Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apám lehet az oka, hogy nulla...

Apám lehet az oka, hogy nulla önbizalmam van?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban nagyon csúnyán bánt velem. Szerencsére sokat járt bárokba, diszkókba, így nem sokat volt otthon de amikor igen akkor mindig megvert. A szobámon azért nem volt ajtó mert egyszer bezárkóztam előle és berúgta. Alkoholt nem ivott, egyszerűen agresszív volt. Mindig megmondta hogy nem akart engem, nyíltan hirdette hogy neki csak a bátyám a fia, ő a tökéletes, én meg selejt vagyok. Ezt társaságban is kimondta, pl ismerősöknél voltunk és kérdezték tőlük hogy mik leszünk ha nagyon leszünk, amire azt mondta, hogy a bátyám híres ügyész lesz, én meg egy féleszű semmihez sem értő vagyok, így jó esetben kukás! Hívni is mindig féleszűnek, lelencnek, senkiházinak hívott a nevem helyett. Anyám sajnos nem csinált semmit, tűrte. Őt is mindig bántalmazta, ezért nem haragszom rá amiért nem védett meg engem! 14 évesen apám súlyos beteg lett, ez mentett meg minket!

Bátyámból valóban sikeres ember lett, nagyon népszerű az emberek körében, nagyon sok barátja van! Igazi társaság középpontja! Nagyon irigylem amúgy! A kapcsolatot nem tartjuk mert ő nem úgy emlékszik a gyerekkora mint én meg Anyánk. Ő csak jóra emlékszik, a sok ajándékra amit kapott, hogy nyaralásokra vitte, horgászatokra, stb. Jóhogy nem szobrot emeltet apánknak úgy odavan érte a mai napig.

Sajnos beigazolódott amit jósolt rólam, mert tényleg féleszű, semmirekellő lettem. Nem beszélek nyelveket, egy érettségim van mindössze és napról napra élek. Párkapcsolatom sem volt még sajnos, az egyetlen barátom a kutyám. Munkatársak ideig-óráig haverok, aztán új meló-új kezdet. Amit fel tudok mutatni és büszke vagyok rá az, hogy soha nem próbáltam még ki semmilyen kábszert és nem iszok alkoholt! Ha ez eredménynek számít. Ezen kívül tényleg nem tudok semmit. Az önbizalmam gyakorlatilag 0. Pl nehezemre esik amikor munka miatt telefonálnom kell és találkozóra menni, remeg a hangom, az egész testem, pedig idénymunka vagy ilyesmi a meló, nem irodai.

Valahogy ezen javíthatok? Pszichológust nem tudom elfogadni tanácsnak, mert nincs egy fityingem se ilyesmire, ha felír valami gyógyszert azt se tudnám kifizetni.


2019. febr. 25. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez már nagy segítség, hogy kiadtad magadból mindezt, mert ez egy nagy teher a számodra. Első körben fel kéne mérni a jelenlegi helyzeted, majd meg kell nézni, hogy mit lehet kezdeni vele. Ha van kedved beszélni róla írj nyugodtan. De arra készülj, hogy jó eséllyel bele fogok kérdezni olyan dolgokba amik mély sebeket szakíthatnak fel. Erre készülj fel. Bár ezt egy pszichológus is megtenné.
2019. febr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valakinek kevés az önbizalma, de attól még egy értékes ember!!!
2019. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd... olyannyira "féleszű" vagy, hogy helyesebben írsz, mint az itteni látogatók 95%-a. És azok után, hogy 14 évet leéltél egy börtönben (mert ez tényleg az, nem túlzás), és gyakorlatilag kimaradt a normális gyermek- és fiatalkorod, nem lett belőled egy elveszett ember. Igen, akit a tenyerén hordoznak, annak bármit könnyebb elérni. Ha fordítva történt volna, akkor most te lennél az, aki mindent elért, és bátyád lenne most ott, ahol te. Vagy még ott sem. Mert sokan nem vészelik át ilyen jól a családi börtönéveket.

