Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet hogy szociopata a barátom?

Lehet hogy szociopata a barátom?

Figyelt kérdés

Nem akarok gonosz lenni,és ez így túlzás szerintem,de a barátomnak nagyon furcsa a viselkedése.Alapvetően jó a kapcsolatunk,szeretjük egymást.Régóta együtt vagyunk. Nemrégiben olvastam egy leírást erről,és megdöbbentett a hasonlóság. Nem bánt,vagy manipulál. De ami megrémít:

- Mindenkinek nyalizik,hogy hátha a jó kapcsolataival előbbre jut

- Érzelmileg mintha elmaradott lenne,a gesztusai majdhogynem gúnyosak. Pl amikor mosolyog,kedveskedik,olyan mintha gúnyból tenné. Ezt említettem neki,azt mondta nincs szó ilyesmiről,ő nem érzi így,ő ilyenkor tényleg boldogságot fejez ki.

-Sokszor arrogáns mindenkivel,beleértve a "szeretteit" is. Mindenki munkáját lenézi,csak akkor van elvégezve valami ha ő csinálja. Maximalista.

- Nem igazán empatikus. Nem tudja beleélni magát abba amit mondok,ha pozitív,ha negatív,nem látom rajta hogy megértené.Nem tudja felfogni hogy más nézőpontok is léteznek. Szó szerint nem fogja fel.

- Nincs szégyenérzete. Egyáltalán. Pl úgy vislekedik idősek,vagy magasabb rangúak társaságában ahogy a legjobb haverjaival. Arra való tekintet nélkül beszél,hogy megérti-e mindenki a kifejezéseit,poénjait,nem magázódik senkivel.Nem érti mikor mit illik mondani,hogyan legyen alázatos.


Viszont nem hazudozik,legalább sosem tudtam meg eddig,nem használ ki,vagy nem gázol át senkin,tudtommal. Személyiségzavar,vagy csak furcsa?



2019. febr. 16. 12:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
És a kérdés.... Minek vagy vele? Valami gond lehet a te fejedben is.
2019. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért ne lennék? Mint mondtam,rám nincs rossz hatással,nem bánt. Néha idegesítenek ezek a tulajdonságai,de senki sem tökéletes. Csak arra szeretnék választ kapni hogy ez így normális,vagy ez más személyiségzavar kategória.
2019. febr. 16. 12:54
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Semmi baj a barátoddal, te talán visszahuzódóbb,alázatosabb vagy nála,neveltebb.
2019. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichiater, de szerintem bizonyos hangulatokra konnyu rahuzni, hogy szemelyisegzavar. Azt se tudom pontosan mi az hogy szociopata, de hogy van egy furcsa arckifejezese, vagy hogy ugy ttunik, hogy nyalazik masokbak, meg nem biztos, hogy ez beteges. Lehet hogy csak felvett egy stilust, viszonyulast masokhoz, ami most a jelleme reszet kepezi, de nem biztos hogy ez szociologiai szempontbol barkinek is karos lenne. Xd
2019. febr. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Es o nevet, megkerdezted hogy gunyosan nevet-e, kozbe lehet hogy csak fura feje van, de hat te jarsz vele mar regota. :)
2019. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Minden bizonnyal az.

Az, hogy te nem tudsz róla, nem biztos, hogy így is van.Amiről az ember nem tud, az nem szokott fájni.

2019. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem csak nagy onbizalommal rendelkezo, maximalista ember
2019. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
17%
Mi a biztosíték kedves kérdező tetü liba,hogy nem lesz a jövőben? Ha efféle kétségeid támadtak? ....Menj már az anyádba!
2019. febr. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Igazából ezek lehetnének az autizmus tünetei is, főleg, mikor írtad, hogy nem magázódik senkivel, meg kinek, mikor, mit illik mondani.
2019. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Valami furcsaság lehet a dologban,ha nem ez,lehet más személyiségzavar,nem értek hozzá,minek a tünetei lehetnek ezek. Lehet hogy semmi,csak némelyik leírásban rémísztően hasonló dolgokat tapasztaltam nála.

Ez persze nem változtat semmin,csak elgondolkodtam rajta,hogy lehet hogy nem átlagos tulajdonságok ezek,mert máson nem tapasztaltam. :)

2019. febr. 16. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!