Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A betörők felelőtlenek vagy...

A betörők felelőtlenek vagy vakmerőek?

Figyelt kérdés

Egyik nap betörtej éjszaka felénk egy házba, az óta foglalkoztat ez a kérdés, hogy vajon miért merik megcsinálni?

Pl., te miért nem mernél ilyet csinálni?

- mert szerinted ez nem helyes, vagy

- mert félnél hogy lebuknál.


Egyszerűen én nem értettem, hogy valaki melyiktől tekint el, hogy ilyet meg mer tenni, nem fél a lebukástól.



2019. febr. 19. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
csak simán nagyon hülyék és még dolgozni se akarnak.
2019. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Aki betor valahova annak penzre vagy ertekekre van szuksege ami azt jelenti hogy mar lehet enni sem tud mert annyira szegeny es nemhogy elmenne dolgozni inkabb betor, a muszalysagbol teszi es biztosan van benne valamennyi felelem de mast nem tesz ezt az utat valasztja. En peldaul nem tartom helyesnek viszont a lebukastol is paraznek. Ha valami megis arra vezerelne hogy megtegyem akkor is biztosan felnek de megkockaztatnam,szerencsere ilyenre valoszinuleg nem kellene vetemednem. Viszont van egy fiatal srac ismerosom o azert tort be egy nyugdijas nenihez mert megfenyegettek es megkellett tennie kulonben ripityara torik a csontjait, sajnos ilyen is elofordul.

Es van aki buntudat nelkul megteszi de annal be van kattanva valami szerintem

2019. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ez teljes mertekben igaz....
2019. febr. 19. 20:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én két okból nem betörősködöm.

-alapvetően egy rendkívül empatikus és igazságos ember vagyok, és mivel én sem örülnék neki, ha velem ezt tenné valaki, így egyértelmű, hogy nem teszek olyat én sem senkivel.

-ha még esetleg ezt a hozzáállást valahogy kiiktatnám, hogy felveszem a másik nézőpontját, akkor meg az jönne, hogy a várható eredmény és a bekockáztatott veszteség nincs arányban.

Értem ezalatt, hogy mondjuk használt telefonért vagy laptopért ami max pártízezerért adható el, kockáztasson az ember egy börtönt, meghurclást stb?

De ez kizárólag elméleti, mert az egyes pont lépne érvényben, hogy nem teszek senkivel olyat, amit nagyon nem akarok, hogy velem is tegyenek.

2019. febr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez teljesen igaz.....csak azt gondolom, hogy egyesek nem a szimpla megélhetésért törnek be egyes helyekre, hanem a megélhetésen felüli "plusz"-ért.....
2019. febr. 19. 20:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, azt hiszem, ha nagyon hidegfejjel nézzük, nagyon kicsi az esélye, hogy egy betörés által az ember olyan mértékű és kockázatmentességű anyagi javakhoz jusson, amiért ezt megérje bevállalni. És direkt nem ejtettem szót az empátiáról, becsületről, asszertív korrektségről.
2019. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a vonalon haladva. A nagy betörő miért a szegény embert lopja meg? Miért nem megy a rozsadombra lopni? Ott lenne zsákmány...
2019. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gondolom mert nem is hülye.....ki menne kamerák tízszeresei és mozgásérzékelők és istentudja mik felé lopni...
2019. febr. 19. 20:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolod nem hülye...

A szegény embertöl mit akar ellopni két tyúkot meg 500ft-ot? A betöréses esetek erröl szolnak. A kérdésre válaszolva egyik sem. Ezek lecsúszott idiota emberek

2019. febr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Többnyire nem olyan házba törnek be ahol csak 50ezer várja őket.

Aki profi az figyeli a házat, esetleg már valaki járt is ott közülük. Tudja nagyjából mire számítson. Mennyire könnyű a dolga vagy mennyire nehéz.

Pl nálunk lehet itthon van 100ezernyi készpénz, arany, pc, laptop, ékszerek, drága piák stb... De kicsi utca ahol mindenki ismeri a másikat, fél szomszédság rokon vagy nagyon jó ismerős. Ha valaki előtt megállnak már megy ki a másik háztól is valaki, hogy ki az és mit is akar. Észre vétlenül nehéz lenne bármit is csinálni. Rengeteg a kamera is a környéken. Erre jó ideje nem volt betörés.


Városon ahol a szomszédok nem figyelnek egymásra esetleg nem is olyan feltünő a dolog ott fényes nappal kipakolják a házat és senki nem látott semmit. Itt a környéken fingani se tudna senki, hogy ne legyen feltünő. Sok az idős is akik kint ülnek egész nap és mindenkit ismernek. Volt olyan, hogy rám is rám szóltak, hogy mit lődörgök a háznál, mert nem ismertek meg, nálam meg nem volt kulcs.

2019. febr. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!