Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom befolyásolni...

Miért nem tudom befolyásolni az érzéseim?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy ép ésszel felfogom a dolgot, mégsem tudom elérni, hogy semlegesen kezeljem?

Pl orvosi vizsgálat.

Szó nélkül levetkőzök, ha arról van szó, hogy muszáj, hiszen a saját érdekem, az egészségem érdeke. Azért vagyok ott, mert segítségre van szükségem, nekem, nem pedig páciensre az orvosnak, az van nekik elég nélkülem is.

Viszont azt a bizonyos "ez most egy kellemetlen helyzet" érzést nem tudom leküzdeni magamban.

Egyszer még kamaszként sajnos mentővel kellett kórházba vinni szívproblémák miatt, és ugye a mentőorvos, hogy lásson mindent, le kellett vegye rólam az inget, amire persze nem volt idő, ezért csak letépte az ingemet.

Tudom, hogy muszáj volt (2 gomb volt csak begombolva, melltartót nem viseltem, mert otthon voltam), mégis abban a pillanatban volt annyi lélekjelenlétem, hogy úgy érezzem, mintha megaláztak volna. Holott ez egy kényszer helyzet, és muszáj.

Tudom, hogy nem kéne ezt cikinek éreznem, ha baleset érne se állna neki senki gombolgatni rólam a ruhát, hanem helyben tépnének le rólam mindent, mert minden másodperc számít, függetlenül attól, hány arrajáró bámul, mint a boci.

Ugyanígy a nőgyógyászati vizsgálatot se kéne cikinek éreznem, mégis annak érzem. Elmegyek, mert magamnak teszek jót vele.

De a fogorvosnál is kellemetlen volt, mikor a hülye röngten nem fért a számba, és már sírtam, mert azt hittem, lenyomja a gyomromig, mire beszólt pár nem kedveset arra vonatkozólag, más dolgok ugye simán beférnek/lecsuszannak.

Holott tudom, hogy csak ideges volt, és nem akart rosszat, csak túlesni a dolgon, ahogy én is.

Csak akkor épp hülye voltam, és elkezdtem bőgni, mert eszembe jutott egy rossz emlék (szexuálisan durván megalázott egy volt barátom, és ez ugrott be elsőre a "más dolgokról")


2019. márc. 14. 12:55
 1/2 anonim ***** válasza:
22%
Valószínűleg a családban prűd nevelést kaptál, a ruhátlan test természetessége feltehetően tabutéma volt, a fogorvosnál meg kikaptál egy nem túl empatikus személyt, akinek számára te természetszerűleg csak a munka tárgyát képezted, miközben te magad a tested megerőszakolásaként fogtad fel.
2019. márc. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még egy alap elsősegély tanfolyamon is tanítják, hogy a balesetet szenvedő ember szemérmességére milyen mértékben lehet ügyelni az ellátás során. Az orvosok, mentők, ápolók tökéletesen tisztában vannak ezzel. Nyilván első az életmentés, de amiket leírtál egyáltalán nem természetes minden helyzetben. Engem nem vetkőztettek le a mentőautóban, mégis behúzták az ajtót mikor látták hogy jönnek a bámészkodók. Közvetlen műtét előtt takarót kértem, és mondták, hogy természetesen hoznak azonnal. Ahol meg úgy érzed, hogy nem a megfelelő hangnemet ütik meg veled szemben, igenis élj a panasztétel lehetőségével, és akár a vizsgálatot is visszautasíthatod, kereshetsz másik orvost. Azért érzed magad rosszul, mert az érzeseid kevésbé meggyőzhetőek arról hogy mi a helyes vagy a helytelen, mint az ezekre felhozott érveid.
2019. márc. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!