Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha borzasztóan...

Mit tegyek ha borzasztóan szorongok amikor mások előtt kell beszélnem?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem az egyetemet. "Sajnos" ebben a félévben elég sok gyakorlati órám van, ahol gyakran felszólítanak / elvárt az aktív, konstruktív órai munka. Olyankor, amikor nekem kell beszélni/szerepelni a többiek előtt (mindegy, hogy miről) annyira zavarban vagyok és szorongok, hogy nem találom a megfelelő szavakat, össsze-vissza beszélek nyelvtanilag helytelenül, sőt, van hogy rosszul ragozok bizonyos szavakat. Mintha nem is a saját anyanyelvem lenne.

Mit lehet tenni ennek az elkerülése és leküzdése érdekében?


2019. febr. 18. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Képzeld őket meztelennek
2019. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy az segítene 🙃
2019. febr. 18. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolj a tükör előtt. Hidd el, nem is olyan egyszerű. Talán azért is, mert hülyén érzed majd magad, hogy a tükörhöz/magadhoz beszélsz. De ha ezt ki tudod zárni és tudsz beszélni, akkor az egyetemen is könnyebb lesz.

Emellett olvass sokat, azzal fejleszted a beszéd késségedet. Akár olvashatsz magadnak hangosan is.

2019. febr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorolni kell, hozzá kell szoknod hogy tömeg előtt beszélsz. A tükör segithet. Illetve koncentráció. Ne foglalkozz a körülötted levökkel. Nézz a tanárra, vagy a falra, minden mást zárj ki.
2019. febr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!