Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még itt valaki, aki...

Van még itt valaki, aki hozzám hasonlóan "későn érő típusnak" számít? A környezetetek hogy kezeli ezt?

Figyelt kérdés

Kamaszkorom óta későn érő típus vagyok, azaz egyes dolgok sokkal később következtek be nálam, mint a velem egykorúaknál.

Pár példa: 14 évesen jött meg először a menzeszem, 15 voltam, amikor érdekelni kezdtem a fiúk. 16 évesen csókolóztam először, 18 múltam mikor először lett barátom, és 19 mikor elvesztettem a szüzességemet.

Jelenleg 27 éves vagyok, de fejben egyáltalán nem érzem magam annyinak. Ha megnézem a velem egykorúakat, a többségük vagy karriert épít, vagy már feleség, családanya. Tőlem az ilyesmik még nagyon távol állnak, nem is tudnám elképzelni magam, hogy férjhez menjek, vagy gyereket szüljek. Emiatt a velem egykorúakkal nem is igazán barátkozom, hiszen nincs velük közös témám, úgy érzem, hogy mind jóval "érettebbek" nálam.

A baráti köröm 18-22 éves lányokból áll, velük teljesen jól elvagyok, együtt járunk vásárolni, szórakozni, utazgatunk stb. Hiába vagyok idősebb, velük egykorúnak érzem magam, mert ugyanazok a dolgok érdekelnek.

A családom viszont egyre nehezebben kezeli ezt, egyre gyakoribbak a "nőj már fel végre" és hasonló megjegyzések (te nem 20 éves vagy, hanem lassan 30, mit akarsz ezekkel a kis csitrikkel) stb.

Viszont én így érzem jól magam, fiatal vagyok, és szabad. Majd biztos nálam is eljön az idő, amikor meg fogok komolyodni, de egyelőre élvezem az életet. Sajnos ezt azonban nagyon kevesen értik meg, egyre több rosszindulatú megjegyzést kapok.

Akik szintén ilyen későn érők mint én, ti hogy kezelitek ezt? Hogy értetitek meg a családotokkal, hogy jól érzitek így magatokat? Tényleg ekkora probléma, ha pár évvel fiatalabbnak érzem magam a valós koromnál?



2018. okt. 17. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen én is az vagyok
2018. okt. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nézzük egyből a rossz oldalát !

Ha úgy táncolnál ahogy mások fütyülnek,és megfelelnél az elvárásoknak,és anya lennél,boldogabb lennél ?

Én gyermekkoromban azt hittem milyen jó felnőttnek lenni,de nem annyira jó !

Élj úgy ahogyan neked JÓ ! Én is így csinálom .

Amíg anyám élt gyereket családot akartam,anyu 4 éve elhunyt,és nem akarok sem gyereket sem családot.

Saját vállalkozást akarok.

40 éves férfi

2018. okt. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem szabad másokhoz mérni magunkat, hiszen azok ők, nem te.
2018. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

17 évesen csókolóztam először és 21 évesen vesztettem el a szüzességem nagy nehezen.

Nekem is fiatalabb barátaim vannak. A velem egykorúak nem kedvelnek általában.

Most voltunk esküvőn barátommal és a haveri társaságában az összes huszonéves nő feleség és vagy van gyerekük vagy terhesek.


Mondjuk engem fiatalabbnak is néznek.


Szülők:

Én is kaptam ilyen megjegyzéseket, de nem tudom nálatok hogy volt, engem nem is engedtek önállósodni az elején.

Apám folyamatosan olyan idiótaságokat feltételezett rólam, hogy én nem tudok elkészíteni ezt vagy azt, nem tudom ki az a politikus, akiről beszél. Soha nem volt jó, amit épp csináltam. Anyám meg vagy a homokba dugta a fejét nagyobb problémáknál vagy túlzóan anyáskodó volt.


Nem lehet, hogy nálad is a szülők valamilyen szinten gyermekként kezelnek, kezeltek-de közben beszólogatnak?


Igaza van az előttem szólóknak, plusz, 27 évesen meg eleve fiatal vagy.


egy harmincas

2018. okt. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is kb. egy tizessel idősebb vagyok nálad, és nagyon érdekesnek találom, amit írsz, mert a te korodban a környezetemben lévő emberek mindegyike hozzád hasonlóan élt – vagyis nekünk nem kellett 18-20 évesekkel barátkozni, mert a saját korosztályunk sem érezte magát „komoly felnőttnek”, oké, dolgoztunk (sokan mellette még tanultak is), de nem ez volt a lényeg, buliztunk, utaztunk, éltünk… Elég kiterjedt a társaságom, de csak elvétve volt köztük, aki iszonyú tudatosan tepert akkor a karrierjéért, és egy sem volt, aki házas lett volna és gyereke lett volna.

Ja, és arról sem tudok, hogy valakit a családja nyösztetett volna ezért – talán azért, mert elég intelligensek ahhoz, hogy tudják, az életnek nem csak egyféle módja van, no meg, hogy nem érdemes rágörcsölni a dolgokra, mert akkor tuti nem jönnek be.


Szóval gondolom, te egy konzervatív környezetben élsz, ahol elvárják, hogy „rendes” életet élj, ami általában azt jelenti, hogy ugyanúgy, ugyanakkor történjenek veled a dolgok, mint a többiekkel. Pedig minden embernek más az „időzítése”, és aki rád akarja erőszakolni a saját életútját, az egyszerűen ostoba. Vagy ő is valaki más nyomására alakította az életét, és fél, mert ha azt látja, más tud másképpen is élni, akkor talán ő is megtehette volna.

Ne foglalkozz velük, élj úgy, ahogy neked jó, és egyébként simán lehet, hogy két év múlva már teljesen másképp fogod csinálni a dolgaidat.

