Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek türelmes?

Hogyan legyek türelmes?

Figyelt kérdés
Itt nem arra a fajta türelemre gondolok,hogy ha valaki beszól,vagy bántani próbál,vagy szimplán nekem nem tetsző dolgot mondd,akkor megölöm,emberekhez nagyon türelmes vagyok és könnyen elengedem ha inzultáni próbálnak.Az egyetlen ember akivel szemben türelmetlen vagyok az saját magam.Olyan érzés mintha túl sokat várnék el magamtól rövid időn belül és ez sokszor eredménytelenséget okoz.Tanulásra és ehhez hasonló elfoglaltságra gondolok(habár ígyis elég jó tanuló vagyok,lehetne ez jobb is),pedig a szüleimnek sincsen nagy elvárásai ilyen téren.Azért kérdezem,mert egyetemre készülök és ha nem kezelem magam kicsit ilyen téren,akkor nem fog sikerülni elérni a céljaim.
2019. márc. 15. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:

A nyugalmat vagy gyógyszerrel vagy módszerrel éred el.


Egyedül igazán csak a joga és a meditáció ahol tanítják a nyugalmat. Keres valami légzőgyakorlatot, csináld napi 5 percet, 1 hónapon belül garantáltan lesznek eredmények. A butejko légzést akár buszmegállóban is tudod csinálni. Sztresz oldására meg az egyik legjobb a gerinc csavarás gyakorlat.


Egyébként ha elolvasod a "Most hatalma könyvet" abban benne van miért van ez az agresszió az emberekben.

2019. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Paradoxa válasza:

Az aktivitás és a nyugalom közötti egyensúly megteremtése tényleg nem egyszerű. Nyilván többféle technika elsajátítása hasznos lehet.

Számomra a magányos sétálás vált be a legjobban. Ilyenkor nyugodtan átgondolom a dolgaim aktuális állását. Illetve a céljaimat és az azokhoz vezető utakat. Mindig van nálam jegyzetfüzet és ha olyan ötleteim merülnek fel, melyeket lényegesnek érzek, akkor mindent szó szerint lejegyzek.

Szintén fontos szerintem, hogy sokat olvasson az ember és célirányosan. Brian Tracy 12 lépéses célmegvalósítási módszerét érdemes hallgatni is például.

https://www.youtube.com/watch?v=zRrGlg8mxSw

Érdemes nagyon alaposan végiggondolni és még egy csomó fontos dologgal ki lehet egészíteni. Brian Tracy-vel és másokkal is úgy vagyok, hogy ami számomra hasznos, azt kigyűjtöm magamnak, amit viszont feleslegesnek, vagy hülyeségnek tartok azt módosítom, vagy elhagyom.

Világos, konkrét célok, melyeket le is kell írni. Ezek segítenek, hogy a megfelelő ütemben haladjunk a céljaink felé és ekkor nem fogunk kapkodni és nem fogunk idegeskedni.

Számomra az is segít, hogy kb. 30 éve versenyszerűen sakkozom. Teljesen megváltoztatta az érzéseimet, a képzeletemet és a gondolkodásomat. A türelemre és a helyes időzítésre is rászoktat.

Ami a könyveket illeti rengeteg van, amelyből nagyon sok mindent ki lehet szedni segítségként a céljaink megtalálásához és megvalósításához. Az ötleteléshez például Kaszás György: Gondolkodjunk, mert vagyunk! című könyve is kitűnő segítség. Mérő László könyvei is kiválóak. A kedvencem A csodák logikája című könyve. Taleb: A fekete hattyú című könyvének egyes részei. És persze regények, esszék, versek, zenehallgatás, filmek. És játszani, de sokszor komolyan játszani. De bármivel is foglalkozol, amikor tanulsz, akkor legyen kicsi a tét. Mert az a tanulási zóna. A jelenkor nagy hibája, hogy teljesítményeket vár el akkor, amikor egy gyerek, egy fiatal még a tanulási zónájában kellene, hogy legyen. Pedig a tétnek csak akkor szabadna nagynak lennie, amikor a teljesítmény zónában vagyunk. Ezért is nagyon fontos, hogy valaki világos célokat tűzzön ki, mert közben rájöhet, hogy mi is az igazi céljai. Például egy diploma egyáltalán nem biztos, sőt biztos, hogy nem garancia a boldog élethez. Persze ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne járjon valaki egyetemre, csak annyit, hogy vannak sokkal fontosabb dolgok, célok is.

2019. márc. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!