Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van pénzt gyűjtögetni?

Mi értelme van pénzt gyűjtögetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem egy olyan ismerősöm van akinek 5-6 millió van a számláján, nyílván nem elég egy házra ezért várnak a csodára hátha egyszer összejön? Semmit nem vesznek még az ételen is spórolnak. Volt tartozásom amit letudtam , vettem egy autót magamnak van hol laknom és fent tudom tartani magam nem szorulok senki segítségére, nyilván nem szórom a pénzt minden baromságra de ami kell és szeretnék azt megveszem magamnak. Egy ideig én is lemondtam mindenről és csak kuporgattam a ház vásárlás miatt de mióta erről le tettem sokkal nyugodtabb az életem és nem görcsölök a pénzen. Elfogadtam a tényt ,hogy önerőből nagyon nagyon nehéz házat venni. Van félre tett pénzem (nem pár darab ezres) de ha élhetek ezzel a kijelentéssel , elkezdtem élvezni az életet. Azóta sokkal könnyebb minden és olyan élvezetekhez van szerencsém aminek a hiányát a pénz sem tudja befoltozni. Kérdem én ha hitel vagy szerencsés háttér nélkül nem jut házra az embernek miért reménykednek és miért nem élvezik inkább az élet adta lehetőségeket. Van értelme 40 éves korodig kuporgatni ,hogy legyen egy boldog 20 éved és hagyni ,hogy minden elmenjen melletted? 23/F


2019. febr. 28. 13:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
130 ezerből akkor se élnék fényesen ha elmennék albérletbe, és nem a szüleim házába kuporgatnék.
2019. febr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Van ám arany középút is.

én pl. 2 helyen dolgozom, az egyik fizumat egy az egyben félre teszem, a másikból jut mindenre, utazás, bulik, ha valami megtetszik, megveszem, nem húzom a szám.

Én is házra gyűjtök és bár elég távoli a cél, szép lassan közeledik.

Az átlag életkor nem 60 év.

És ha öreg leszel és gyenge, hogy fogod kifizetni az albérletet? Vagy a törlesztőt, ha addig nem jár le a hitel? Mondjuk ha még 20 évig kell, miután nyugdíjba mentél.

Értem én, hogy fiatalon zajlik az élet, de ha nem gondolsz az öregkorodra most, amikor megalapozhatnád a jövőd, hogy az öregkorod nyugalomban és biztonságban teljen, akkor mikor? Szerintem ez az értelme a gyűjtögetésnek.

29n

2019. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
Csak a személyes példámat tudom elmondani. Gyerekkorom óta félretettem annyi pénzt amennyit csak tudtam. Volt mit ennem, utaztam is. Nem érzem, hogy lemondtam volna az élvezetekről csak megtanultam másképp élni, más dolgoknak örülni. Pl busszal utaztam és apartmanban laktam nem szállodaban ami 5ször annyiba kerül. Nem járok étterembe hanem otthon főzök olcsóbb de egészséges alapanyagokból. Ha beülünk valahova nem drága koktélokat rendelek, hanem egy pohár bort vagy sört. Nem veszek drága ruhákat hanem anturkálót választom. Stb. Én szeretek így élni. És itt jön a lényeg. Ennek köszönjetően 20 év alatt összejött egy lakás ára. Egy olyan lakásé ami szép és minden igényemet kilégíti. Az ismerőseim mellettem a koktélokat itták, és márkás drága ruhákban üldögéltek. Most meg albérletben szenvednek egyik napról a másikra élve. Pedig ugyan ott voltunk, ugyan azt csináltuk, szinte ugyan azokban az élményekben volt részünk csak máaképp csináltuk. Most nagyon irigyek rám éa sajnálják, hogy annó fontosabb volt nekik a sok pia meg rongyrázás és drága cuccok. Kinek mi a fontos. Egyébként a félretett pénz biztonságot ad. Pl. Ha elveszíted az állásod, kevésbé nagy katasztrófa ha van pénzed, vagy ha megbetegszel az épp elég nagy gond. Borzalmas ha mellette még azon is aggódnod kell, hogy mit fogsz enni, vagy utcára kerülhetsz, mert sajnos még a közeli barátok sem segítőkészek egy ilyen helyzetben. Nekem a biztonságom mindennél többet ér. Lehet sok programot és örömöt találni kevés pénzért is. Én így látom, de el tudom azt is képzelni, hogy valaki csak a mának él és élvezi az életet amíg tudja gőzerővel. Aztán hátha szerencséje lesz és vele nem fog semmi baj történni. Nekem ez nem menne. Másrészt az is jó érzés, hogy ha valami nem várt dolog történik azonnaleg tudom oldani. Pl elromlik a hűtő, kell valami drágább dolog hírtelen. Akkor nem kell kétségbe esnem, hogy jaj miből. Mert van miből. Valahogy így. 🙂
2019. febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

Én azért gyűjtöttem, hogy legyen önerőm a hitelhez. Utána azért, hogy hamarabb visszafizessem a hitelt.

