Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a köztudatb...

Miért van az, hogy a köztudatban a szőke haj és kék szem számít a legszebbnek?

Figyelt kérdés

Nyilván mindenkinek más az ízlése, van aki a déli típusú embereket tartja vonzónak, de most arról a jelenségről beszélek, amikor pl. valaki azt mondja egy gyönyörűszép gyerekre, aki világos hajú és kék szemű, hogy "semmi extra nincs benne, az összes szőke kék szemű gyerek ilyen".


Miért van az, hogy az emberek ezt a szem és hajszínt automatikusan a szépséggel párosítják? A 2. világhárborús lebensborn program miatt alakult ez ki az emberekben?


2019. márc. 6. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Mert ez ritkább mint a barna haj, barna szem.
2019. márc. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Ezt sosem pártoltam. A vörös a barna a szőke még a fekete is vonzó tud lenni. Csak ne legyen ilyen (én szép vagyok nekem minden jár aki nem olyan mint én az senki) ilyen ne ezt ne ez gáz.
2019. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
#1 nem ritka, a vörös haj, zöld szem ritkább, de őket meg tapasztalatom szerint lenézik (én nem tartom így)
2019. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"A 2. világhárborús lebensborn program miatt alakult ez ki az emberekben?"

Inkább a hollywoodi filmek és a Baywatch miatt. Ezek szereplőinek javarésze legalább részben angolszász származású, és ott sokkal jellemzőbb a szőke, kékszemű a viking hódítás és a normann invázió miatt.

2019. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is természetes szőke hajam van és kék szemem, és bár magamon nem tartom ezt különösebben szépnek (teljesen átlagosnak látom minden adottságom, ill magam egészben), a férfiakon mégis a világos haj (tehát nem feltétlenül szőke, de nem sötét), és a kék szemek tetszenek, illetve a nők közül is azokat szoktam szépnek tartani, akiknek nagyon világos szőke haja, és kék szeme van.


Egyszer olvastam, hogy mivel a gyerekek nagy része szőke kékszemű (legalábbis Európa nagyrészén), a fiatalság, üdeség jut róla eszünkbe.

Illetve ugye a természetes szőke haj mindigis ritka volt (és egyre ritkább lesz), különlegesnek számít, főleg gyönyörű, feltűnően kék szemekkel.

2019. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%
Inkább azért, mert a szőke-kékszeműek sokkal egyformábbak, főleg gyerekkorban. Vagy esetleg a szőkenős viccek miatt. De az biztos, hogy a többség nem a szőke-kékszeműeket tartja a legszebbnek.
2019. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
43%
Nekem a szoke haj abszolut nem jon be. Nekem a fekete haj a favoritom vagy a sotetbarna. Vilagos borrel. Kek szemmel :)
2019. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!