Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Haverom vallásos, engem meg...

Haverom vallásos, engem meg idegesít amikor előjön ezzel a témával. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szögezzük le az elején; nem vagyok ateista, DE hívő sem, hidegen hagy ez az egész téma.

Haverom meg ez a tipikus hívő, minden vasárnap templomba jár, gyülekezetbe is, stb. Tudja jól rólam, hogy tőlem messze áll ez a téma, és nem is szeretek róla beszélni, de azért is néha rákezd. Én teljesen megértem, hogy ez az élete része, de engem kihagyhatna ebből.

Egy csomószor próbáltam célozgatni, hogy hidegen hagy. Pl. amikor elkezdte a novelláit a világmegváltó Jézusáról én 10 percenként visszaírtam valami smiley-t.

De ha még így sem veszi a lapot mit tegyek?? Legyek "bunkó", és amikor elkezd erről beszélni közbevágjak, hogy nem érdekel?



2017. júl. 25. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1 Másodperc gondolkodással kitaláltam a megoldást a problémádra.

Ezt írd meg neki:

"Figyelj, nem akarlak megbántani, se semmi, tiszteletben tartom te miben hiszel, viszont én ebben nem hiszek, és nem is érdekel nagyon ez a téma. Nem szeretnék erről beszélni nagyon, mert nagyon távol áll tőlem, és semmi élvezetet nem találok abban hogy erről beszéljünk/beszélj."

Ha ezek után képes megsértődni és hisztizni, akkor ő egy gyökér. Ha újra előjön ezzel a témával, ugyanúgy elmondod neki: Már mondtam, hogy ezek engem nem érdekelnek, és nem akarlak megbántani most sem.


Ha vannak még ilyen problémáid írj, kitalálom a megoldást mindre 1 másodperc alatt, elég csak a józan eszemet használnom hozzá.

2017. júl. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ennyi.


És ne csak smiley-kat írj vissza neki hanem mondd meg neki hogy "hagyj már ezzel a f***sággal".


Miféle haver az akinek ezt nem lehet így kerek perec megmondani?

2017. júl. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ismerős.. két sztorim is van.. sajnos. 😂


Az egyik LEGJOBB barátnőm hívő, keresztény. Viszont mivel neküno jó a viszonyunk, tudja, hogy én bár meg vagyok keresztelve, sőt, elsőáldoztam, bérmáltam, annyira nem vagyok vallásos, inkább egy szabadszellemű hívő. Ő és a családja viszont tényleg kemény vallásos és szeret is erről beszélni, de mivel tudja, hogy engem ez nem érdekel, illetve az ő élete sem csak a vallásból áll, nem napi szintű témánk.



A másik barátnőm (semmi legjobb, meg ilyesmi, csak egy haver) viszont a vallás miatt él, fanatikus. Ráadásul bele van bolondulva a papba, aki minden (!!) szombaton náluk vacsorázik. Ezért a suliban mindig azt halljuk, hogy igy az atya ugy az atya... gondolj bele... Szóval bár jófej csaj, pont a fanatizmusa miatt próbálom kerülni.


Tehát csak akkor tudod ezt a helyzetet megoldani, ha:

1. A barátod élete nem csak a vallásról szól (tudtok másról is beszélni)

2. Nagyon jó barátok vagytok és el tudod neki mondani, hogy ez téged idegesít, ő pedig nem veszi zokon.


Sok sikert!

2017. júl. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha smiley-kat írsz neki vissza, még bátorításnak veheti, hogy tetszik neked a téma. El kell neki mondani, hogy tiszteletben tartod, de te nem vagy vallásos, és más témáról beszélgetni, ami mindkettőtöket érint. Ha nincs más témátok, akkor ugrott a barátság. Lehet titkon meg akar téríteni.
2017. júl. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megpróbálom, de szerintem lesznek sértődések egy kicsit Őt ismerve.

Igen utolsó amúgy, én is gondoltam erre :D

2017. júl. 25. 18:50
 6/6 Clay Morrow ***** válasza:
Szépen el kell magyarázni neki, amit itt leírtál és kész. Nem kell táplálni, megmondod neki, hogy fejezze ezt be, mert téged hidegen hagy, nem érdekel. Meg fogja érteni..
2017. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!