Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez normális? Elcseszett lennék?

Ez normális? Elcseszett lennék?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem... Amikor óvodás voltam, akkor is megvoltak ezek a tünetek. Arról lenne szó, hogy rendkívül szégyenlős vagyok, nem érzem magam jól tömegben, de ha már olyanokkal beszélgetek akiket nem ismerek zavarba jövök, és magamat egyedül érzem a legjobban. Ha beszélnem kell egy idősebb emberrel, tele leszek gátlásokkal. Nagyon gyakran álmodozok is (főleg napközben de elalvás előtt is). Ha szerelmi ügyekről kell beszélni még több áld meg az isten és egy mukkot se tudok szólni a tömegben...

Minden jót, előre is köszönök mindent!


2019. márc. 4. 21:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Még több gátlásal áld meg az isten *
2019. márc. 4. 21:02
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Introvertált vagy, nincs ebben semmi extrém vagy beteg vagy szégyellni való. Rengeteg introvertált van, olvass utána.


Röviden azt jelenti hogy te akkor energizálódsz mikor egyedül vagy és az agyad a legszórakoztatóbb hely a világon, és mikor emberek közt vagy akkor merülsz le és szükséged lesz egyedüllétre hogy feltöltődj.

2019. márc. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyha te így jól érzed magad, nem vágysz barátokra és társaságra, akkor teljesen rendben van, normális. Egyébként hasonló vagyok, mint amit leírtál, bár emlékeim szerint az én óvodás éveim még egész tűrhetőek voltak. Nálam inkább csak általános iskola alsó tagozatában jelentkezett először a szorongás, a túlzott félelem új helyzetek előtt. Aztán ahogy pörögtek az évek, ezek az érzések egyre inkább ferősödtek bennem. Néha szeretnék változtatni, néha nem. Biztosan lenne olyan ember, akivel jól érezném magam, de eddig mindenki elég elutasítóan állt hozzám, bár tény, hogy soha nem kezdeményezte beszélgetést szinte senkivel és nem is nagyon mutattam érdeklődést a másik iránt...
2019. márc. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Abszolút nem vagy az.Tömegben nem is szoktak az emberek a szerelmi ügyeikről beszélni. xD
2019. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs veled. Introvertált vagy. Nekem is nagyon kevés barátom van, de nincs is igényem arra, hogy másokkal töltsem az időt. Egyedül érzem magam a legjobban és rettentő zavarba jövök, ha idegenekkel kell beszélnem.

Nekem olyan a melóm, hogy ügyfelekkel kell foglalkoznom. Sokat fejlődtem az évek során. A munka teljesen jól megy, már sokkal jobban boldogulok az emberekkel, mint régen. Viszont a szabad időmben eszemben sincs emberek közé menni.

2019. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem érzem túl jól magam, sokat szorongok és túlgondolok mindent. Barátom sincs csak haverom (2 nem ugyanaz), nem is beszélem meg senkivel a gondjaimat. De ha személyesen próbálok barátkozni, az se megy, mert ott is zavarba jövök és kényelmetlen minden. De inkább 0 barát, mint akárhány hamis :)
2019. márc. 4. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!