2018. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó olvasni, hogy mások is járnak ebben a cipőben.

Egyébként nálunk apám az, aki lazábban kezeli a dolgokat, anyám sokkal konzervatívabb.

Tőle mindig megkapom, hogy ennyi idősen már sokkal komolyabbnak kellene lennem, a jövőmre kellene koncentrálni, tervezni, nem pedig a mának élni. Rendszeresen előjön az is, hogy "bezzeg amikor ő ennyi idős volt, akkor én már 3 éves voltam". Ha meg pl az utcán sétálunk, és látunk egy velem egyidős anyukát gyerekkel, mindig mondja hogy "nézd meg, neked is ezt kéne csinálnod már, nem igaz, hogy nem vágysz erre". Én pedig mondtam neki, hogy egyáltalán nem, egy picit sem irigylem azt, akinek már gyereke van.

A rokonságom többi tagjáról már nem is beszélek, ők totálisan gyerekként kezelnek még mindig. Ami nem is zavarna, ha nem ilyen lenéző stílusban tennék.

2018. okt. 17. 10:52
 7/9 anonim ***** válasza:
54%

#6

Ne hagyd már hogy mások mondják meg hogy mit csinálj.

Másnak gyereke van..És??Az nem a te dolgod de nem is az apádé.

Amugy szerintem a legjobb kor a gyerekvállalásra a harmincas évek.

2018. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
Kicsit másképp ugyan de ja, én is ilyen voltam. Amikor az osztálytársaim mindennapjait a szexről való beszélgetés és a fiúk/lányok nézegetése, utóbbi esetben fogdosása töltötte ki, én képregényeket rajzoltam és plüssállatokkal játszottam. 14-15 évesen még lazán gyerekként definiáltam magam. Nekem a felnőtt azt jelentette, hogy dolgozik, eltartja magát és nem lakik a szüleivel, szóval miért is felnőtteskedtem volna tizenévesen? Ugyanígy voltam pl. a sminkkel, nálunk hetedikben és nyolcadikban vödörszám kenték magukra a cuccot a lányok az iskoladiszkóra de nekem eszembe se jutott, gyereknek tartottam hozzá magam (egyébként 19 éves koromtól sminkelek). Anyám meg a rokonok már kb. onnantól zaklattak a fiúkkal, hogy elkezdett látszódni a mellem (kb. 13 évesen) és nem értettem hogy mit kellene kezdenem velük. Viszont egy csomó dologban meg érettebb voltam mint ők, nekem nagyon rossz családom volt, állandóan ment a balhé és emiatt belül mindig is komolyabb voltam mint egy átlag gyerek. Csak ők ezt nem látták, mert nem beszélgettek velem. Amikor az ő életükben az volt a legnagyobb dolog hogy lesték az izmos kertészt az iskola ablakából ahogy locsolja a füvet, én csekket befizetni jártam, hivatalos papírokat intéztem a funkcionális analfabéta szülők helyett, takarítottam, tanultam hogy egyszer elmehessek onnan és jobb jövőm legyen. Mivel nekünk nem telt menő cuccokra, nem is érdekeltek a márkás ruhák és hasonlók, sokat nem is ismertem és ezt egy kicsit szégyelltem. Mindenesetre még gimiben is csak ez az egy beszédtémája volt a lányoknak, így azokkal sem tudtam beszélgetni. Amit én csináltam (olvasás, rajzolás) nem érdekelte őket. Most 28 vagyok és úgy érzem hogy egyáltalán nem csúsztam le semmiről amiatt hogy nem sminkeltem 13 évesen vagy mert nem érdekelt a szex 15 évesen. 18 éves korom óta van barátom akivel azóta is együtt vagyok. Ez most az a kor, amikor -mint írtad is- jön mindenki a családdal meg a gyerekkel, na ebben nekem annyi a "probléma", hogy nem akarok gyereket és ezt pár ember nem bírja felfogni. Nekem is egy csomó volt csoporttársam már házas és gyereke van, én meg úgy vagyok vele hogy gyerek úgysem kell, házasodni meg ráérünk majd ha közös lakást veszünk, a jogi dolgok megkönnyítése miatt. Viszont a mostani környezetemben a velem egykorúak sem várják el tőlem, hogy házasodjak már és szüljek gyereket. Ezt inkább idősebbek mondogatják, de nem igazán hat meg. Plusz én ezt a "megkomolyodás" dolgot nem értem. És ha lesz férjed, gyereked, házad stb. akkor mi van? Nem mehetsz többé bulizni, moziba, vásárolni nálad fiatalabbakkal akár? Mégis kinek mi köze van ahhoz hogy mit csinálsz?
2018. okt. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még később érő vagyok, és mindig is jól kijöttem gyerekekkel, nálam fiatalabbakkal. Huszonévesként sem éreztem magam felnőttnek, nemhogy tizenévesen. Amit itt felsoroltak (fiúval séta, csók, szexualitás, nála alvás), az 26-28 éves koromtól jött el. Később kiderült, hogy autizmusom van. Talán azért se vágytam korábban a fent soroltakra, nem is érzem, hogy lemaradtam volna valamiről. Nekem egyszerűen akkor jött el az ideje.

Család korábban is sejtette, hogy van valami gond, de diagnózist csak későn kaptam. Most 40 éves vagyok. A "nőj fel"-t én is sokat hallottam. Házimunka megy, nehezebb ügyintézésben segíteni kell. Mindezek ellenére régóta vágyok családra. Nálam idősebbekkel (50-60 körül), főleg, ha velük kell dolgozni, nemigen jövök ki. Más a világuk, mint az enyém.

2018. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!