Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti keveredtetek már ilyen...

Ti keveredtetek már ilyen helyzetbe életetek során?

Figyelt kérdés
Két történetet szeretnék elmesélni, mindkettő velem történt meg, én vagyok a főszereplő. Eddigi életem során kétszer kerültem olyan súlyosan a padlóra, hogy drasztikus döntést kellett hoznom. Az első történet mindent meghatározó eseménye a pénzlopás. Szerettem volna annyit kocsikázni, amennyit csak tudok, ezért a szüleimtől eurót loptam. Ezt be kellett váltanom, ezért kb. 64 km-t utaztam (oda-vissza összesen). Nem kellett sok idő, mire hazaértem, lebuktam. A szüleim rájöttek, persze én próbáltam tagadni, pedig belül éreztem, hogy tagadhatatlan az egész. Féltem a retorziótól, ezért úgy döntöttem, hogy megpattanok itthonról. Felültem egy buszra, utaztam jó pár km-t, majd az ország másik végében kötöttem ki, egy nagyobb városban. Úgy utaztam el itthonról, hogy tudtam, hazafelére már nem lesz pénzem, azonban az agyam átkapcsolt egy másik fokozatba, nem igazán érdekelt. Szóval megérkeztem abba a bizonyos városba, a maradék pénzen vásároltam élelmiszert, innivalót, aztán fogalmam sem volt, hogyan tovább, ott ragadtam. Telt, múlt az idő, és rádöbbentem, hogy nem tudok hazajutni, az agyam akkorra fogta fel, mibe sodortam magamat. Elhatároztam, kéregetni fogok, hogy hazajussak. Életem egyik legfontosabb tanítását adta elő számomra akkor az élet, mégpedig azt, hogy az emberek mennyire leejtik a másikat, mennyire nem foglalkoznak a másikkal. Igen, azt gondoltam, könnyű dolgom lesz összetarhálni pár száz forintot, de nem így lett. Közben sötétedett, jött az este, bezárták a buszpályaudvar várakozóját is, ezért kerestem egy padot, és oda leheveredtem. Nem volt igazán hideg, de meleg sem, ráadásul fel-fel ébredtem éjszaka. Nagyon lassan petyegett az idő, volt, hogy sétáltam, utána visszafeküdtem. Szenvedések árán, de átvészeltem az éjszakát, eljött a reggel, az eső is elkezdett esni. Sem kaja, sem innivaló nem volt már akkor nálam, elkezdtem folytatni a kéregetést, majdnem fél napon keresztül csináltam, azonban nem lett meg az eredménye. Emlékszem, kérdeztem egy férfitól, hogy tudna-e adni pár forintot, mert haza szeretnék menni, megkérdezte, hol lakom, elmondtam, majd adott - azt hiszem - egy ötvenest (ennyire azért nem laktam közel, majdnem 200 km-ről van szó). Szóval nem vált be a kéregetés, a rendőröket pedig nem akartam belekeverni ebbe az egészbe, nem akartam rendőrségi ügyet. Egy választásom maradt, ugyanis nálam volt a telefonom, bár ki volt kapcsolva. Bekapcsoltam - egyből megjelent a sok nem fogadott hívás -, és nem volt más választásom, tárcsáztam a szüleimet. Anyám elcsukló hangon felvette a másik végén, én pedig elmondtam, hol vagyok, ők pedig értem jöttek. Ennyi lenne a történetem lényege, később azt mondták itthon, ha nem jelentkeztem volna, hívták volna a rendőrséget. Igazából így nem lehet érzékeltetni, hogy min mentem keresztül, hogyan éreztem magam. A másik történetet mégsem mesélem el, mert ez is kissé hosszúra sikeredett, nem szeretnék senkit untatni. Na pá!

2018. ápr. 15. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Velem is volt ilyen. Hogy mi valtotta ki azt nem irnam le, de fogtam magam, a kabatom zsebebe tettem a szerelmes leveleimet (csak azokat akartam magammval vinni) es felultem a biciklire hogy en elmegyek. Kb 17 km-et bicilizhettem, de szakado esoben mert el kezdett kozben esni az eso. Elbicikliztem a masik varosba a vasutallomasra mentem ki (penz nelkul) mert ott senkit nem ismertem. Aztan leultem egy padra es csak gondolkodtam hogy mit fogok en itt megis csinalni?! Igy aztan elindultam haza ugy 1 ora gondolkodas utan. Pechemre eppen mogottem jottek egyik ismerosek autoval es lattak hogy szarra voltam azva, de kulonosebben nem foglalkoztak vele. Amikor hazaertem eszre se vettek hogy eltuntem otthonrol.


