Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Halucináció alkoholtól és...

Halucináció alkoholtól és fáradtságtól lehetséges?

Figyelt kérdés
Úgy kell elképzelni hogy tegnap reggel 3kor keltem, mert 12órába dolgozok és mivel ma szabadnap van gondoltuk haverommal iszunk egy kis alkoholt, 3sörig jutottunk el meg egy pohár bort és sikerült ma reggel 3 kor hazajönnöm és ahogy jöttem haza elkapott egy hirtelen fáradtság olyanokat képzelődtem, hogy emberek állnak a buszmegállóban meg a villanyoszlopra azthittem hogy fa, ilyen dolgok és ahogy hirtelen megilyedtem "felébredtem" olyankor nem volt ilyen probléma, tavaly volt már ilyen de akkor vagy 30órát ébren voltam. Lehetséges, hogy alkoholtól és a fáradságot lehetett?

2019. febr. 26. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen,okozhat hallucinációt.
2019. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm,mert igazából nagyon megijedtem.
2019. febr. 26. 12:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy halucináltál?
2019. febr. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Biztos, mert megdörzsöltem a szemem és a buszmegállóban nem állt senki, a villanyoszlop is villanyoszlop volt nem pedig fa, de hirtelen amikor halucináltam akkor olyan fáradtság kapott el előtte, hogy már nem bírom.
2019. febr. 26. 12:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat hallucinációt. A sima fáradtság olyan 60+ óra alváshiánynál jön elő, de az alkohol jelentősen rásegít.
2019. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A sima fáradtságtól való hallucináció jön elő olyan 60 óra alváshiány után, nem maga a fáradtság - ebből is látszik, hogy én se aludtam :D
2019. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tavaly is volt amugy velem ilyen de akkor talán durvább volt akkor is olyan 30 óra alvás nélkül+alkohol.
2019. febr. 26. 12:31
 8/10 anonim ***** válasza:
Néha én is beképzelek dolgokat reggel munkába menet, meg munka után. Bár inkább hangokat, amit szeretnék hogy ott legyen, de nincs ott. Ez nem halucináció, de hasonló. És még alváshiány se kell hozzá.
2019. febr. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja lehet, hogy csak az agyam "becsapott" engem? Mert néha azon szoktam rágódni, hogy milyen lehet azoknak akik hangokat hallanak, meg halucinálnak nap közben is, és lehet az ettől való félelem?
2019. febr. 26. 12:37
 10/10 anonim ***** válasza:

A fáradtság, s ennek tetézéseként az alkohol okozta dehidratáltság furcsa dolgokat tud okozni az agyban.

Én egyszer (még a számlapos, analóg órák idejében) egyszer fogorvoshoz készültem. Éjszakás voltam, ráadásul piáltunk is egyet reggel, mert egy kollégám szülinapja volt.

Felébredtem, ránéztem az órára, (aztaqrva, elkéstem) fél négy volt. Rohanok le a fogorvoshoz, sehol senki. Nézem az órát, még nem lehet zárva. Vártam kb fél órát, mire egyszer csak látom, hogy nem 4 óra van, hanem délelőtt 10. Folyamatosan egy fordított kép érkezett az agyamba az óra számlapjáról!

2019. febr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!