnak vele védve vagyok hisz honnan tudjam mit akarnak vele elkovetni, johiszemusegemert felmentenek. De Te tudatosan mentel ebbe bele es uzletszeruen akarod csinalni.

Szóval eljutnak hozzád ez ma már nem akadály ha valami olyanra használják fel a kártyát. És igen, ha ez az eset megtörténne börtönbüntetés jár.


A helyedben meggondolnám honnan szerezzek plusz pénzt magamnak. (Csak egy jó tanács)

2019. márc. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!