Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság mindenki csak megakar...

Manapság mindenki csak megakar felelni mindenkinek?

Figyelt kérdés
Én pl senkinek nem felelek meg senki kedvéért nem vagyok hajlandó megváltozni lehet ezért nincsenek barátaim? Am ha tényleg elviselhetetlen valami amit csinálok akkor azon változtatok természetesen de pl ha veszek egy autót és rózsa szint akarok venni akkor arról senki le nem tud beszélni szóval így képzeljétek el

2019. febr. 24. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Egy újabb nagy lázadó gondolatait olvashattuk. Pont mint az előző többszáz.
2019. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Két idézet:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz amit akarsz, és nem azt amit mondanak."


Viszont az olyan emberek közt akik szintén nem másoknak felelnek meg, biztosan egyből a barátod lesz mindenki. Például Ausztriában biciklizve mindenki a barátom lesz akivel összefutok. Mert ott eleve diktatúra sem volt ami szolgává idomította volna őket. Idehaza meg az olyan falvakban vagy tanyákon szokott sok barátom lenni akik nem munkahelyi megfelelésből élnek hanem szabadon, önállóan valami formában.

Én is hasonló vagyok mint te. Unalmasnak találnám hogy elmenjek egy diplomás állásba. De izgalmasnak azt hogy kipróbáljam milyen lehet a trópusi paradicsomban halfogásból és gyümölcs termesztéséből élni a sok mosolygós lány közt. Pedig itt a gyakorikérdéseken soha nem erről beszélnek az emberek, hanem állásokról meg hogy munkahelyeken hogyan feleljenek meg maximálisan. Nekem nem tetszik a japánok élete, akik annyira betegesen felelnek meg a munkahelyüknek hogy szétmennek bele lelkileg és emiatt sok náluk az öngyilkos. A természet nem így alkotta meg az ősembert. Hanem szabadnak. A Tüskevár Matula bácsija is azt a személyt testesíti meg aki csak önmagának akar megfelelni és nem pedig a társadalmi elvárásoknak. Próbáltam már az ő életmódját és megdöbbentett hogy testileg és lelkileg mekkora erőt adott. Ha városon akár csak lakóként úgy élek mint mások, az zombivá tesz. Tehát attól hogy valamit sokan csinálnak, például a biorobotkodást, attól még nem biztos hogy az helyes út. De nem ám. Például a szocilaizmust is hány szolga követte, de attól még nem volt helyes út.

2019. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én igen, azért nem vettem Multiplát mert gúnyolnának inkább vettem Alhambrát. Így is minden harmadik mókus megnéz, hogy fiatal korom ellenére egyterübe vakarózok. De ezzel jobban tudok majd trélerezni.


20/F

2019. febr. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én se akarok másoknak megfelelni, mégis vannak barátaim, szóval nem ezzel lesz a baj.
2019. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!