Igazából ha figyelmesebben végigolvasom, hogy mit írsz magadról, gyakorlatilag csupa erényes dolgot: van munkád, van saját kereseted, letetted az érettségit, józan életet élsz, feltalálod magad, tudsz értelmesen fogalmazni, és írni. ... majd pedig hozzáteszed, hogy mekkora selejt vagy. Tudod, sokan szeretnének ennyire semmirekellőek lenni. :)


Egyébként azzal nem tudok egyetérteni, hogy anyud ne tehetett volna semmit... egyszer ment volna el látleletet vetetni egy verés után, apátok a börtönben rohadt volna meg. De persze pszichésen megértem, ő is csak egy rab volt ebben a börtönben.

2019. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ő az oka, meg anyád is amiért képtelen volt bármit is csinálni.


Az mindenképpen jó, hogy se pia, se kábítószer, de bagó se legyen, se kávé. Egy tisztességes, stabil társaság kellene neked, meg egy lányka aki megadja neked is azt a bizonyos pluszlökést ami hiányzik, de ehhez előbb seggbe kellene rúgni magadat és ez k.nehéz. Ismerem az érzést amiben vagy.

2019. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszer se kell, de pszichológus tényleg segítene, és egy sorstársi közösség egy szociális problémákkal foglalkozó szervezetnél például.
2019. febr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ezzel az egésszel nem vagy egyedül, 14 évig éltél fizikai és pszichés terrorban. Én 8 évig éltem ebben, szintén az mentett meg engem és anyámat, hogy a pasija a végén meghalt rákban.

Elárulom, ebből nehéz lesz kimászni, de nem lehetetlen. Mindenesetre el kell kezdened feldolgozni a múltadat, megérteni, hogy apád miért volt olyan, amilyen, anyád miért hagyott cserben stb. De ami a legfontosabb, hogy megérts nem vagy egy selejt! Ha ezt sikerül átformálnod, és szereted magad úgy ahogy vagy, felépítheted újra az életed.

Senki sem érdemli meg azt a poklot, amit sokan átélünk. De az, hogy élsz, és nem nyúltál droghoz, alkoholhoz és nem lettél öngyilkos azt jelenti iszonyat erős ember vagy. Apádnak sosem volt igaza. Ő volt egy szánalmas roncs, aki az életében átélt bukásokat és fusztráltságot nem volt képes feldolgozni, csak másra kivetíteni. Itt nem te vagy a hibás. Hanem az apád.

Ha beszélgetnél írj nyugodtan.

24/L

2019. febr. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nem lehet hogy apád nem a biológiai apád? Mert ez magyarázat lehetne arra hogy anyád miért nem védett meg téged, hiszen örül hogy egyáltalán ott maradt mellette apád és életben tartott téged.

Persze tényleg az is lehet hogy egyszerűen nem akart téged és anyád keresztbe tett neki amiért mégis megtartott és ezt lehet azóta nem tudta elengedni.


Bárhogy is volt, mindenképpen gáz ez a viselkedése hiszen te egyik esetben sem tehettél semmiről. Ártatlanul csöppentél bele egy gáz környezetbe. Az a baj hogy a gyerekek mindig magukra veszik azt ahogy a szüleik viselkednek velük, mindig magukat okolják. Próbáld meg átértékelni azt ami történt veled, hogy te igenis jó és értékes vagy, nem a te hibád hogy így bántak veled, hanem egyszerűen egy kivédhetetlen baleset áldozata lettél, mint amikor egy cserép esik az ember fejére az utcán. Ha ez sikerül akkor talán meg tudod siratni/érteni a múltadat és el tudod engedni. Persze nem egyik napról a másikra.


Amúgy érdemes pszichókkal próbálkozni, szoktak olyat hogy ha őszintén fejlődni akarsz akkor jelképes összegért dolgoznak veled. Az első órát attól még ki kell valahogy sajtolni.

2019. febr. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!