Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A hazaszeretet lehetséges...

A hazaszeretet lehetséges hogy genetikailag is kódolt?

Figyelt kérdés

Bennem sosem volt hazaszeretet abban az értelemben hogy ugyan magyar állampolgár vagyok de sosem éreztem büszkeséget ez miatt, igazából teljesen közömbös volt.


Szeretem a kisvárost ahol élek, és honvágyam van iránta ha külföldre utazok. De ez minden. Magyarország többi része elég idegen nekem.


Csináltattam egy DNS tesztet és kiderült hogy génjeimet tekintve csak 1.7%-ban vagyok magyar. Nagyrészt angol, német és olasz őseim vannak.



2019. febr. 25. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyira, mint a földigiliszta esetében.
2019. febr. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
48%
Erős a gyanúm, hogy az egy kamu DNS-teszt volt. Azt tudnod kéne, hogy angol és olasz őseid voltak-e.
2019. febr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, ez nagyrészt tanult dolog, legtöbbször családi minta vagy egyéb erős szociális hatás miatt (pl. kamaszként barátok által) felvett viselkedés. Én alapból nem értem a nacionalizmust, nem tudom miért lenne ok a büszkeségre egy olyan dolog, amiről még csak nem is tehet az ember (pl. hová születik), sose éreztem honvágyat, ott vagyok otthon, ahol éppen élek, pedig genetikailag nagyrészt magyar vagyok elvileg.
2019. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja,úgy hívják butaság,az is genetikailag kódolt..
2019. febr. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hazaszeretet egy kreált dolog, főleg gáz országokban menő ahol amúgy nem jó élni. Ahol jó, ott nem kell veregetni a mellet meg hangoztatni hogy összetartozunk meg áldozzuk fel magunkat a hazáért meg ilyenek.


Amit genetikailag kódoltnak hittek az a szűk család, de hát ha ez így lenne akkor az ember felismerné az örökbeadott gyerekét akkor is ha amúgy sose látta. Az anyukák is csak úgy érzik magukénak a gyereket ha szülés után azonnal a kezükbe adják és sokáig néznek egymás szemébe. Ha egy kicsit is időznek ezzel, lemaradnak erről az imprintálódásos időablakról és akkor az anya mindig is egy kicsit idegennek fogja érezni a saját gyerekét. Hiszen a természetben csak akkor nem volt meg ez a szembenézés ha a gyerek halva született, és akkor beindult a gyász folyamata, ezért is van annyi szülés utáni depresszió a modern korban.


Kicsit eltértem a témától de a lényeg hogy még az sem genetikailag kódolt hogy az anya a saját gyerekéhez közel érezze magát, akkor a hazaszeretet, a velünk egy útlevelűekkel való közösségérzés hogyan lehetne az?

2019. febr. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!