Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ilyen mohó?...

Miért vagyok ilyen mohó? Hogyan tanulhatnék mértékletességet?

Figyelt kérdés

Hétköznapi alapvető dolgokról van szó.

Bármit elkezdek, nem tudom abbahagyni. Ha nem figyelek, pukkadásig eszem magam, már fáj a gyomrom, de még mindig tudnék enni. Rendes kaját, nasit, bármit. 10-12-14 órákat is tudnék aludni, akár minden egyes nap. Alkoholból a koktélokat szeretem, annyira finomak, hogy nem érdekel, ha már részeg vagyok, innék és innék.

Alapvetően elég lusta vagyok, de ha végre rászánom magam a sportolásra, azt sem akarom abbahagyni, túledzem magam. Takarításkor az egész lépcsőház összes lakását kitakarítanám, ha már egyszer elkezdtem.

Amíg dohányoztam, nem tudtam megállni napi 1 doboznál, egyre többet szívtam, 2-3 doboznyi is elment. Aztán jött az "egészséges életmód", képes voltam csak gyümölcsökön és zöld leveleken élni...

Magamtól soha nem hagynék abba semmilyen tevékenységet vagy programot. Mindent túlzásba viszek. Ha ki kell öltözni, akkor már giccsparádé vagyok (szeretem amúgy). Bármilyen új dolgot vagy szokást próbálok ki, azonnal túlzásba esek.

Egyébként nem vagyok szorgalmas, szóval ezen remek tulajdonságom a munkára vagy tanulásra nincs érzékelhető hatással...


2019. márc. 13. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem érdekes személyiség vagy.
2019. márc. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. márc. 13. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a saját károd útján fogsz rájönni, hogy hogyan tarts önkontrollt.

Ezalatt azt értsd, hogy meg kell tapasztalnod a "jónak" vélt dolgoknak a "rossz" oldalát. Egyszerű példa: gyerekként imádtam a gumicukrot, annyit ettem sunyiban, hogy rendesen belebetegettem, hánytam több napon keresztül, azután, hogy helyre jöttem többet nem faltam, csak pár szemet eszegettem. Ez nem csak étellel, hanem sok mással is megtörtént, azaz, hogy lett komolyabb negatív élményem, de ez helyre tette bennem a dolgokat. Persze ez egy folyamat, az élet előrehaladtával és különböző események hatására tapasztaltam meg, hogy mik a saját limiteim és mik a környezetemben résztvevőké, bár a környezethez még hozzá kapcsolom azt, hogy aki részesült némi társadalmat/kultúrát/etikát érintő tanórán vagy egyéb eszmecserében, annak nem olyan nehéz elsajátítania az önuralmat, sőt egyenesen más kárából kell megtanulni, hogy meddig mehetsz el. (Azaz olyanokra gondolok mint egyes rendezvények/események pl esküvő- a legtöbb klasszikus jellegű esküvőn nem nézik jó szemmel azt, aki fehér kirívó ruhában jelenik meg mert ez afféle tiszteletlenség a menyasszony felé, temetésnél meg ha vki rikító színekben jelenik meg. Vagy ott vannak a törvények betartása- nem kell ahhoz magadnak is kipróbálni a lopást, hogy tudd mi vár rád. De akár Pista bácsi házában uralkodó íratlan szabályokat is ide sorolom, ugye ha nem tartod be akkor a kapcsolat megszakadásához is vezethet a dolog vagy egy adott személlyel való viselkedés is fontos stb...)


Miért vagy ilyen mohó? Az emberek nagyrésze telhetetlen. Sosem elég az amilye van, sőt fél, hogy elveszíti azt vagy nem lesz ideje rá később. Ez kb olyan effektus, amikor a kutya örzi a kajáját, pedig már rég jól lakott, de a legyet is megugatja, ha rászáll. Holott nem kellene ezt a viselkedést tanusítania mivel mindig biztosítva van számára az étel. Ez lehet, az embereknél is valamennyire ösztöni reakció. Én ugyan nem tudhatom, de az is meglehet, hogy valamiből hiányt szenvedtél/szenvedsz és próbálod kitölteni azt az űrt. De az is meglehet, hogy ez már valamiféle kényszerbetegség, vagy egy elvonási tünete valami másik dolognak. Nem tudom, hogy ismersz-e közelről ex drogost (alkoholistát, láncdohányost, folyamatosan kávé vedelőt vagy kábítószerest), na náluk gyakori az, hogy vmit a kezükben kell tartsanak, vagy matatnak, esetleg még az adott testtartást is felveszik, a kábszeresek meg másik féle pszichésen addiktív dologgal/cselekménnyel helyettesítik az előzőt pl. Üdítők/nasik, egyes személyekre való "tapadás", vagy akár a munkába való temetkezés, vakmerő vezetési stílus, kirívó magatartás stb... A lényeg az, hogy az "átlagos"/hétköznapi örömet okozó dolgok nem adják meg nekik azt az egyedi érzést, ezért kell vmi "extrém" élmény. De mondjuk ezt kevesen értik meg, főleg akik nem kerültek ilyen helyzetbe.


Gondolkozz a múltadon, hogy ért e valami komolyabb sérelem, és azon, hogy mi milyen örömet ad és annak az a cselekménynek mely szakaszában érzed jól magad. Önmagadban kell megkeresned az okot, csak úgy tudsz ezzel megbirkózni, ha tisztában vagy vele.

2019. márc. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik az ilyen, hogy abban a pillanatban az adott cselekvéssel akar valamit az ember pótolni, vagy abba menekülni. Addig sem koncentrál arra, ami hiányzik az életédből.
2019. márc. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!