Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szeretet mit jelent a...

A szeretet mit jelent a gazdagoknak?

Figyelt kérdés
Mit jelent a szeretet azoknak, akik itt a gyakorin büszkén hangoztatják hogy ők gazdagok, és szerintük mások mennyire alattuk vannak? Amikor azt mondják hogy szeretnek valakit mire gondolnak? Hogy olyan mint egy tiramisu szelet? Vagy hogy olyan mint egy húszezres bankjegy? Vagy hogy tudnák leírni azt az érzést hogy szeretet? Szoktak pozitívan állni az embertársaikhoz? Köszönöm a normális válaszokat, tényleg érdekel, hogy az ilyen emberek képesek e a szeretetre.
2019. febr. 23. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Ugyanúgy tudnak szeretni, de drasztikusan meghatározza a pénz ezt az érzést. Egyrészt a szeretet csak a saját "kasztjukra" korlátozódik. Gazdag fiatalok együtt szórakoznak, gazdag családok együtt szerveznek programot, másrészt a szeretet szorosan összefügg a pénzzel. "Fiam, nagyon büszke vagyok rád, szeretlek szóval van egy meglepetésem: itt egy Maserati (amit a melósok megnövelt kötelező havi túlórái miatt 3 hónappal hamarabb tudtam megvenni)"

A szegény az csak beletörődve és anyagilag korlátozva tud szeretni, de az érzelmi oldalát tekintve maximálisan megad mindent, ami a szeretetéhez szükséges. És a legfontosabb: ők a gazdagok felé is ki tudják mutatni az érzelmi intelligenciájukat, de fordítva ez soha nem valósul meg.

2019. febr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Első,ez nagyon jó megfogalmazás! Tökéletesen kifejtetted a lényeget.
2019. febr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen kérdésre nem igen lehet normális választ adni...


Szánalom

2019. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Megint a szokásos önnyugatató duma, hogy a szegények boldogok, mert szeretik egymást, a gazdagok meg boldogtalanok, mert nekik sok pénzük van, de nem szeretik egymást? Nemá.
2019. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez nem ilyen fekete-fehér látásmód...

Akinek jól megy, de élete, értékrendje nem a pénz körül forog, ugyanúgy tud szeretni, aki kérkedik, nagyképűvé válik, "ilyen alapon válogatja barátait" azoknál elképzelhető, hogy érdekeken alapul a szeretet.

2019. febr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
A nagy helyzet az, hogy a gazdagok élete messze nem forog annyira a pénz körül, mint az itteni önmegnyugtatók képzelik. Te pl. hányszor gondolsz arra naponta, hogy de jó, hogy van belélegezhető levegő meg van ivóvíz? A gazdagoknak ugyanilyen a pénz. Van és kész.
2019. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%

"És a legfontosabb: ők a gazdagok felé is ki tudják mutatni az érzelmi intelligenciájukat"

A "hány munkást nyúztál meg ma a Maseratidért" féle intelligenciakimutatásból nem csoda, hogy nem kérnek, és inkább örülj, hogy ebben a stílusban nem viszonozzák.

2019. febr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerintem is így van, akinek jól megy, de az értékrendje nem a pénz szerint alakul, ők tudnak szeretni, és ezt teljesen el tudom képzelni, és láttam rajtuk mit jelent. De azok akik a "saját kasztjukon" belül "szeretnek" csak, ezt a szeretet érzést nem tudom magamban elképzelni, hogy mit jelenthet.
2019. febr. 23. 16:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A párkeresésben meg ha hiszed, ha nem, nem az van, hogy a csaj elmegy egy eseményre, amin ki van írva, hogy "Csak gazdagoknak.", és onnan párt választ magának.


Hanem egészen egyszerűen olyan közegben mozog egész életében, ahol a tehetősebbek jelennek meg. Olyan egyetemre jár, olyan hobbija van, stb, ahol közös témája van másokkal.


Illetve egy 8 osztályos gyári munkás soha nem fog összejönni egy sebésszel, mert egész egyszerűen teljesen más világban élnek.



És ezek akkor is így mennek a valóságban, ha most lepontoztok. :)

2019. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A környezetemben elég sok diplomás-nem diplomás vegyespáros van. Ráadásul a gazdagság egyre kevésbé végzettségtől függ, és a sebészek pedig gyakran kialvatlanok. Igaz a gyári munkások is.
2019. febr. 23. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!