Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 35 évesen kb. semminek érzem,...

35 évesen kb. semminek érzem, amit elértem. Tényleg semmi, vagy ez a magyar átlag?

Figyelt kérdés

Jövő héten leszek 35 éves, de most kb. a semminek érzem, amit elértem.


Sok helyen mondják, hogy 35 éves kor az, amikor sokaknak készen van már a saját építkezés, meg van 1, 2, 3 gyerkőc, és az autó ott parkol a ház előtt.


Egy albérletben élek egyedül, nem túl rég léptem ki egy házasságnak megfelelő hosszúságú párkapcsolatból. Autót bármikor vehetnék, de nem érzem szükségesnek, és félteném is a budapesti belvárosban éjszaka.

A munkámat szeretem, abszolút nem stresszel engem, kb. 500 - 520 nettót szedek össze vele havonta, és a bankban van egy kisebb lakásra elegendő megtakarításom. De ezek csak anyagiak.


Azt hiszem, a család hiánya zavar legjobban, és emiatt érzem magam a templom egerénél is sokkal szegényebbnek.


Mostanában azon gondolkodom, hogy elkezdek egy építkezést egyedül.


2019. márc. 16. 10:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Hasonló életérzésem van, bár én fiatalabb vagyok, és nem ilyen jó fizetéssel megáldva.

Szerintem kezdjél el megteremteni magadnak egy saját otthont építkezéssel vagy házvásárlással.

A közösségi oldalak azzal vannak tele, hogy ki milyen boldog, tökéletes családi életet él, de a négy fal között egyáltalán nincs így. Ne foglalkozz ezzel!

2019. márc. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Kicsit idősebb vagyok,de összetenném a két kezem ha így állnék.Gyerek,család nem érdekel,ha ilyen anyagi biztonságban lennék,meg havonta ennyit keresnék,elkezdenék templomba járni köszönetképpen.
2019. márc. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Nemsokára 38 leszek és rosszabbul állok nálad. Nem tudom, ez számodra mennyire vígasztaló. Itthon élek még. Egy másfél éves párkapcsolatom lett, azt gondoltam, elindul az életem felfelé. Nem így lett. Vége lett a párkapcsolatnak, egyébként is minden kilátástalan. Bármiféle körülmények ismerete nélkül könnyű ítélkezni, anélkül, hogy adott egyén körülményeit, egészségi állapotát, bármit ismerne bárki. Itt mindenki 18 évesen elköltözött, pár év múlva lediplomázott, megszerezte a jogsit, családot alapított, jó anyagi helyzetben van...
2019. márc. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Picit idősebb vagyok, de 1000× jobb a helyzeted, mint az enyém, és légy büszke arra, amid van. Nincs bennem féltékenység, vagy valami. Azt kívánom, hogy fel a fejjel!


Nálam nemrég futott le ez az "életközepi válság" dolog: albérlet, egy kapcsolatom sem volt még, autó nem szükséges, a munkámat nem szeretem, nem annyira jó a fizu sem. Mostanában lehetséges, hogy váltani fogok tudni végre ezen a téren.

Egy betegség (vagy inkább alapállapot) miatt nem engedek magamhoz közel senkit sem. Pedig nemrég volt egy valaki, aki kivételesen kedvelt... Elengedtem.

2019. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Én vennék 1 kisebb lakást azt élném az életem családot nem szeretnék mert időn semm lenne foglalkozni velük.Sok embernek úgy van 3 gyereke hogy, semmit nem foglalkoznak velük iskolában szintén semmit az interneten meg idegenektöll tanul meg mindent.A közösségi oldalra meg akkor mennék ha rám irnak mert 90% kamu képek vannak amin boldogok közben depressziós,alkoholista ki vándorló emberek a valóság mert rosszul keresnek és semmibe nézik őkett.Azt meg nem is mondom hogy, semmi megtakarítása nincs az átlagnak naprol napra élnek valami hitelt fizetve.Az állam is 100% támogatja család alapítást még semm vállalnak gyereket ha igen az elmegy külföldre szoval értelmetlen az egész.
2019. márc. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Vree ***** válasza:
100%

Ugyanez vagyok :) (kivéve, hogy a fizetésem a fele (albérlet) és saját lakásom tán soha nem lesz)

Van lakásod, munkád, amit szeretsz, pénzed, kényelem, biztonság. 35 éves korodra elérted azt az anyagi biztonságot, hogy tényleg szabad vagy, azt tehetsz, ami tetszik. Kereset alapján a magyar átlag FÖLÖTT vagy. Európában élsz, a világ talán legjobb helyén. Nem csak azért, mert így a világ leggazdagabb ötödéhez tartozol, hanem mert itt vagy egy olyan kulturális kavalkádban, amiről mondjuk egy amerikai (aki ha utazik, ugyanazt látja máshol is) csak álmodhat.


Közben meg beszélgetek az ukrán haverommal, aki rendes kaját, bútort, műszaki eszközt, saját családot, egészséget nem tud venni, közben meg egy nálam okosabb mérnökről van szó, aki dupla annyit dolgozik. Én meg eszem a vegán kajákat, ülök a százezres irodaszékemben a komfortos lakásban és nyavalygok? :p És csak annyi, hogy máshova született. Neki hogyan lesz családja? Ugyanígy az indiai kollégáim, negyedannyit keresnek, mégis valahogy megoldják.


