Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen temetkezési módot...

Milyen temetkezési módot preferálsz (akár magadnak)? Hagyományos vagy hamvasztás?

Figyelt kérdés
és miért?

2019. márc. 6. 18:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Hamvasszanak el és szórjanak szét vagy ha addigra lesz olcsóbb, kényelmesebb megoldás, akkor tegyék azt. Engem őszintén nem érdekel, hogy mi történik a testemmel a halálom után, felőlem beledobhatnák egy csatornába is. Azokra bízom, akiknek intézniük kell, ahogy nekik jobb.
2019. márc. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Hamvasztás, nemtudom megfogalmazni miért.

régen is mindig elégették a holttesteket, meg ha jönne egy zombiapokalipszis nem éledne fel a testem.

Amúgy vallásos vagyok, a templomomban így szokás."porból lettünk, s porrá leszünk. Meg amúgyis hamvazó szerda van. (tudom hogy semmi köze hozzá, de ez is egy érv:D )

2019. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Metionin ***** válasza:
100%
Hamvasztás és szétszórás mert nem foglal helyet, nem hagy nyomot, nem kell kijárkálni egy néma kődarabhoz.
2019. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy.
2019. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Miután meghaltam, az se fog zavarni, ha varjak lakmároznak a szememből.
2019. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Hamvasztás. Nagyon szimpatikusnak találom a kegyeleti erdős megoldást.
2019. márc. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%
Engem löjjenek fel az ürbe.
2019. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7


Neked elég nagy űr van az agyadban.

És hiába írsz nekem trágárságokat privátban, a fél GYIK röhög rajtad.

2019. márc. 6. 19:54
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, kicsit elborultan fog hangzani a válaszom, de én azt akarnám, hogy elhamvasszanak. Mégpedig azért, mert ki tudja, talán halálunk után a lelkünk tovább "él" a Földön és ha már "feléledek" szellem formájában, legalább ne egy kihalt, ijesztő, hideg temetőben legyek összezárva egy csomó vadidegennel, hanem a saját házamban, azon belül is inkább saját szobámban szeretném eltölteni az örökkön örökkét. Szóval azt szeretném, ha elhamvasztanának és itthon tartogatnák a fizikai maradványaimat :D

Meg egyébként fordított esetben, ha nekem halna meg valamelyik hozzátartozóm, kicsit nekem is megnyugtató lenne a tudat, hogy a teste és talán vele együtt a lelke is még mindig ott lenne körülöttem, ezért ha a leendő családtagjaim beleegyeznének, az ő haláluk esetén is ugyanezt tenném a testükkel. Feltéve, hogy addig még mindig nem lesz illegális emberi porokat tartani itthon.

És amúgy nem, nem vagyok egy agymosott valláskárosult, inkább úgy mondanám, szeretnék hinni ebben, hogy halálunk után nem szűnünk meg véglegesen létezni. ^^

21l

2019. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
#9 és az honnan jött hogy ha van lelked, akkor az halálod után a maradvanyaidban fog maradni? 😮🤔
2019. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!