Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az mitől függ, hogy valaki 22...

Az mitől függ, hogy valaki 22 évesen egy felnőtt vagy egy tini?

Figyelt kérdés
Mert elképedek a hasonló korúakon... Én meg kb. mint egy 16 éves és annak is néznek.
2019. márc. 13. 22:21
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Attól füg, hogy betöltötte-e a 20. életévét, mielőtt még 22lett. Ha a 22 éves a születésétől számítva kevesebb, mint 20 éve van életben, akkor tini. Felnőttről jogilag akkor beszélünk, ha 18 éve már minimum életben van. Tehát ha a 22 éves 18 és 20 év közé esik, akkor felnőtt is és tini is.
2019. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hormonszint, viselkedés, élettapasztalat.
2019. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Elsőt csak én nem értem?


Mondjuk szerintem inkább az, hogy tanul-e még.

2019. márc. 13. 22:34
 4/10 anonim ***** válasza:
Rohadtul nem attól függ, hogy tanul-e még. :D
2019. márc. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hat egyaltalan nem attol fugg tanul e meg. Van aki 30 evesen is tanul. Bar igen rajtad alapbol latszik hogy 16 vahy mert eretlen a gondolkodasod, na kb innen latszik. En 25 vagyok kulsom alapjan 20-nak neznek viszont szerencsere azt kapom vissza hogy elegge tajekozott es erett vagyok pont amilyennek lennem kell. Gondolkodas,inteligencia stb.. ezek szabjak meg.
2019. márc. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#1 Ha 22 éves valaki, akkor 22 éve van életben. Az előző mondatban az első mondatrész jelentését a második magyarázza, ez úgy képzelhető el, hogy a szavaknak és a belőlük képzett szövegnek is jelentése van.
2019. márc. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, jelenleg 98kg. Nem kövér, hanem az izmos fajta 43as karokkal alig látható kockákkal már.


Persze a szakállam is nagy és kicsit a hajvonalam olyan mintha kopaszodnék, de amugy nem ... csak alapból ilyen.


Volt, hogy +30nak néztek, amikor több zsír volt rajtam. Most már inkább 25 körülinek nézek ki.

2019. márc. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy 22 évesen még mindenki kamaszkori jellemzőkkel bír, alapvetően, fáj jó esetben felnőttesedő kamasz. Akárcsak 26-27 éves kor körül évesen mindenki.
2019. márc. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na még egyszer, hajnalban fáradt vagyok a gépeléshez.

Attól függ, hogy 22 évesen még mindenki kamaszkori jellemzőkkel bír, alapvetően, bár jó esetben felnőttesedő kamasz jellemzőkkel. Akárcsak 26-27 éves kor körül mindenki.


A nagykorúság belső jellemzőkön múlik.

És nem azon, h eltartod-e magad, v mást, bár ennek KÉPESSÉGE evidens kell legyen és akár 12 évesen is elérhető, megfelelő szülői támogatással. Ergo az alig valami a felnőtté váláshoz, h el tudod-e tartani magad illetve másokat. Inkább bizonyos tudati-lelki jellemzőkön múlik, hogy ki felnőtt és ki (még) nem, pl a felelősségvállalás egy szintjén (de nem kell mártírnak lenni, mert akkor hogyan segítesz másokat, ha tönkremész a mártíromságban??), az önismeret egy foka, vagy pl elsősorban mások megsegítésére koncentrálni, áldozatot hozni egészséges szintig stb. Ha valaki egyszer csak tartós mozgásszervi problémát szenved el, attól még nem válik infantilissé, gyerekessé, nem veszti el felnőtt mivoltát. Ergo BELSŐ, tudati képesség a felnőtt mivolta az adott személynek.

2019. márc. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Leginkább a személyiség érettségtől függ, h ki mennyire "felnőtt" v. éppen "gyerek"

Fontos, h miként szocializálódik vki, h

miket kap az élettől, miket él át. Az esetleges negatív dolgokat az életében hogyan tudja a saját javára fordítani,milyen nevelést kap stb... Ez nagyon összetett dolog.

2019. márc. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!