Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érzed meg azt, ha egy...

Hogyan érzed meg azt, ha egy ember úgy csinál mintha kedvelne téged, nem őszinte csak teszi az irányodba a szépet, kedves veled, de igazából nem kedvel, csak úgy tesz?

Figyelt kérdés

Mert mások vagy más feljebb valói ezt, várják el tőle vagy az érdekei ezt kívánják és csak megjátszott a kedvessége az irányodba, és valójában semlegesek az érzései veled szemben vagy egyáltalán nem is kedvel.

Hogyan lehet ezt a megjátszást észrevenni, megérezni és kezelni?



2019. febr. 21. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Átlátok rajta.
2019. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Már hozzászoktam, hogy vannak ilyen emberek; nem kell velük törődni. De bunkóskodni sem kell velük. Ha megszólít kedves vagy vele; de utána , mikor már válaszoltál neki, ott is hagyhatod, nem kell, hogy vele tölts időt, ha nem akarod. Szal én már túl vagyok ezen, hogy ilyeneken rugózzak. Te se tedd, nem érdemes ebbe energiát feccölni, egyszerűen nem kell foglalkozni velük.
2019. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hogyan lehet ezt a képességet elsajátítani és észrevenni a képmutatását azoknak akik csak érdekből játsszák azt, hogy kedvelnek és igazából nem tiszták és alattomosak a szándékaik velem szemben?


Illetve, hogyan lehet észre venni azokat az embereket akik igazán tiszta szándékkal, önzetlenül kedvelnek és önmagamért szeretnek, azért aki én vagyok?

2019. febr. 21. 18:49
 4/14 A kérdező kommentje:
Mivel eléggé keresztényi és vallásos neveltetést kaptam, nagyon naivnak és "szűznek" érzem magam az ilyen emberek kezelésében és a hasonló helyzetekben.
2019. febr. 21. 18:53
 5/14 anonim ***** válasza:
85%

Igen én is egyből kiszúrom.


A hanglejtése, meg nagyon fontos a szeme. Olyan sunyin csillog. Lehajtott fejjel beszél. Vagy felviszi vagy leviszi a hangsulyt.

Engem is nagyon sokszor becsaptak már, ugyhogy először távolságtartó vagyok amig ki nem ismerem teljesen az embert.

Nincs is sok barátom.

2019. febr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Hát például ne legyen behízelgő, mű, és őszintétlen a közeledése. Ahogy beszél a hanglejtése talán picit olyan támadónak tűnhet; mintha szívből akarna kedves lenni (vagy úgy próbál tűnni, vagy nem tudom már pontosan, hogy akartam írni; de úgy akarja láttatni magát, hogy egy kedves oldalát másoknak, amivel megnyerni kívánkozik a másik embert), de az nem megy neki, és lehet hallani benne egy ilyen erőlködést, kis gonoszságot, kis sunyiságot. Meg a szeme is olyan vad lehet közben. (Mosolya is lehet kemény, erőltetett, nem szívből jövő) Énszerintem ezt észre lehet venni, ha valaki csak megjátssza. De ha meg mégse lehet észrevenni olyan könnyen; most eszembe jutott egy konkrét eset; amikor tényleg csak valaki a bizalmamba akart férkőzni; ott bukott le; hogy mondott valami olyat; szóval egyszercsak benyögött valami gonoszat. Utána persze azért próbált visszakozni, de már nem tudta semmissé tenni, amit kimondott. Szal van benne egy kis sunyiság, kis gonoszság; ha meg nem , akkor lebuktathatja magát beszéddel is. Kivéve, ha már annyira jó színész. De egy ilyen ember énszerintem nem tudja megjeleníteni, átadni annyira a mű érzelmeket (mert talán önvédelemből nem is mer érezni, ígyhát nem is feltétlenül tudhatja, milyenek ezek az érzelmek); énszerintem látod is rajta. Meg pl beképzelt is lehet, aki fennhordja az orrát; az ilyesmi típusúaknál lehet talán jellemző az érdekbarátkozás. Hogy csak használni akarja a másikat.
2019. febr. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom megmondani, de a grsztusaiból, a mimikajából. Meg aztán logika. Ki lehet következtetni
2019. febr. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mibōl gondolod, hogy nem kedvelnek? Van aki érdekbõl megjátsza, de szerintem olyan is van, aki hangulat ember, egyszer rossz kedve van s másokon vezeti le a feszkót (igaz, ez sem valami helyes viselkedés), máskor jobb kedve van. Amíg semmi érdeke nem fūzõdik hozzá, addig miért játszaná meg magát? Mit akar elérni vele?


Amúgy én úgy szoktam kiiktatni a kétszínū érdekembereket, hogy alapból nem hagyom magam kihasználni, senkinek sem teszek szívességet, aki nem érdemli meg.

Úgy gondolom, abból lehet a legegyértelmūbben észrevenni, hogy valamilyen elvárása van veled szemben, amiatt barátkozik. Miközben kihasznál téged, õmaga semmit nem nyújt, semmit nem tesz érted, csak elvár.

Én meg a kapcsolatokban a kölcsönösség elvén mūködöm, olyan emberekkel vagyok törõdõ és odaadó, akik ezt viszonozzák.

2019. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hát az van, hogy én nem szeretnék logikázni, taktikázni meg folyton figyelni az embereket és mások viselkedését mert hát az is természetemhez képest természet ellenes lenne. Szóval nem is tudok vagy tudnék mindenkit így megfigyelni és kiértékelni.

Ezért lehet, hogy sokszor becsapnak, átjátszanak, átráznak, ettől kicsit rossz és csalódok, igazából ebből az általam kedvelt személyben történt csalódottság érzésből hogyan lehet felépülni, feldolgozni és tovább menni egy ilyen helyzet után.

2019. febr. 21. 20:47
 10/14 anonim ***** válasza:
Mivel csaptak be, mi történt?
2019. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!