Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől van ez az emberi viselke...

Mitől van ez az emberi viselkedés, hogy belerúgunk még egyet abba, aki amúgy is nehéz időszakon megy keresztül?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban látom ezt, hogy például, amikor valakinek depressziós időszaka van, azt az emberek elkerülik, csomóan még Facebookról is törlik.

Pedig lehetne ezt alap emberséggel is kezelni. Az én sem szeretem, ha valaki lelki szemetesládának használ, de nem is rúgok bele még egyet abba, akinél látom, hogy nincs minden rendben.



2019. márc. 7. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Van hogy ez az egyetlen amit tenni lehet hogy az illető saját lábára álljon de ennek is van egy határa amit néhányan nem ismernek. Sok esetben viszont csak sima rosszindulat ami erre készteti őket és sajnos vannak ilyen gyenge önkontrolú emberek akik nem tudják legyőzni a saját gonoszságukat (lehet nem is tudnak róla)
2019. márc. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én attól szoktam félni, hogy sosem tudhatom egy depressziós, szorongó ember esetében, hogy mi jár a fejében, megfogalmazódtak-e benne mondjuk öngyilkos gondolatok. Vagy nem pont én leszek-e az, aki ezt előhozza belőle. Szóval, aki egy picit is nem közömbös számomra, azzal nagyon óvatos vagyok.
2019. márc. 7. 21:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is de velem csináltak már ezt azt azért írtam. Én voltam akibe belerúgtak azok akiket barátnak hittem.
2019. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon egyszerű a válasz. Ilyenkor az ember elképzeli, hogy mit tenne a szenvedő alany helyében, és ha azt könnyen meg tudná oldani, akkor belerúg egyet az illetőbe.
2019. márc. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez nagyon jó kérdés, és a válaszok is elgondolkodtatóak.

Hát pl nem tanúsít empátiát, és mindenki a saját bajait érzi a legnagyobbnak, és pl képtelen (nem tudja, vagy nem is akarja, esetleg megerőltető lenne számára megpróbálni beleképzelni magát a másik helyzetébe, és ezért meg sem próbálja, már neki sem kezd; ebben tehát még akár némi lustaság is közrejátszhat; és még az is, hogy abból adódóan lusta, merthogy fáradt; mert az életben neki is megvannak a saját maga gondjai [Vagy nincs is már türelme pl a másik "nyavalygását" hallgatni, és rá akarja venni, hogy csituljon má' el] ) átérezni, átélni -szal nem tudja v nem is akarja esetlegesen-, amit a másik érezhet. És pl csak az ő baja a baj, másokkal nem törődik, lehet pl 'érzelmi analfabéta' is. Vagy csak pl lehet, hogy ha úgy érzi, hogy a másik sajnáltatja magát, tehát az úgy pl neki zavaró, és hát egy pl 'ráordítással' lehetséges, hogy csak pl a nyavalygást, szenvedést, panaszáradatot, 'szánalmasnak' ítélt ábrázatot akarja megszüntetni. Mert zavarja, hogy a másik olyan esetlennek, olyan 'tutyimutyinak' tűnik. Csak idegesítő ránézni a számára, és azért akarja, hogy hagyja abba ezt az élettelen, fáradt arckfejezést. Mert ez a szomorú arckifejezés, ábrázat, bánatos tekintet az ő komfortérzetét bántja. És akkor rá kéne eszmélnie, hogy igen, a Világ nem fenékig tejfel, mint ahogy ő azt próbálja elhitetni saját magával, ezt az "aranyvilágot". Tehát ha ott van szemelőtt, valaki olyan, aki szenved; akkor az azt hozza magával, hogy őneki rá kell ébrednie, hogy igen, mégiscsak létezik az a szomorú világ, amit ő próbál a saját szeme elől bőszen elrejteni. Vagy pl egoista, és csak a saját bajai érdeklik.

2019. márc. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

*Szal lehet pl alacsony az érzelmi intelligenciája is. Amiről meg nem feltétlenül tehet; mert lehet, hogy még nincsen is neki pl annyi élettapasztalata; vagy pl pont az élettapasztalatok miatt lett hideg-rideg.

Most eszembe jutott az a Majkás idézet, hogy "énközpontú rendszer, amit pontosan azért hoztam létre..."stb. Csak ez az énközpontú rendszer ez jutott most eszembe. Ez egy nagyon jó kifejezés így

2019. márc. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez pont az ellentéte annak, hogy az emberek ahhoz kötődnek aki erős.

Yin és Yang

2022. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!