Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen szintű nyelvtudásnak...

Milyen szintű nyelvtudásnak számít?

Figyelt kérdés

Bármilyen témáról szabadon el tudok beszélgetni, és mindent meg is értek, nagyon ritkán találkozok ismeretlen szóval. Filmeket is ezen a nyelven nézek leggyakrabban, akkor is tudom követni az eseményeket, ha elbambulok egy pillanatra, nem kell koncentrálnom, kb olyan, mintha magyarul nézném.

Olvasni folyékonyan tudok, írni szintén egész jól, bár néha besikerül valami helyesírási hiba.


4 évet tanultam, viszont a nyelvtani szabályokat egyáltalán nem ismerem, nem tudnék megfogfalmazni egyet sem. Viszont helyesen tudom alkalmazni az esetek 97%-ában. Ritkán azért csinálok valami végződési hibát.


Milyen szintnek számít?


2019. márc. 6. 21:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10 a "meg" igekötő befejezetté teszi a cselekvést

"ettem levest" - van még belőle, "megettem a levest" - elfogyott.

kb. mint náluk a present perfect

az irányjelző igekötők is képesek erre ("mentem Kínába" - épp arrafelé mentem, "elmentem Kínába" - már oda is értem), csak ezeknek ugye irányjelző funkciójuk is van, más idekötőknek pedig jelentésváltoztató funkciója van (szedtem almát - szétszedtem a telefont)

de a "meg"-nek asszem kizárólag ez a befejezetté tévő funkciója van

2019. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!