Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én antiszociális vagyok?...

Én antiszociális vagyok? Lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Soha nem voltam nagy társasági ember, de most egyre rosszabb.

Utálok az egyetemen lenni, mert nagyon sok az ember körülöttem (több száz fősek az előadások). Az egyetem környékén az utcán menni is utálok, lépni sem lehet az emberektől. Irritál, ha közel jönnek hozzám.

Nem okoz gondot, hogy beszélgetést kezdeményezzek, vagy bármilyen ügyet elintézzek, tehát nem félek tőlük, csak sokkal jobban szeretek egyedül lenni. Igazából a legtöbb ember hidegen hagy, nem zavar, ha nem kedvelnek, nem szeretnék velük beszélgetni vagy bármi ilyesmi. A 30 fős csoportomban is csak egy berrel állók szóba, és nem is vágyom többre. Csak néhány számomra érdekes emberrel alakítok ki vagy szeretnék kialakítani barátságot, velük normális a viszonyom.

Ez mennyire nem normális? Lehet valahogy dolgozni azon, hogy ne legyek ilyen?

Nem azért fogalmazódtak meg ezek a kérdések bennem, mert több barátot szeretnék, hanem mert úgy érzem, hogy ez gátolja a szakmai előrehaladásomat, a kapcsolatok kiépítését. Mondjuk érdekbarátokat nem szeretnék.


2019. febr. 14. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Mivel nem szeretsz emberek társaságába lenni, ezért CSAK AZÉRT IS legyél ott, hátha a végén még azt mondod hogy milyen középpontba tartozó ember vagy :D

próbááld erőltetni (persze zokták mondani h ami nem megy azt ne..de ez hülyeség)

2019. febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TR75 ***** válasza:
100%
Aszociális lehetsz, vagy introvertált. Ha te így jól érzed magad, minek kezelni?
2019. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kezelni? Miért baj az, ha valaki nem, vagy kevésbé szeret emberek között lenni. Nyilván van az a közeg, amit kénytelen elviselni az ember, pl. az egyetem, de szerintem felesleges szándékosan erőltetni, ha úgy nem érzed jól magad.

Probléma inkább akkor van, ha egy ilyen beállítottságú személy mégis emberekkel akar/kényszerül fogalkozni.

Szóval.szerintem ha nem muszáj, ne változz! Maradj az, aki szeretnél. Így is meg fogod találni azokat az embereket, akik fontosak lehetne a számodra. Talán kicsit nehezebben, de az legalább őszinte :)

2019. febr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
aszociális, jegyezzétek már meg
2019. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te asszociálós, introvertált vagy, de semmiképp nem antoszociális (az más). Ha téged nem zavar akkor minek dolgozni rajta? Semmi gond nincs azzal, ha valaki elvan magában, kicsi az ismeretségi köre.
2019. febr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!