Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan kommunikálnátok...

Ti hogyan kommunikálnátok olyasvalakivel akinek negatív dolgot nem lehet mondani?

Figyelt kérdés

Akármit mondtok neki egyből megsértődik és agresszív lesz, a végén sírni is kezd. Nem lehet észérvékkel megindokolni semmit, mert egyből megy a hiszti.

Pl. Van anyukám tulajdonában egy ingatlan azon a településen ahol él, felhívja valaki "Neo Marci az ingatlanos" néven bemutatkozva. Sehogy se tudtam elmagyarázni neki, hogy vagy valaki szórakozott vagy nem az igazi nevén mutatkozott be és csaló, sehogy.

"Ha ennyire okos vagy akkor miért nem vagy milliárdos?"

"Honnan tudhatnád, hogy csaló? Nyomozó vagy?"

Próbáltam elmagyarázni neki, hogy így nem mutatkozik be senki a vezetéknév mit jelent stb. Az ingatlanosok amúgy se veszik meg az ingatlant, ő azt hiszi majd ott helyszínen kp-ban kifizet annyit sőt még licitál is rá.

"Akkor miért nem te intézed? Miért kell nekem mindent csinálni?"200km-re lakom a hirdetéseket én tettem fel több oldalra, de nem tudok mindig haza szaladgálni, mert van érdeklődő, sokat vagyok külföldön is + túlórázok.

"Mindent nekem kell csinálni, nekem!! Dögöljek meg ezt akarjátok nem?" ÉS ekkor már ordít, innentől kezdve nem lehet neki mondani semmit, rá se nézni.

"Most már a szomszéd is tud mindent, mert hallgatózik, tudja, hogy ingatlanos fog jönni, Istenem.." és elkezd sírni.

Többen mondták neki, hogy pszichológus vagy kérjen segítséget, persze nem így, de teljesen mindegy hogyan próbálod elmondani neki, mert a válasz "Azt hiszitek egy fogyatékos elmebeteg vagyok? Majd felvágom az ereim és megtudjátok..."


Tudom, hogy az egész a munkahelyéről ered, mert a női munkatársával gyilkolják egymást, meg az új dolgozókkal is.


Általában vagy nem beszélek vele vagy elhallgatok dolgokat előle, mert úgy is felesleges. Az igazság, hogy 10 évig minden nap egy ilyen emberrel élni egyszerűen már nekem is sok volt. Pedig 15 éve még nem volt ilyen.


Egy ilyen hópehely lelkű emberen lehet egyáltalán segíteni?



2019. febr. 15. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva sehogy. Nem sokáig lenne az életem része egy ilyen ember, nem vagyok mártír típus, nem kínoznám magam vele.
2019. febr. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ez már nem hópehely lelkű, hanem súlyos értelmi fogyatékos...
2019. febr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Te bíztad rá... akkor úgy intézi, ahogy tudja.

Ha nem megfelelő, bízz meg mást!

Nem kell rajta segítened.

2019. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az ilyeneknek egy idő után nem mondok semmit, nehogy sértődés legyen a vége. Aztán ha kapcsol elmondom neki, hogy ez a baj, ha erre is kiakad vagy nem is kapcsol, akkor ne foglalkozz vele tovább.
2019. febr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Sehogy, ilyen undorító jellemhibájú emberekkel nem állok szóba hosszútávon. Az meg édesmidegy, hogy 15 éve milyen ember volt, az a lényeg, hogy most milyen. Ha 10 év alatt nem változott, az már nem is fog, maximum egyre rosszabb lesz. Az embert még mindig nem a gondolatai vagy érzései határozzák meg, hanem csak és kizárólag a tettei.
2019. febr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ezért menekültem el tőle, általában tud logikusan is gondolkodni, átlátja a dolgokat. A kritikákat, vitákat, negatív dolgokat viszont nem bírja, ettől függetlenül családtag és ha nem lenne ez akkor "normálisan" lehetne vele beszélni.

Igen fel is adtam, de azt mégsem akarom, hogy egy csaló átverje vagy bántalmazza vagy megölje.

Tudom az ember a saját kárán tanul és sok mindent rá is hagytam, de ez akkor sincs rendjén.

Ő az ingatlan tulajdonosa és "más helyettem ne intézzen semmit" ezért ráhagytam + ő az egyetlen aki az érdeklődőknek meg tudja mutatni az ingatlant.

2019. febr. 15. 12:49
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
nagynéném ilyesmi, de nem ennyire durva. ő most vett lakást nemrég, mert hogy be fog dőlni a gazdaság, lemegy a forint értéke, jobb ingatlanba fektetni. apám rámutatott, hogy ha a gazdaság bebukik, akkor az ingatlanok ára is lemegy, nem csak a forinté. de ő akkor is okosabb, leállt veszekedni, mert mindenképpen neki kell hogy igaza legyen és az övé kell hogy legyen az utolsó szó. semmilyen kritikát, tanácsot nem fogad el. nagyon nehéz vele, legjobb ha magára hagyod az ilyen embert
2019. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az élettől kell egy-két kellemetlen tapasztalat (csak nehogy túl nagy kár érje), hogy megedződjön, vagy megtanuljon olyat is, amit nem tud, nem lát be.

Nem tudom mi a baj, gyerekesen látja a világot, vagy élettapasztalata nincs.

2019. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6: De közben meg azt panaszolja, hogy mért nem te intézed, mindent neki kell csinálni, és beledöglik.
2019. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7: Szerintem pont semmi beleszólása nincsen másoknak, hogy a nagynénéd mit vesz a saját pénzén.
2019. febr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!