2. Masodik tortenetem. Ez mar komolyabb mnint a biciklizos eset, ugyanis mar felnott dolgozo ember voltam. Elegem lett. Vettem egy repulojegyet es elmentem egy orszagba aminek a nyelvet nem beszeltem. Csak odajegyet vettem meg vissza jegyet nem. Nem volt szoba foglalasom. Elso ejszakamat a repteren toltottem, ahogy irtad en se tudtam aludni rendesen, ott ejjel is lampak fel voltak kapcsolva a repteren mintha nappal lenne. Plusz feltem hogy ellopjak a borondomet. Masnap kerestem egy hotelt 1 ejszakara hogy meg tudjak furodni meg rendesen aludni. Kovetkezo nap megint a repterre mentem aludni mert szerettem volna sporolni. Hirdetesekbol talaltam egy kiado szobat nagynehezen, de az is kb. 4.-re jott csak ossze, es mindenhova cipelnem kellett a borondot magammal, hat eleg ego volt ugy lakasokat nezni hogy mar nalam volt a borond bekoltozesre keszen. Utana amikor meglett a szallas a fejem felett a penzem szamolgattam hogy meddig lesz eleg. 3 honapot szamoltam, szoval surgosen munkat kelett talalnom. Mindenhonnan elutasitottak, veguli mar meg kellett mondaom a lakotarsaimnak hogy "Sracok, ha nem lesz munkam ez lesz az utolso honap amig a szobat fogom berelni). Szerencseri utolso honapra lett munkam es igy tudtam maradni. Az orszag nyelvet megtanultam, ugyanannal a cegnel dolgozom ahol legeloszor, mar csak egy feleseg hianyzik, remelem az is jonni fog idovel.

2018. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy leírtad mindezt!
2018. ápr. 15. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Meg annyi meselnivalom van hogy egyszer kert tolem penzt egy srac, talan hozzad hasonlo lehetett. Fenyes nappal az utcan mentem es leszolitott (jo oltozesu volt nyakkendo, szovetnadrag vagy farmer) es mondott valamit, talan hogy elloptak a tarcajat es haza szeretne jutni es kene neki 10 ezer ft. Felajanlotta hogy megadom neki a bankszamlamat es visszautalja. Kerdeztem tole hogy miert nem telefonal valaki ismerosenek? Vegul nem adtam neki mert nem gyozott meg. (csak eszembe jutott).
2018. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Na es megegy, emiatt buntudatom is van. Es kislany iskolataskaban sirt a metronal es senki nem ment oda hozza hogy mi baja van (meg en sem). Pedig kozben lehet csak elhagyta a metrojegyet vagy valami. Elsosorban azert nem mentem hozza mert, hulye gyerek voltam es olyan gondolataim voltak hogy azt fogjak hinni hogy en bantottam vagy akarok tole valamit). De utolag mar tudom hogy hulyeseg volt ezt hinnem.
2018. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne bárkinek adjak pénzt?


A tarhálók 98%-a "kajára, jegyre" kéri, aztán elpiálja.

Ha ezen a logikán haladva mindenkinek adnék, akkor egy petákom nem maradna hó végére.

2018. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem keveredtem ilyen helyzetbe, és nem tudlak sajnálni: a saját disznóságod kevert bajba


" Életem egyik legfontosabb tanítását adta elő számomra akkor az élet, mégpedig azt, hogy az emberek mennyire leejtik a másikat, mennyire nem foglalkoznak a másikkal. "


Ezt pont az mondja aki képes volt meglopni a saját családját? Amúgy meg: miért kellen hogy idegenek foglalkozzanak veled? Az embernek elég megoldani a saját problémáit is, nem hogy másokét a nyakába vegye.

2018. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

És a szüleid szerinted mit éltek át, amíg nem méltóztattad felvenni a telefont?


Egy percre se sajnáltalak meg, és soha nem adok hülye suhancoknak pénzt.

2018. ápr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sem adnék pénzt. Mert ha egy kamasz pénzt koldul, akkor:

-piára kell

- drogra kell

- szökésben van


És egyikben se vagyok hajlandó támogatni.

2018. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meg is érdemelted, en se adtam volna pénzt neked, sőt senkinek se adok. Nekem se adna senki ha bajban lennek. De ezeknek a nagy része nincs bajban csak kamuznak.
2018. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!