Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan beszélni magyarul és miért nincsenek gondolataim?

Figyelt kérdés

Nemrég telefonáltam egy ügyintézőnek és annyira ciki volt már megint. Hiába készülök fel minden hívás előtt, hogy mit fogok mondani, mindig van olyan pillanat, amikor beakad a fogaskerék és elkezdek egy mondatot, de belezavarodok és hebegek-habogok. Pedig egyetemistaként nem gondolnám magamat hülyének és nem is izgulok. Ráadásul ha van valami a fejemben, azt nagyon nehezen tudom mondatokba önteni. És még csodálkozok azon, hogy az angol nem megy...

Sorstársak véleményére lennék kíváncsi elsősorban, hogy ti is küzdetek-e ilyen problémával.



2019. febr. 22. 10:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem a szeretet vezérelt. Mindig ez van a fény harcosaival, akik nagyon magabiztosnak akarnak látszani, de nem azok belül. Hogyan is lehetnél magabiztos, ha félsz a megalázástól. Testbeszéd, úgyan mit érsz vele, ha csak egy felvett póz, és nem belöled jön, ezért nehéz ám híres modell lenni, nem mindenkinek áll jól a pucsítás, csőcsörítés.

Továbbá légzéstechnika elsajátítása inkább hasznodra válhat, mit a többi baromság.

2019. febr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Gondolom az előző hozzászóló válasza sokat segített.

Engem nem érdekel, hogy ki vagy mert így is tudok jó tanáccsal szolgálni.

Az a gondod, hogy akarsz, ezért folyton ugrál a figyelmed. Hol a szived felé, hogy hogyan érzed magad, hol a gondolataid felé, hogy hogyan beszélj, és a végén nem lesz semmise az egészből csak a fákk.

Pascal szerint minden nyomorunk abból adódik, hogy nem tudunk nyugodtan egyhelyben ülni magunkban egy szobában. Szerintem gyakorold ezt. Gyakorold a nyugalmat. Ne csináld ezerrel a dolgokat. Csak lazán. Swag yolo meg minden :)

2019. febr. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Velem is ez a helyzet. Szintén van felsőfokú végzettségem. Feleltem már sokat szóban, mindig rengeteget kellett rá készülnöm akár power pointos előadás legyen vagy akár szóbeli felelet. De mind hiába az alakvető kommunikáció nem megy, pedig direk olvasok neten viszonylag sokat, de semmi fejlődés ( legalábbis nem veszem észre). Lehet az se mindegy h mit. Plussz nekem mellé a koncentrációm és a memóriám is fail. Igen nehezen lehet így újat tanulni,illetve figyelni a másik fél kommunikációjára, továbbá a saját vélemény kinyilvánítás (egyesek nem bírják kivárni míg összeszedetten próbálom elmondani a mondandómat és közbevágnak...) is nehezítetté válik. Írásban könnyebb, de csak azért, mert van idő átgondolni a szavakat és megszerkeszteni a szöveget. Szóban erre nincs lehetőség vagy csak toleránsabb érdeklődő hallgatóság mellett.


Egyesek önbizalomhiánnyal magyarázzák a jelenséget. Továbbá én sem hiszem hogy szervi elváltozás lenne mert voltam már hasonló tünetekkel pár évvel ezelőtt agyi ct vizsgálaton és szerencsére semmit nem találtak. Szal lelki okai lehetnek a dolognak csak lövésem sincs, hogy hogy változtassak/változtassunk rajta, mert ez az egész csak egy ördögi öngerjesztő kört alkot amiből az idő előrehaladtával egyre nehezebb kilépni.

2019. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!