Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktatok arra gondolni,...

Ti szoktatok arra gondolni, hogy bármikor meghalhattok?

Figyelt kérdés

Normális, ha én már gyerekként (4-5 évesen) is gondoltam ilyesmire?

Most 20 felett meg egyáltalán nem tudom kiűzni ezeket a gondolatokat a fejemből.

Minden aprónak látszó egészségügyi probléma esetén eszembe jut. Illetve csak úgy alapból is. Hogy már túl régóta élek.

És nem is merek belekezdeni semmibe, meg venni sem semmit, mert mi van, ha már nem lesz rá szükségem...


25l


2019. márc. 16. 11:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve szomorú vagyok amiatt, hogy mi van, ha nekem már nem lesz gyerekem. Mert ilyenkor ez is eszembe jut.
2019. márc. 16. 11:40
 2/13 anonim ***** válasza:
5%
Én orülök neki. Elég szr életem van. De végülis magamnak köszönhetem egy életképtelen vagyok nem akarok ilyen lenni de nem tudok megvàltozni. Mindegy én a sajàt halàlomtól nem félek. A szàmomra fontos emberek halàlàtól viszont màr rettegek.
2019. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szoktam, mivel már 2x is voltam a klinikai halálban. Ezért tudom, hogy a haláltól nem kell félni. Az előtte lévő szenvedéstől lehet, az egészen más tészta.
2019. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Persze, kinek ne jutna eszébe. Mindenki meghal egyszer. Mivel nálunk a családban volt már példa arra, hogy valaki elég fiatalon halt meg, tudom, hogy nincs vesztegetni való időnk. Nem szomorkodni kell, hanem örülni az időnek, ami jut. Idővel megbarátkozol a halál gondolatával. 25 évesen azért remélhetőleg sok időd van még.
2019. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%
Addig élj amíg lehet, egy életed van, nem erre kéne elpazarolni. 80 évesen amikor vissza gondolsz az eddigi életedre majd azt akarod, hogy ennyi legyen a történeted, 5 éves korom óta félek, hogy másnap meghalok? Normális emberek már gyerekként túlteszik ezen magukat, nem vagy picit egoista?
2019. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy jön ide az egoizmus, de szerintem neked sem.
2019. márc. 16. 12:07
 7/13 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban volt halálközeli élményem, első emlékeimben már ilyen fogadott... Éreztem pl az ikertestvérem is, gyakran álmodtam vele gyerekként.

És hát elég gyakran gondolok a halálra, de nem szorongok emiatt. Pont, hogy megtanított értékelni azt amim van, azokat a pillanatokat, amiket sokan nem tudnak megélni.


Előző munkahelyemen rövid időn belül 3-szor is centiken vagy másodperceken múlt az életem, vagy nagyon megsérültem volna. Ezeket akkor nem tudtam normálisan feldolgozni, jóval később is jött az ellenreakcióm. Végül felmondtam, és egy másfajta életet kezdtem el... Rá pár hétre apukám halt meg...


Amúgy van egy ilyen doksi film is, lehet hogy ismered, a Feldmár Andrásnak a "Van-e élet a halál előtt" címmel. Fent van youtube-on, én akkor néztem meg, miután történtek a balesetek... Nagyon sokat köszönhetek neki, illetve sok előadást hallgattam aminek központi témája volt az élet és halál.

2019. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%
Azért hozom fel az egoizmust, mert ennyire félted az életed az nem normális, mindenki félti, de nem annyira, hogy amikor minden rendben van ezeken problémázzon ez beteges amit te csinálsz. Vagy egoista vagy szimplán, vagy mániákus rettegő, esetleg kényszerbeteg. Én a szeretteimet feltettem betegesen egy időben, tudom, hogy nem normális, én kényszerbeteg vagyok.
2019. márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem, sőt igazából örülnék, hogyha hirtelen, gyorsan meghalnék legfeljebb 2030-ig.
2019. márc. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen. Megnyugvással tölt el, hogy nem élünk örökké.
2019. márc. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!