Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen szintű nyelvtudásnak...

Milyen szintű nyelvtudásnak számít?

Figyelt kérdés

Bármilyen témáról szabadon el tudok beszélgetni, és mindent meg is értek, nagyon ritkán találkozok ismeretlen szóval. Filmeket is ezen a nyelven nézek leggyakrabban, akkor is tudom követni az eseményeket, ha elbambulok egy pillanatra, nem kell koncentrálnom, kb olyan, mintha magyarul nézném.

Olvasni folyékonyan tudok, írni szintén egész jól, bár néha besikerül valami helyesírási hiba.


4 évet tanultam, viszont a nyelvtani szabályokat egyáltalán nem ismerem, nem tudnék megfogfalmazni egyet sem. Viszont helyesen tudom alkalmazni az esetek 97%-ában. Ritkán azért csinálok valami végződési hibát.


Milyen szintnek számít?


2019. márc. 6. 21:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
anyanyelvinek szerintem. én is így vagyok, de én többé-kevésbé tudom a nyelvtant (azért nem ártana belenéznem bizonyos dolgokba pl feltételes mód, de az esetek kb 90%ban tudom milyen nyelvtant kell használnom)
2019. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Lol valószínüleg nyelvzsíni vagy
2019. márc. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Tudod, hogy anyanyelvi, remélem az egotuning megvolt mára.
2019. márc. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez utálatos volt, utolsó.


Nem azért kérdeztem, mert magamat akarom fényezni, arra ez édeskevés.

2019. márc. 6. 22:51
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat. :(
2019. márc. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Pedig igaza van a kritikus válaszolónak.

4 év tanulás után elmondásod szerint folyékonyan írsz, olvasol, beszélsz és anyanyelvi szintű szövegeket is gond nélkül megérted. Ehhez képest nincs nyelvtani tudásod. Valami itt fura.

milyen nyelvről van szó? És mit jelent az a 4 év tanulás?

2019. márc. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Orosz nyelv.

Soha nem tanultam korábban (iskolában vagy ilyesmi), hanem ilyen nyelvi környezetben vagyok jelenleg, és úgy.

Ezért nem ismerem a nyelvtant, mert hallásból sajátítottam el szinte mindent. Írni-olvasni meg magamtól.

2019. márc. 7. 09:52
 8/11 anonim ***** válasza:
az a legpraktikusabb tudás szerintem. ez kell ahhoz, hogy abban a környezetben meg tudd értetni magad. nyilván ha olyan a munkád, ahol fontos a helyes beszéd, akkor illik képben lenni a nyelvtannal, de a mindennapokban ez tökéletesen megfelel
2019. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt, hogy nem ismerem a nyelvtant, nem úgy értettem, higy nyelvtanilag hibásan beszélek.

Nagyon ritkán vétek végződéshibát.

Hanem úgy, hogy nem tudnék elmondani egyetlen szabályt sem.

Nem tudom megindkolni, miért az adott végződés a helyes az adott szónál, vagy miért tartozik X szó a kivételek közé egy szabály alól, míg Y és Z szavak nem.

Ugyanígy nem tudom visszavezetni helyesírásban, miért írunk az egyik szóban "a"-t a másikban "o"-t, miközben mindkettőt "a"-nak ejtjük. Csak tudom, hogy úgy helyes.

De nem tudom, miért.

2019. márc. 7. 11:02
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 ez a magyarra ugyanígy igaz, ha az anyanyelved. én a barátomat próbálom tanítgatni (ő angol) és egy csomószor belefutok abba, hogy egyszerűen nem tudom elmagyarázni, mit miért mondunk úgy. múltkor pl megpróbáltam elmagyarázni a meg-et mint igekötőt. mit jelent mikor használjuk, miért használjuk. és nem tudtam elmagyarázni magamnak sem :D
2019. márc. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!