Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktatok még TV-t nézni?...

Ti szoktatok még TV-t nézni? (rendes TV műsort)

Figyelt kérdés

Én már egy ideje egyáltalán nézek tv-t. Egyszerűen nincs egyik csatornán se olyan műsor, amiért érdemes lenne. Az összes csatornán csak szennyműsorok, és unalomig ismételt 1000 éves filmek mennek, telirakva rengeteg reklámmal. A konyhai tv is csak azért ment általában, hogy ne legyen körülöttem néma csend, amikor főzök vagy mosogatok, de amióta oda is beszereztünk egy Smart TV-t azóta azon sem a műsort nézem, hanem sorozatokat Netflixen, Youtube videókat stb. Igazából ma már minden olyan film, műsor megtalálható a neten, amit érdemes megnézni, így sokkal kényelmesebb. Akkor nézem amikor időm van, nincs reklám benne stb. szerintem ti is tudjátok az előnyeit. A híreket is el tudom olvasni neten. Ha jövő tavaszra lejár a hűség, le is mondjuk a TV előfizetést, mert egyszerűen nincs szükség rá, a család egy tagja sem nézi ezeket a színvonal fogalmát nem ismerő szennycsatornákat.

És ahogy észrevettem, nem csak én gondolkozom így, egyre több ismerősöm mondja, hogy már egy ideje egyáltalán nem néz TV-t.

Nálatok mi a helyzet? Ti szoktatok még rendes, hagyományos TV adást nézni? Vagy valaki a családotokban? Ha igen, miért? Ha nem, miért? Jöhetnek a normális válaszok indoklással, mindkét oldal véleményére kíváncsi vagyok! :)



2018. szept. 29. 10:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Nekem az albérletemben nincs tv, így marad a Netflix és a Youtube meg a letöltés. Ha anyukáméknál vagyok, akkor TLC-t, Spektrumot és ismeretterjesztő csatornákat szoktam nézni. Ha jó film megy, azt megnézem, akár olyan is, amit ezerszer láttam már és szeretem.

Híreket tévében egyáltalán nem nézek nyilvánvaló okok miatt.

2018. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is inkább csak a porfogó szerepét tölti be. Néha a tv2 híreket hallgatom, annyira bírom a napi 'akár halálos is lehe' híreket. Csak az a szomorú, a fél ország benyalja ezt a sok hülyeséget.
2018. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
89%

Sportközvetítést. Semmi mást. Azt is a neten, ezért nem tartok TV-előfizetést. (nincs értelme)


Szerintem a hagyományos televíziózásnak a következő generációváltással leáldozott. Lesznek majd digitálisan elérhető tartalmak, akár összefonódva a YouTube-bal vagy a Netflix-szel, akár külön-külön műsorszolgáltatónként, és persze héba-hóba élő adások.


Nem a színvonal a döntő, a szarra mindig is igény lesz, és YouTube-on ugyanúgy elérhető a gagyi, mint bárhol máshol. Ennek viszont folyománya, hogy ha valaki színvonalas műsorokat akar majd nézni, egész nap megteheti, nem kell kivárni az idősávot, amikor éppen azt adnak.

2018. szept. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Hát igen, ebben igazad van, hogy a neten is találni szennyet.

De amióta már a csatornák is felrakják a netre a TV-ben lement adásaikat (pl RTLmost, Médiaklikk és hasonlók), szerintem azóta főleg csökkent az igény a hagyományos TV-zés iránt, hiszen aki ezekre a csodás műsorokra vágyik, azt is megnézheti a neten.

Bírom egyébként, amikor pl egy sorozatot átraknak késő estére, és fb-on mennek a háborgó kommentek, hogy "most hogy nézzem meg ilyen későn, korán kelek, miért nem gondolnak a dolgozó embekre". Pedig csak pár kattintás lenne, és másnap munka után is meg tudná nézni a sorozatát. Akinek van fb profilja, annak nyilvánvalóan van otthon internet, és ért is hozzá vmennyire, ha a fb-ot tudja használni, szóval az ilyen embereket nem is értem :D

Egyébként tudok mondani ellenpéldát is. Van olyan ismerősöm is, akik kb TV függők. Amint hazaérnek, rögtön az az első h TV be, és egész nap csak megy. Nekik teljesen mindegy mi megy benne, leülnek elé, és agyatlan zombi módjára nézik a celebes szarságokat, brazil sorozatokat, politikai vitákat, sőt még a reklámokat is végig nézik, teljes átéléssel. Ha csak a "hangyaháború" mennek órákon keresztül, szerintem azt is képesek lennének nézni. Ja és nem nyugdíjasok, középkorú házaspár, és tudják használni az internetet is, szimplán csak ennyire igénytelenek szellemileg, vagy nem is tudom, mi a jó szó erre.

2018. szept. 29. 10:34
 5/23 anonim ***** válasza:
81%
Én már a netet is unom, nemhogy a tv-t.
2018. szept. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Nekünk pont ezért nincs is tévénk. Ha filmet akarok nézni, akkor megnézem a filmet reklámok nélkül online, moziban vagy DVD-ről.
2018. szept. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
91%
Mióta Nyergesé a HírTV nem... Csak VB-t néztem
2018. szept. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%

A jelenlegi net szolgáltatónkkal teljesen elégedettek vagyunk, náluk a net+tv kerül annyiba, mint máshol csak az egyik, így van tv előfizetésünk is. Szinte csak akkor kapcsolom be, ha egyedül vagyok, takarítás, házimunka közben hallgatom, néha odapillantok, gyorsabban megy úgy a meló, ha van valami háttérzaj 😊. Híreket, ismeretterjesztő műsorokat, comedy centralt "nézek" olyankor.

Filmeket szinte kizárólag neten nézünk.

2018. szept. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Par eve nem nezek Tv-et. Nem is vettem ujat, miutan elromlott.
2018. szept. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
Mikor tesóméknál vagyok, ott igen, de leginkább csak sportot vagy vígjátékokat. Otthon egyáltalán nem.
2018. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!