Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van bűntudatom ha...

Miért van bűntudatom ha veszek valami drágább dolgot?

Figyelt kérdés
Néha vásárolok valamit most pl motor gumit vettem 50Ft de mindig ha veszek akkor bűntudatom van furán érzem magam,meg mindig az jut eszembe ha ezt nem erre költöm akkor jó lenne amarra de ilyenkor folyton az jut eszembe,hogy erre is meg arra is meg amarra ios költhetném.De ha ez van a fejembe akkor meg semmire se kéne költenem mert egyszerre mindent nem vehetek annyi pénzem azért nincs,de az utóbbi időben túl meg nőtt sok dologra az igényem de tudom,hogy sok mindent ki sem használnék ezért próbálom magam lebeszélni.Idén a kocsira is el megy egy kis pénz,szerviz,vezérlés csere,műszaki vizsga közben biztosítás,meg ilyesmi lehet ezért van bűntudatom,hogy erre is költhettem volna a gumi árát?

2019. márc. 6. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan spórolást láttál gyerekkorodban, hogy "minden fillér helye megvan", "meg kell nézni nagyon mire költünk, mire adjuk ki a pénzt", stb...
2019. márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Ez gyerekkorból adódhat. Mi mindig hónapról hónapra éltünk a családommal, hiába dolgozott folyamatosan mindkét szülőm. Ha karácsonyra kaptunk a húgommal 10-10 ezer Ft-ot a rokonoktól, hónapokig nem mertünk belőle költeni egy forintot sem, mert folyamatos bűntudatunk volt, hogy esetleg elköltjük, utána meg beüt a baj és a szüleinknek szüksége lenne rá. Kaptunk minden pénteken 200 forintot zsebpénznek, de egy csokit sem mertünk rajta venni, csak gyűjtögettük a perselyben. A húgom most 18 éves és még mindig tele van a perselye, semmit sem vesz magának.
2019. márc. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk most kicsit szar helyzetben is vagyok,pláne lelkileg,meg kicsit kényszer helyzetben is.Mostanában mindig kinézek valami hülyeséget,hogy az nekem kell aztán van,hogy meg veszem és kis ideig van boldogság érzetem,de legtöbbje felesleges lenne így próbálom lebeszélni magam róla.Meg mindig parázok ha már valamit meg vettem nemsoká lehet újból megint venni,és nem akarom elszórni a pénzemet.
2019. márc. 6. 20:11
 4/4 A kérdező kommentje:

# 2


Nekünk mikor gyerek voltam,volt egy nagyon jól menő kocsmánk,szóval nem szűkölködtünk ott is dolgoztam csak ért egy súlyos baleset meg ugye el kezdett lefelé menni a forgalom,bezártunk kicsit hozzá szoktam ahhoz is ,hogy sok dolog meg volt és attól is félek ,hogy lejjebb kell adni az igényekből,de ahogy mondom nem akarom feleslegesen elszórni a kis megtakarításom de ugye finanszírozni kell autót,motort is annyiban tudok spórolni,hogy itthon élek.

2019. márc. 6. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!