Ez a “sok helyen mondják”-kik mondják? Én is vagyok úgy, hogy látom mondjuk a frissen összejött ismerőseimet, és gondolkodom, hogy vajon mit csináltam rosszul huszonévesen. Aztán követem kicsit tovább és rájövök, nekik ugyanazok a kapcsolati problémáik előjönnek, ezek az “idillek” csak pillanatfelvételek, és nem is teljesek.


Itt vagy, fiatal vagy, sikeres vagy - mennyi időbe telik vajon becsajozni újra? :p

Ha komolyan állsz a randizáshoz, és hajlandó vagy minél messzebbre elmenni a keresésben, tuti találsz ideális partnert.


(Amúgy az se baj, ha kicsit élvezed a kötetlenséget. Bárhová mehetsz, bárkivel barátkozhatsz, bárkit megszólíthatsz, bármi hétvégi vakációt, hobbit csinálhatsz magadnak. Belekezdhetsz másodkarrierbe, ha van valami, amit mindig is meg akartál tenni.)


“Elkezdek egy építkezést egyedül”-igen, csináld, az ingatlan a legjobb befektetés.


Idősebb rokonaid élnek? Hogy vannak az emberek az utcádban? Ha magányosnak érzed magad, ott van valószínűleg egy csomó ember a közeledben, akinek elkélne az odafigyelés.

2019. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Ezért is hülyeség ez az "átlag" mert ilyen nem létezik. Van az életed amivel azt kezdesz amit lehet. Meg kell próbálni olyanra formálni amiben jól érezheted magad. A többi nem szempont. Nincsenek előre meghatározott mérföldkövek amiket időben illene csekkolni. Ezzel néhányan nyugtatgathatják magukat, hogy felsorolják mi van meg már, mi nincs meg még, és elhitetik magukkal hogy ezek egyszer ott lesznek és attól úgy is maradnak, miközben egyik-napról a másikra megváltozhat a helyzet. Felesleges így méregetni az életet.
2019. márc. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy valaki nettó 200at keres havonta pszichológusként (én), nincs semmi spórolt pénze, és keresnie kell a dohos lakások között azt az egyet ami nincs annyira rossz állapotban. De van ennél rosszabb is, valakinek már van egy 5 éves gyereke, nincs anyja és értelmiségi emberekről van szó...

szerintem a helyedben hitelre vennék egy nagyobb lakást, feleslegesen albérletezel, feleslegesen kidobott pénz, a hitelt vissza lehet fizetni pár év alatt, és rendben vagy. Vagy vennék két kis lakást és az egyiket kiadnám, és abból fizetném a hitelt a nagyobbra.

Barátnőt pedig találhatsz, de lehet előbb jól jönne neked egy kis terápia, hogy ne szorongj ennyit emiatt, és akkor hátha.

2019. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem baromi sokat elértél, én elégedett lennék ezzel ennyi idősen. Párkapcsolatod meg biztos lesz még, lehet, hogy csak a szakítás utáni gyász szól belőled. Ilyen fizetéssel, ha félre is tudsz tenni, saját lakásod is lehet. Teljesen jó.
2019. márc. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően a társadalmunkkal van baj és az általa támasztott folyamatos kényszerrel, hogy "mindent elérjünk".


Versenyezünk, ki kap több fizetést, kinek van autója, kinek van szebb párja, gyereke, felállítunk "muszáj" célokat, amiket el kell érni és ha nem akkor érezd magad rosszul. És valahol pont ebbe keserednek meg az emberek. Folyamatosan hajtják a célokat, de akárhol is vannak, előbb utóbb belefásulnak. Ezért lesz rengeteg "sztár" is öngyilkos szerintem.


Másik, hogy azt látom, mindenki azonnal meg akar kapni mindent, és egyre inkább az a (hamis) etalon, hogy fiatalon mindened van. Autó, lakás, miegymás. Innentől ha kicsit "megcsúszol" és később éred el azt ami másnak megvan akkor már nem is okoz olyan örömet.


Na meg ahogy a kérdezőnél is, mindig talál az ember valamit ami hiányozhat. Neki éppen a család. Aztán az ember mikor oda jut, hogy megkapja a párját, gyerekét akkor is sok esetben jön a felismerés, hogy nem erre vágyik, vagy nem ilyen formában. Ebből lesznek a rossz házasságok, elhidegülések, céltalan együttélés.


11:54-essel értek egyet.


Valahogy úgy nézik az emberek, mintha az élet egy nagy "csekklista" lenne, amit pipálgatni kell és onnantól megvan. Telefon? Pipa. Diploma? Pipa. Autó? Pipa. Gyerek? Pipa. Hajtjuk míg bele nem halunk aztán megy minden a levesbe, az autót eladjuk a házat eladjuk, nem marad semmi.


De még csak azt se lehet nézni, hogy az ember élete egy nagy haladás lenne, mert van amikor nulláról kell indulni, vagy mindent újrakezdeni. De olyan is, hogy valaki el sem indul.

2019. márc. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!