Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Visszataszító ha ezt írom...

Visszataszító ha ezt írom magamról bemutatkozásban (szoba kereséskor)?

Figyelt kérdés
Ha azt írom többek között, hogy: "Nem problematikus személyiségem van, nagyon tiszteletteljes vagyok, de ugyanezt várom vissza!"
2019. febr. 14. 18:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha kicsit furán hangzik a mondat, azt hagyjátok figyelmen kívül légyszi, angolról fordítottam magyarra (külföldön élek)
2019. febr. 14. 18:27
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Szeretem a kölcsönös tiszteletet.
2019. febr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jól hangzik! De válaszolnál a kérdésre? Visszataszító ha azt írtam amit a kérdésben? Mert így küldtem ki már jó néhány levelet
2019. febr. 14. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jo.

En igy irnam; problemamentes, alkalmazkodo, korrekt szemelyiseg vagyok, ugyanezt varom vissza.

Esetleg, ha dohanyzol azt is irnam, lehet az valahol kizaro ok.

2019. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"ugyanezt várom vissza"


Ez egy kicsit követelődzően hangzik, olyan akarnokként. A tiszteletet nem lehet akarni, azt kivívni lehet, kölcsönös udvariasság van, kölcsönös tisztelet van, de nem VÁROM EL, mert ez alapvető oda-vissza dolog, és ha már kihangsúlyozom, hogy ELVÁROM, az egy kierőszakolt dolog és elég rosszul adja magát így leírva.



Én komplett idiótának néznélek egy ilyen bemutatkozó mondattal :D


Szerintem kerüld ezt a fogalmazást.

2019. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!