Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van köztetek olyan, akiből a...

Van köztetek olyan, akiből a közeljövőben könnyen hajléktalan válhat?

Figyelt kérdés
Én szerintem ilyen ember vagyok, csak úgy röviden magamról: Az államilag támogatott féléveimet már majdnem elhasználtam, de az egyetemen csak kínlódok, így egyenlőre elég távoli a diploma. A középfokú angol nyelvvizsgám ellenére, már évek óta képtelen vagyok eljutni a kommunikációs szintű angol nyelvtudásig, ami elengedhetetlen bármely helpdesk-es vagy külföldi munkához. Szüleim betegesek, nem tudhatom mit hoz számukra a jövő, mert arra is sok esély van, hogy pár év múlva leesnek a lábukról és ott maradok velük tehetetlenül, tök egyedül. Nincsenek barátaim/barátnőm/közeli ismerősöm, aki baj esetén esetleg segítene. Rossz kommunikációs képességekkel rendelkezek, kicsit depressziós is talán és szorongó. Szóval teljesen kiszolgáltatott vagyok a külső körülményeknek. Abszolút nem tudom mit hoz a jövő és hogy hogyan tudnék változtatni. Egy cseppnyi erőm sincsen, totálisan kimerültnek érzem magamat. Van még ilyen hozzám hasonló ember, aki csak úgy sodródik az árral és totálisan kilátástalan a karrierje?

2016. okt. 16. 22:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
25%
legyen 8 általánosod ,ha nem akarsz az lenni nem is leszel!!
2016. okt. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
8 általános? Te a Magyarország nevű kelet-európai államban élsz? Tudsz róla, hogy akinek nincs diplomája az a munkanélküli központ törzsvendége lesz. Tudsz róla, hogy 3 hónapig pár tízezer forintot kapsz munkanélküli segély címen, aztán azt csinálsz amit akarsz?
2016. okt. 16. 22:50
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Ha akarsz dolgozni, akkor úgy is fogsz. Munka az van. Vagy összeszeded magad és legalább az angolt tanulod még vagy rinyálsz tovább.
2016. okt. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
Magyarországon élek, és egyébként te tudsz te róla hogy eddig 6 helyen dolgoztam és 8 általánosos idióta volt a főnököm:)?
2016. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
de amúgy részben igazad van...
2016. okt. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Elhiszem, csak akkor írjatok már néhány olyan munkakört, ahova azonnal el tudnék menni egy krach esetén (pl. szülők halála) min. 80-100k-s fizetésért. Azért kérdezem, mert manapság már kis túlzással a takarítónőtől is 3 körös állásinterjút meg 3 év szakmai tapasztalatot követelnek meg. Milyen mentőöv jellegű munkák léteznek ma Mo.-n?
2016. okt. 16. 23:10
 7/19 anonim ***** válasza:
Egy b***i ez az ország egy szükre gyárat képzelj el...ahova bejársz túlórázni is 120-ért:D többet nem tudok mondani ilyenből elég sok van ebben a putri telepben. De pozitívan felfogva arra jó ,hogy talán tudjál jó irányban (nagyon nehezzen), de fejlődni vagy elhúzni innen.
2016. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

bármelyik tescoba felvesznek árufeltöltőnek.

diploma sem kell.

nekem technikusi végzettségem van egy rég halott szakmában, mégis van munkám. nem is egy.

nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

2016. okt. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Akik azt mondják, bármikor leget munkát találni, azok tapasztalatból írják, vagy csak mert azt nyomja a média, hogy mekkora munjanélküliség van? Nekem van nem kevés munkanélküli ismerősöm vidéken (nem falvakban, hanem 15-150 ezer között mindenféle méretű városokbab), és azt látom, hogy messze nem az a helyzet, amit reklámoznak, eleve sok helyen már a válság idején vagy jóval előtte vezártak a gyárak, üzemek, ami van, meg a Tescoban is pedig a diákmunkásokat veszik fel, mert őket rugalmasabban lehet alkalmazni, a full time minimálbéres betanított munkákra pedig ismerősökön kereeztül lehet bekerülni.


Egyébként 4 éve saját magam is megtapasztaltam. Egy 100+ ezres vidéki városban próbáltam munkát keresni, mivel informatikus diplomával programozóként nem volt semmi, és költözni akkor magánéleti okokból nem tudtam, ezért szó szerint bármit elvállaltam volna, de kb. sehol nem álltak velem szóba, egy helyen hívtak be interjúra egy boltba, aztán nem engem választottak. Volt összeszerelő munka is minimálbérért (úgy hirdették), ott egy pozíciót hirdettek, majd véletlenül úgy küldték ki e-mailben a köszönjük nemet, hogy minden címzett látszitt, ami 500+ embert jelentett... Aztán végül találtam Java fejlesztői távmunkát, most meg Budapesten dolgozok jó pénzért.

2016. okt. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az elején elírtam, szóval hogy nyomja a média, hogy mekkora munkaerőhiány van.


(Amúgy Budapesten IT szektorban ez igaz is. Más területeken és más országrészekben ez nem igaz. Különösen Nyugat-Dunántúlon nagy hazugság ez.)

2016. okt. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!