Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet szociopata az ismerősöm?

Amina931 kérdése:

Lehet szociopata az ismerősöm?

Figyelt kérdés
7 éve ismerem de egyszer sem tanúsított empátiát, sem megbánást. Imád magáról beszélni de senki más mondandója nem igazán érdekli. A neten ismerkedtünk meg, eleinte úgy viselkedett mint aki szeretne kapcsolatot, utána totál rideg lett mintha elvágták volna. (Amikor már éreztem valamit iránta, ekkor a szemem láttára kezdett el nőzni és mesélt is róla) Úgy láttam több nővel is ezt csinálja. De nem is ez a lényeg, soha nem láttam még rajta érzelmeket, soha nem volt még kapcsolata, és annak ellenére hogy nem akar tőlem semmit felkeres, úgy érzem azért hogy lássa én érzek-e még valamit. Többször volt ilyen próbálkozása, és mivel semlegesen viselkedtem vele el is tűnt. De évente legalább 1x bepróbálkozik. Nem a szexért keres mert az nem volt közöttünk és nem is nyomul. Csak apró dolgokkal kedveskedik ilyenkor és törődik velem. Megjegyezném hogy kikerültem már a hálójából, mert engem nem motivál ha valaki érdektelen velem szemben, viszont érdekel hogy mi állhat a háttérben. Mélyebb beszélgetésre teljesen képtelen, kibújik alóla.

2018. nov. 12. 09:11
1 2
 1/11 anonymousreview60 ***** válasza:
Lehetséges, de a szociopaták szoktak érzelmeket mímelni, ha az az érdekük. Az "Imád magáról beszélni de senki más mondandója nem igazán érdekli." alapján inkább narcisztikusnak mondanám.
2018. nov. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerinted mi állhat az èrdektelensèg hátterében?
2018. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az hogy egyszerűen nem érdekli más magán kívül. Amit muszáj megkérdeznie azt megkérdezi (adott helyzetben ha nagyon bunkónak tűnne mert nem reagál ) de ha érzelmekről van szó akkor akármit mondhat az ember nem kérdez vissza. Színlelt érdeklődést és érzelmeket amikor ismerkedtünk az elején, gondolom hogy tápláljak érzelmeket iránta. Vagy nincsenek érzései, vagy nagyon mélyen elrejti. Most utánanéztem a nárcisztikus személyiség jellemzőinek, és igazából ez is illene rá. De mi a különbség a nárci és a szociopata között? Belőlem meg fogalmam sincs hogy mi haszna, mert egy ideje tényleg csak ismerősként tekintek rá, amit ő is érzékel. (több éve)
2018. nov. 12. 10:15
 4/11 A kérdező kommentje:
Olyan volt régebben még, hogy felkeresett és találkozni akart.Beültünk iszogatni, egyáltalán nem nyomult, de kedves volt velem végig. Én csak úgy viselkedtem vele mint bárki mással, de jól éreztem vele magam. Nem nyomult, se szexet nem akart, se kapcsolatot akkor sem, viszont ha barátkozni akart volna akkor nem tűnik el amint azt látja hogy nem vagyok oda érte. Én is normális voltam vele, tehát nem tudom erre mi más magyarázat lenne, mint hogy ezzel szórakoztatta magát, aztán pedig érdektelenné váltam.
2018. nov. 12. 10:34
 5/11 anonim ***** válasza:
Te mit szeretnél, hogy milyen legyen a kapcsolatotok?
2018. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Leginkább csak érdekel, hogy milyen ő valójában. Amint láthatod, semmi nincs a mi "kapcsolatunkban", ami menthető, vagy arra érdemes lenne, és nincs is ilyen szándékom.
2018. nov. 12. 11:05
 7/11 anonim válasza:

A szó, amit keresel: nárcisztikus.


Szívesen.

2018. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Állatokra hogyan néz?
2018. nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Személyesen még nem láttam állattal érintkezni, szóval ezt nem tudom. A szüleinél van háziállat, azt küldte képen, de az emberek ismerkedés alatt általában ezzel is csak növelni akarják a szimpátiát, szóval ez az eset nem releváns. Egyébként nem láttam még erőszakosan megnyilvánulni.
2018. nov. 12. 13:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor a diagnózisom nem szicopata, hanem morcipata.
2018. nov. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!