Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szégyellem hogy munkanélküli...

Szégyellem hogy munkanélküli voltam. Hogy lépjek túl ezen?

Figyelt kérdés

Április óta voltam itthon. Rendszeresen jelentkeztem állásokra, küldtem az önéletrajzokat, rengetegszer vissza sem jeleztek. Próbálkoztam ahogy tudtam. Néha volt alkalmi munkám, de bejelentett nem. A munkaügyin keresztül kaptam egy lehetőséget, ahova felvettek dolgozni. Nagyon lelkes vagyok. Örültem a munkának. Ma az egyik főnökkel beszélgettem, aki kérdezte mióta nincs munkám. Majd kérdezte hogy akkor miből éltem eddig? És miért nem mentem el benzinkútra vagy gyárba dolgozni ha annyira akartam.

Lehet van benne valami, bár a szakmámban szerettem volna elhelyezkedni, azért jártam egyetemre. Viszont rokonoktól is megkaptam már hogy akár a közmunkát is be kell vállalni. Szüleimmel lakok, ők támogattak benne hogy találjak normális állást, viszont nagyon szégyellem hogy munkanélküli voltam. Gondolom a főnök is egy semmirekellőnek tart ezután.

Hogy lépjek túl ezen?

N


2018. dec. 7. 21:48
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Egyetem alatt diákmunkát is vállaltam illetve utána volt több állásom. Nem vagyok munkakerülő mielőtt az jönne le.
2018. dec. 7. 21:50
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én két évig voltam munkanélküli mert miután kirúgtak azóta nagyon nehezen sikerült új munkahelyet találnom a szakmámban. Tőlem is megkérdezte az új főnök hogy mit csináltam két évig, azt mondtam hogy tévéztem. Lehet hogy csak én vagyok ilyen, de nem érdekel mások véleménye. Őszinte vagyok és amit elvárnak tőlem munkahelyen azt megcsinálom. Akinek nem tetszik, az így járt. Amúgy se érdekli nagyon a vezetőséget hogy mit csináltál eddig. Amíg generálod nekik a bevételt addig nem kötnek beléd.
2018. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Najó van ismerősöm, aki három évig volt munkanélküli, van aki több. Jézusom, ne szégyelld.
2018. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze ezt csak azután mondtam neki miután felvett dolgozni. :D Azért állásinterjún inkább találj ki valamit, pl. külföldön éltél rokonoknál vagy valami hasonló.
2018. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én az interjún sem hazudtam. Tényleg próbáltam olyan munkát találni ami tetszene. Közben nyelvvizsga miatt tanárhoz jártam, és nem jókedvemből voltam munkanélküli. Csak unom hogy mindenkinek emiatt kell magyarázkodnom. Tényleg szégyellem az egészet de nem tudom visszacsinálni.
2018. dec. 7. 22:01
 6/12 anonim ***** válasza:

főnöknek szerintem sincs ehhez úgy semmi köze, legalábbis ha meg is kérdezi, emiatt felesleges rosszul érezni magad. inkább örülj annak, hogy elérted a célod és olyan helyen vagy, ahol lenni szeretnél. ez a legfontosabb.


engem a szüleim sem támogattak, legalábbis lelkileg. eltartottak, de azért folyamatosan éreztették, hogy menjek már dolgozni, tökmind1 hova, mert amilyen munkát szeretnék, arra én úgysem vagyok alkalmas, engedjem el.


végül elmentem portásnak közmunkára 3 hónapra...remek volt.

onnan kerültem a jelenlegi helyemre 2 éve...és pont olyan, amilyet szerettem volna...ha hallgatok szüleimre, és elengedem ezt a dolgot, lehet azóta is ott rohadnék 50ezer Ft-ért közmunkán, vagy nekem is többször javasolta faterom, hogy menjek benzinkútra és tukmálhatnám 100 Ft-okért magamat mindenkire meg a segítségemet.

2018. dec. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyfelől abban is van igazság hogy jobb ideiglenes munkát bevállalni mint éhen halni, ezt aláírom.

Viszont hogyha bevállalsz rossz munkákat, akkor arra időt és energiát kell áldoznod. Kevesebb interjúra tudsz elmenni, sokkal több kötöttséged van a kereséskor. Diplomás emberek ragadnak árufeltöltői szinten, mert ilyen mentalitással (ami teljesen jogos) belekezdett, és fél otthagyni mert mi van ha nem jön össze a másik, de a 100 interjú helyett ahova mások kipihenve magabiztosan mennek, ő csak havi 4-5-re ér rá elmenni és akkor is le van verve.


Nagyon át kell gondolni és valahogy az arany középutat megtalálni.

Te meg ne rágódj ezen. A lényeg hogy már van munka, ha eddig nem volt az csak a te dolgod. A főnöknek semmi köze nincs hozzá.

2018. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazatok van. Köszönöm!

Egyetem után voltam, volt megtakarított pénzem a korábbi munkákból, úgyhogy tudtam venni magamnak ezt azt. Illetve a szüleimmel lakok még. Nyilván nem raktak ki az utcára met nem volt munkám, úgyhogy nem is értem ezt a miből éltem szöveget. Én sosem szoktam ilyeneket kérdezni senkitől. Azt se hogy kinek mennyi a fizetése. Tőlem ezt is mindig megkérdezik az ismerősök.

Az is igaz hogy elmehettem volna gyárba dolgozni, de támogattak a szüleim hogy rendes munkát találjak ahol fejlődhetek szakmailag. És nem éveket ültem itthon semmittevőként. Nagyon bántanak az ilyen beszólások, mert nem jogosak. :(

2018. dec. 8. 13:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem mindig kell őszintének lenni!


Van azóta munkád?

2019. márc. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Persze van. Remélem lesz is még egy ideig. Szeretek itt dolgozni.
2019. márc. 31. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!