Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi annak a jelenségnek a...

Mi annak a jelenségnek a neve, amikor valaki az egyik szülő hiánya miatt folyamatosan próbál kötődni idősebb emberekhez aki pótolni tudná a hiányt?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, apa nélkül nőttem fel. Pár éve észrevettem, és azóta is folyamatosan megfigyeltem, hogy általában ha kapcsolatba kerülök egy idősebb férfival, próbálok közelebb kerülni, kötődni hozzá. Nyilván nincs ez így mindenkivel, de pl jártam már így az edzőmmel és egy barátságos tanárral a gimiből. Nagyon gyakran fantáziálok erről, ergo folyamat megvan bennem ez a vágy. Úgy érzem, arra törekszem, hogy valaki "be tudja pótolni" ezt a gyerekkoromból származó hiányt. Fontos viszont, hogy szexuális vonzalmat nem érzek irántuk.

A kérdésem tehát az, hogy van-e ennek a pszichológia által meghatározott fogalma/definíciója, és ha igen akkor mi? Vannak-e kutatások ezzel kapcsolatban? Nem találtam semmilyen infót, viszont szeretnék olvasni róla.


2019. márc. 6. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Talán ez segíthet infóhoz jutni

[link]

2019. márc. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem igazán erről van szó, legalábbis szerintem. Lehet nem írtam le elég részletesen, de pozitív és a negatív szemlélet is megbukik valahol
2019. márc. 6. 21:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak hiányzik neked és pótolni akarod őt, mert gyermekkorban egy veszteség ért és az mai napig kihat rád. Én is ugyanígy vagyok, csak én a párkapcsolataimban vagyok nagyon függő emiatt.
2019. márc. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!