Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Várószoba: Nincs miért élnem,...

Várószoba: Nincs miért élnem, a világ kiüresedett. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs kedvem semmihez, minden idegesít főleg az emberek, ordítani tudnék velük, elegem van mindenből. Úgy érzem, nincs miért élnem, hisz elvesztettem mindent és mindenkit aki fontos volt nekem. Semmi nem dob fel, azok a dolgok sem foglalkoztatnak már amik régen örömet okoztak. Sehol nem érzem jól magam, se otthon, se a munkában, se a barátaimmal. Hatalmas kettősség van bennem, egy menekülés, hogy folyamatosan lefoglaljam magam, menjek és programokat szervezzek időm se legyen gondolkodni. A másik oldal, a mindenki hagyjon békén, és csak had feküdjek az ágyamban ne kelljen semmit csinálnom. Mostanában sokat iszom, és megnőtt a cigaretta-fogyasztásom is. Lefogytam, holott korábban sem voltam egy nagy darab, mert alig bírok enni, plusz ha bemegyek egy élelmiszerboltba hányingerem lesz és rosszul leszek. Munkahelyemen hibáztam egy nagyot, mert dekoncentrált vagyok, és figyelmeztettek is, hogy ilyen nem fordulhat elő többé. Teljesen szét vagyok esve minden szinten, elegem van mindenből. Erőt se érzek magamban bármihez, hogy bármin is változtassak. Nem tudom meddig bírom így. Voltam szakembernél is, frontint 0,25 mg és scippa 10 mg írtak fel. Csak a halál gondolata foglalkoztat.

2019. márc. 16. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
94%

Mióta érzed ezt és minek hatására?

Szerintem pszichoterápia lenne jó, mert ezeket lelki oldalon sokminden okozhatja.

2019. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Hasonló cipőben járok. És nekem a pszichológia segített. Első két pszichológus csak magáról beszélt és fogalma nem volt arról, hogy mit mondok. A harmadik sem volt normális, de legalább elindított egy irányba, ahol magamtól tudok már előre lépni.

Aztán a negyedik már tudott segíteni érdemben.


Sajnos nem gyógyultam ki a depresszióból, és kevés időt töltök természetben és a jövőm elég kilátástalan és a lehetőségeim korlátozottak. De keresek új hobbikat. Próbálok új szokásokat kialakítani és régieket elhagyni. Küzdök.

Ha tehetem mozgok. Az segít a legtöbbet.

2019. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megyek pszichiáterhez, meg tömik belém a bogyókat.
2019. márc. 16. 10:23
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Az én nézetemben:

Első lépés, a felismerés.

Második a segítség kérés.

Harmadik a segítség elfogadása.

Negyedik, amikor már nyíltan tudsz beszélni erről.

Ötödik, amikor már magadtól is keresed a megoldásokat.


Mozogni mennyit mozogsz? Egy csoportos, vagy egy személyi edzős erőnléti edzést tudok ajánlani. A mozgástól a keringés és az étvágy is javul.


Ami nekem nem segít és ront a helyzetemen: a passzivitás és a hibás döntések. Tipikus ilyenek a filmezés, sorozatok, otthon ülés.

Ami még segít nekem: másokról való gondoskodás, jótékonykodás. Persze ehhez most még nincs olyan jó idő, és mindig találok kifogásokat. De napi 5 jócselekedet (nénit átkísérni az utcán, másnak visszavinni a bevásárló kosarat, hajléktalannak ételt adni, kollégának segíteni, amikor elakadt, átadni a helyemet a buszon) már érezhetően segít rajtam.


Ez az ember nagyon mélyen depressziós volt. Az ő példája is segít abban, hogy kicsit máshogy lássam a helyzetem.

https://www.youtube.com/watch?v=-eBUcBfkVCo

2019. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!