Ettől még éltem, nem kellett kuporgatni. Lemondtam én is valamiről, de főleg nagyobb dolgokról, mint pl. egy-egy nyaralás. De ez nem azt jelenti, hogy sose voltam sehol. Most pedig már nincs hitelem. Sokkal több marad szórakozásra, utazásra, úgy hogy közben van saját ingatlanom, és nem kell albérletre költeni.

Szóval van értelme gyűjteni. Most is van félretett pénzem nagyobb kiadásokra.

2019. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Te feladtad a céljaidat, ők nem. Ez miért baj?
2019. febr. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essék én sem verem el a pénzt hanem félre teszem viszon nem görcsösen kuporgatok. Ha kell valami megveszem de alapvetően megfogom a pénzt nem szórom. Nekem is van tartalékom amihez bármikor nyúlhatok ha kell
2019. febr. 28. 16:56
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Miből érzékeled, ha valaki görcsösen kuporgat?

Mi jó keresettel rendelkezünk a párommal. Általában megvesszük, amit szeretnénk, viszont a nagyobb kiadásokat mindig megfontoljuk hiába tehetnénk meg. Spórolunk. Spórolunk esküvőre, hitel törlesztésre, saját autóra, stb. Minket ezek tesznek boldoggá, mást meg az, ha a megspórolt pénzt elnyaralja Miamiban. Kinek mi...

2019. márc. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki szegénységben nőtt fel, csak az tudja értékelni a pénzt igazából. Én tudom milyen érzés 0ft-ot birtokolni és 1.000.000Ft-ott.


Gyerekkoromtól kezdve abban nőttem fel, nincs erre pénz, nincs arra pénz fiam. Nem értettem akkor, hogy a szomszéd srác miért kap folyton új biciklit én meg miért egy rozsdás kempingel tekerek.


Nem volt egy normális ruhám a suliba, ennek ellenére mindig tisztán jártam be.


Középiskolába magamnak készítettem minden reggel a szendvicseket, mert a büfét csak ritkán engedhettem meg magamnak.


Havi szinten kaptam 5-10e ft-ott na ezt osztottam be, bérlet volt 2e-ft



Bár én azt mondom, hogy addig egészséges félre tenni amíg nem fásulsz bele, van olyan ismerősöm aki egy fagyira sajnálja a pénzt na az ilyeneket örültnek tartom.



Okosan kell költekezni és tudni kell félre tenni akkor nem lesz gond.

2019. márc. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Én is ilyenekre gondolok mint te kedves utolsó. Egyébként én is szegénységben nőttem fel de ezek ellenére sem boldogít a pénz. Nyílván ad egy anyagi biztonságot de ennyi max
2019. márc. 3. 20:26
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Nézetek s helyzetek kérdése:

Megéri-e?


Alapból a bankban NEM szabad tartani, ennek több oka is van, de abba most nem merülök bele.


Az se mindegy kinek mi az igénye.

Mások vagyunk.


Nah meg az se mindegy, havi mennyi pénzből mennyit rak el az ember.


(pl 500k/hó amit tisztán el tudok rakni gyűjtés céljából s még kb 1 év múlva meg is lesz a házra is a keret adósság/hitel nélkül)


De el nem tudnám képzelni egy kb átlag 100k/hónapos keresetből - ...nos vicc lenne a félre rakott összeg.


Annak sincs értelme, hogy éled boldogan az életed, de nincs semmid, amivel megalapozod a jövődbeli anyagi dolgokat.


Annyi évesen, mint te, már a vállalkozásomat építgettem 😊



Nem akartam szűrke napokat egy mókuskerékben s azzal szerettem volna foglalkozni, amit szeretek s értek is hozzá + mellette szabadidő s utazás is legyen, miközbe tudok gyűjteni is.



Az a 2 opció közül egyik se szimpi.

Te aki élsz a jelennek s megy el a kereted levesbe.

A túlzott spurkodó/sporoló élet se megoldás, de tény: Lesz lakásra valójuk, még ha nem is egyből.


Az élet akkor szabadabb testileg lelkileg, ha elérsz egy olyan szintet, ami minden szemszögből megfelel.

Keresd a lehetőségeket, építs utat a feltöréshez!

Ne rekedj meg az élet jelenlegi kisebb élvezeteiben.

Nem azt mondom ne élvezd, de tervezz előre is.


Sok sikert!


N

2019. márc. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!