Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem idegesít, hogy a...

Csak engem idegesít, hogy a század elején születtem?

Figyelt kérdés
2003-as vagyok és nagyon rossz érzés, hogy pont nem a 20. században születtem. Pedig olyan szívesen éltem volna a 80-as, 90-es években. Az én korosztályom mit gondol erről? Nálam idősebbek is írhatnak.
2018. aug. 4. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem, engem is idegesít, hogy a 2003-ban születettek már annyi idősek, hogy netezni tudnak. Öregnek érzem magam :D
2018. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2018. aug. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Engem is, nem tudom miért.

Valamiért aranykornak tartom a 90-es éveket plusz a 2000-es évek elejét, szóval ha mondjuk 82-86 környékén születtem volna, azt nagyon bírnám.

2018. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is 2003-as vagyok. Igazából éltem volna a 80-as, 90-es években, viszont egyáltalán nem idegesít a tény, hogy nem akkor születtem.
2018. aug. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

30 év múlva jön majd egy kis mitugrász a gyakorikérdések2.0.-ra, aki amiatt fog majd sírni, hogy milyen jó lett volna a régi szép időkben - a 200es, 2010es években élni.

Vannak emberek, akik azt hiszik, hogy ha más korba, vagy más országba születtek volna, akkor mennyivel jobb lenne az életük, pedig nem. Az esetek nagy részében egyetlen egy tényezőtől függ, hogy milyen életet élsz, és ez te magad vagy. Ilyen mentalitással ugyanannyira elveszett lennél '88-ban, mint idén.

2018. aug. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 Mit tartasz aranykornak a 90-es években? Jobbak lennének a válaszok, ha azt is leírnátok, miért.

Én a 90-es években voltam tini, de visszavágytam a 60-as évekbe néha, tetszett az akkori zene meg a hippik :D

2018. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én '98-as vagyok, de abból az időszakból nincs semmi emlékem, hiába lett volna jobb akkor élni. 2003-tól vannak emlékeim.
2018. aug. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dolog ez. Én a rendszerváltáskor születtem.

A 90-es évek voltak még talán azok az idők, az az évtized, amely nyugodtabbnak mondható.


Talán az utolsó évtized is volt, amikor még nem kellett azon gondolkodni, hogy épp ki fog mobiltelefonon keresni, nem kellett aggódnia az átlagembernek az e-mail miatt, vagy épp nem kellett foglalkozni azzal a virtuális világgal, amit a facebook alkot.


Az emberek is sokkal nyugodtabbak voltak. Más volt a szokás és a divat az iskolákban, az egész szemléletmód teljesen más volt.

Az információ terjedése is alapvetően eltérő volt a maihoz képest.


Sokszor gondolom, szívesebben éltem volna korábban. Már öregszem én is. A régi idők emléke mindig visszajön.

A mai gyerekek el sem tudják képzelni, hogy létezett világ okostelefon nélkül is.

Pedig igen.


Na mindegy, szerintem minden generációban valahol megvan az, hogy a multra gondol vissza, ill. visszasírja azt,

vagy éppen csak nosztalgiázik egyet.

2018. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
87-es vagyok, nekem az hiányzik, hogy akkor még nem volt mindenki elérhető folyton. Vagyis vezetékesen igen, de nem lógtunk rajta folyton. Volt még "nyugi".
2018. aug. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy évvel idősebb vagyok nálad, de őszintén megvallva, örülök, hogy akkor születtem, amikor. Az egyetlen indok, hogy különben már sokkal idősebb lennék, és nem akarok még felnőni, élvezem gyerekéveim. Épp elég időm lesz még felnőni, hova sürgessem az időt? :)
2018. aug. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!