Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vitatkozás és a veszekedés...

Vitatkozás és a veszekedés között mi a különbség?

Figyelt kérdés
A kérdés adott bocsi ha buta vagyok de tényleg nem tudom

2019. márc. 3. 06:24
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
A vitatkozás lehet szinonimája a veszekedésnek, de jelenthet túlfűtött eszmecserét is, nem feltétlen negatív értelemben. Vitatkozni speciel szeretek.
2019. márc. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vitatkozás érvek ütköztetése, amiből nincs sértődés, csak max megállapítod, hogy nem vagytok egy véleményen.

A veszekedés érzelmes, mindenki a saját igazát fújja, nem fogadják el egymás álláspontját és érvek helyett anyázás megy.

2019. márc. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is a vitatkozàs az,amikor a vélemények összeütköztek,de a veszekedés ez ennél komolyabb,érzelmesebb,durvàbb,és lehet néha-néha egy kis fizikai bàntalmazàs (pl.:pofàn vàgja,seggbe rugja,belérugnak stb.)
2019. márc. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkitől
2019. márc. 3. 07:28
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták... lesarkítva a vitatkozás érzelem mentes, a veszekedés érzelmektől fűtött...

pl vitaműsorokban sem látni vehemens haragot, indulatokat.

Veszekedésnél csak azokat látni, de a józan ész jelét már kevésbé ;)

2019. márc. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Én tovább megyek.

Vita: Vélemények érvekkel alátámasztott ütköztetése.

Vitatkozás: Vélemények nem teljesen érzelemmentes ütköztetése.

Veszekedés: Már majdnem érvmentes, érzelmes és akár tettleges ütköztetése.

2019. márc. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Talán legjobban az utolsó fejezi ki.
2019. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vitában érvek ütköznek, lehetőség szerint a logika szabályait tartja be (bár emberek úgyse képesek 100%-ban racionálisan, érzelemmentesen gondolkodni). A cél az igazság keresése, tehát a vitázó felek fenntartják azt a lehetőséget, hogy tévednek:

-Nem értek veled egyet, mert...

-Egy kutatásban azt olvastam, hogy...

-Van igazság abban amit mondasz, de...

-Véleményem szerint...


Veszekedésben nem számít a logika meg az érvelés, inkább az a fontos, hogy ki tud nagyobbat mondani. A cél hogy minden áron te maradj talpon, a másiknak nem lehet igaza semmiben sem. Gyakran nem is magáról a veszekedés tárgyáról beszélsz, hanem csak a másikat szidod:

-Nem, a te anyád k...rva!

-Azt hiszed, jobb vagy nálam????

-Idefigyelj, te csak rohadt fasiszta / kommunista / ballibsi / hímsoviniszta / b...zi / cigány / zsidó / férfi / nő / városi proli / falusi paraszt vagy!!!!

-Beverem a képed, köcsög!

-Hogy lehetsz ilyen hülye???

2019. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem a tettlegesség már nem veszekedés, hanem verekedés. A veszekedés szóban megy.
2019. márc. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!