Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok segiteni a volt...

Nem tudok segiteni a volt barátnőmön jogosan van büntudatom?

Figyelt kérdés

Tehát a volt barátnőmről lenne szó nagyon szerettem ő is engem viszont a probléma a következő.


Nem sok ideig voltunk együtt, és az ő életében is nagyon sok probléma van és az enyémben is (az enyémben látszólag kevesebb, de csak látszólag).


A lényeg annyi, hogy ő nagyon rossz körülmények között van és szerethiányos de elképesztő módón pedig egy normális értelemes, aranyos lány nem az a tömeg k**a tényleg nem.



Én velem meg az a baj, hogy eléggé kiéltem már magam és sok lelki sérülésem van és bár én jó körülények között élek nem igazán vigasztal mert nem tudok igazán önzetlenül szeretni MÁR mivel kiéltem magam sokat csalódtam.


Amikor elkezdtek próbálni adni ennek a lánynak szeretet egy ideig jól megy a dolog alakul de csak rövid ideig jó, utána átfordul a helyzet és lelki szemetes ládának akar használni tudatán kivül (amit megértek, nem hibás érte mert tényleg sok szar van az életében) viszont én ebben nagyon-nagyon gyorsan kimerülök, mivel alapból sem vagyok a toppon ezen a témán.


Ezért se veled-se nélküled kapcsolat alakul ki lassan 1-éve megy köztünk mind a kettőnk csak sérül benne...amikor össze jövünk újra, vagy csak szimplán találkozunk akkor feltöltjük egymást azt hisszük mégis lehet belőle valami, de nagyon gyorsan lerombolódik a dolog.



Már ott tartunk, hogy egyikünk sem tud adni a másiknak csak én tudnék de az már nem őszinte lenne, és már én is rohadtúl szeretet hiányos lettem.


Viszont elképesztően sajnálom őt is, mert rám fogja az összes sérelmét amik nagyon szomorúak de a legtöbbről nem én tehetek és valahogy megsért.


Elkezdek "fulladni" mellette utána én mellettem köztes állapotot nem tudunk fentartani mert akkor nem vonzódunk egymáshoz.


Próbáltam már mindent, felajánlottam hogy legyünk csak barátok de ez nem fog müködni viszont félek hogy már neki is komoly bajjai lesznek vagy kárt tesz magában.


vagy forditva...



Szóval ezért ajánlottam fel a barátságot.



Közben büntudatom is van, és lehet nem is én tehetek csak róla viszont akkor is bánt.


Nem akarom őt bántani de sok bántást kaptam tőle és nem akaratosan vissza adtam.



Szóval ez az idő múllásával elmúlik, szét tudunk vállni egymástól vagy valakinek van hasonló tapasztalata ilyen dologgal kapcsolatban?


mert nem tudok mit tenni vele, próbálom kezelni de nem megy. 20l 25f


2018. jan. 23. 20:06
 1/1 Dezoxi1974 válasza:
A lelki problémákat két "sérült" nem tudja megoldani, hiszen mindketten szenvedtek. Egy harmadik fél bevonása biztos, hogy csak nagyobb káoszhoz vezetne. Ha együtt akartok maradni, akkor ajánlom, hogy közösen keressetek olyan segítséget, melyet mindketten el tudtok fogadni bizalommal. Ahogy kiveszem az írásodból mindketten a múlt foglyai vagytok és ennek nyögitek a súlyát, ez okozza a legnagyobb szenvedést. Ezért azt tanácsolom, hogy ennek feldolgozására, feloldására keressetek akár külön-külön, akár együtt valamilyen megoldást. Egymás terhét nem tudjátok átvenni, csak még rápakolni. Vannak olyan szakemberek, akik hathatós segítséget tudnak nyújtani. De mint mindig most is igaz, hogy csak az utat tudják megmutatni, járni rajta nektek kell! Ja és vigyázzatok, mert sok a kókler.
2018. jan. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!