Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igaz e hogy halálunk után a...

Igaz e hogy halálunk után a hamvasztás által a lélek azonnal szabaddá válik, míg a temetkezés hagyományos formája esetén még sokáig "őrzi" a testét?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném hinni,hogy ennek a feltételezésnek nem lehet köze a valósághoz,de miután bizonyos olvasmányok ezt az információt támasztják alá,elbizonytalanodtam.
2011. ápr. 22. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elme addig nem szabadul, amíg a születés halál közti állapotban használt test végérvényesen meg nem semmisül(porrá lesz). Ez pedig azért, mert egyszerre csak egy fizikummal lehet frigyben az elme, de amíg az egyik fizikum egyben van, addig a következőhöz nem csatolódhat. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Te viszont látom kiszabadultál az elmegyógyintézetből.
2011. ápr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tehát a hamvasztással elősegítjük a testétől való elszakadást?

Mondjuk én azt hallottam, h a halottak általában ott vannak a temetésükön, de azt is olvastam, h a hamvasztáskor is, egy médium nyilatkozta egyszer valakiről, h rossz volt látnia magát, ahogy betolják a kemencébe.

De ennek szögesen ellentmond Moody kutatása, aki a klinikai halálból visszatérteket vizsgálta, ott szinte mindenki, elsöprő többség úgy nyilatkozott, h börtönnek, esetleg teljesen érdektelennek érezte a testét.


Szóval nem tudom, de a kérdés jó.

2011. ápr. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

LastOne.Left még egyszer elolvastam, amit írtál, és nem lélekről, hanem elméről beszéltél.

Külön választódik ez a két dolog szerinted?

2011. ápr. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm LastOne.Left.

Nem hiszem,hogy ez jó hír lenne.Olyan érzés lehet a lélek számára,mint a megkötözöttség.Ennek tudatában érdekelne,milyen esélyük van a mumifikált testhez kötődő lelkeknek a reinkarnálódásra?Még érdekesebb a jégbe zárt holtak esete.Hogyan viszonyulhat ehhez a lélek?Talán ezért is fontos,hogy halottaink hazai földben pihenjenek.Bár a hamvasztás ezek után sokkal rokonszenvesebb

2011. ápr. 22. 12:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Engem ez nem zavarna, mert az üvegkoporsós temetés a legkúlabb. Másrészt az örökkévalósághoz viszonyítva semmi az a párezer év, míg a csontok is szétporladnak.
2011. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én azt mondom, hogy az elme, amit lehet ti léleknek neveztek, de ez az ember szelleme, értelme, a lélek az a test és szellem egysége...no az elme akkor tudja a fejlődését tovább folytatni, tehát új testet használni a reinkarnálódásnál...a halál beálltával az elme megszabadul a test fogságától, béklyóitól, és folytatódik a tapasztalat tovább, de másként...mivel ekkor más testet kap az egyén szelleme, mivel test nélkül nincsen tapasztalat(mint álom, ott sem az ébrenléti testen át tapasztalsz)...ekkor az egyén halott lélek, s nem élő, mint születés és halál közt. ebben az állapotsorban lehet felvenni velük a kapcsolatot.


egy fontos dolog még. amikor az egyén meghal, akkor megszabadul a fogságtól és átérezni az egységet(az igazi boldogságot) egy időre, de ezután álomélményben vesz részt, és az könnyen lehet kellemetlen is, mivel a karma ekkor is működik.


a hamvasztás tehát azért fontos, hogy az élőlélekként használt test elporladjon, és az egyén újjászülethessen minél hamarabb, és folytathassa útját mindaddig, amíg el nem éri a tudatnak azt az állapotát, amikor teljesen szabaddá válik...amikor megszabadul az önzése és félelme fogságától. bár én úgy látom, maga a húsvér része az embernek kell hogy elporladjon, de ez személyes vélemény.


egy a lényeg. az ember az elme/szellem, s nem a test, a test eszköz, nem azon a hangsúly...az ember ha a testtel azonosítja magát, akkor követi el a rosszat, azért szenved, azért van hiánya és sorolhatnám...mert azt hiszi különálló a többi létezőtől...tévedés...egység van, osztatlanság, az ember értelme, elméje egy az egésszel, és az ember képes arra, hogy ezt tudatosítsa magában teljes mértékben, így a Bibliában megfogalmazott mennyek országát élheti meg, vagyis a valós boldogságot...örökre. :)


üdv és elnézést a félreérthető válaszomért

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ezek igazán érdekes és elgondolkodtató válaszok.Döbbenetes belegondolni,hogy mennyi mindent nem tudunk még.Olyan tudatlanságban éljük le az életünket,hogy biztosak csak abban vagyunk,hogy egyszer fejest kell ugranunk a nagy ismeretlenbe.

Kedves LastOne.Left,lyalya,köszönöm.

2011. ápr. 22. 20:01
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves Aranyecset. :)


Az a helyzet, hogy az Élet volt olyan kegyes, és megadta az embernek a magyarázatot, azt a dolgot, amit te ismeretlennek vélsz. Lehetőség van arra, hogy most megismerhessük az élet igazságát, az élethez tartozó magyarázatot, s most hangsúlyozom, NEM példázatokat. Kőkeményen racionális, józan, logikusan felépített leírás ez, és bárki hozzáférhet. Ha érdekel, és fejest ugranál akár most is, akkor jelezz és kapod. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Őszintén érdekel,minden ezen témakörön belüli információnak nagyon örülnék.
2011. ápr. 22. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!