Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismersz olyan embert aki...

Ismersz olyan embert aki mindig sír hogy milyen sz@r az élete, nem milliomos, sokat kell dolgozni? Mikor mondod hogy kellett volna tanulni, akkor szinte megfojtana.

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 17:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt az oldalon is akad pár egyén.
2019. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Sokat
2019. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek, de én NEM szoktam ezt a mára már szinte minden ember csak ezt tudja mondani "együttérzésként" c. szöveget nyomni neki: "Mikor mondod hogy kellett volna tanulni...".


Miért? Mert nem tudhatjuk a másik teljes (elő)életét, hogy miért nem tanult, egyáltalán lett-e módja, lehetősége rá, stb.

2019. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as,szerintem egy szakmát mindenki megtud tanulni.
2019. márc. 16. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

3-as aki AKAR ès van cèlja az igenis tud szakmàt szerezni,de sìrni itthon könnyebb meg a kormànytól várni.

Önfejlesztès + szakma(piackèpes)

2019. márc. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
mert valószínűleg ilyen olyan vagy akin látják, hogy fogalma sincs, hogy milyen az élet amikor kemény és közben osztod az észt, hogy mit hogy kell.
2019. márc. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de mivel nem ismeretlen előttem a háttértörténete, nem mondom meg neki. Nem gondolom, hogy jogom lenne ítélkezni, főleg, hogy én sem vagyok tökéletes. :)
2019. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 egyetértek! Ezt én úgy fordítom, hogy vagy segítsen az ember ténylegesen a másiknak vagy fogja be a száját.
2019. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem mondják, igazából köpni-nyelni nem tudok. Hogy jön ez ide?

Én pl mindig rengeteget tanultam, sőt, legtöbbször stréber módon.


Nem a tanuláson múlik, vagy nem csak, hanem még úgy ezer más dolgon is.


Az életét meg tényleg megélheti kb pokolként.

Lehet, hogy a tiédnél jóval kisebb a tűrésküszöbe, gyengébb a lelke, érzékenyebb. Vagy erősebb ugyan, de tényleg nehezebb az élete és tényleg szerencsétlenebb.


Nem mindenkinek ugyanolyan rossz!!

Sőt, olyan is van, akinek átmenetileg kicsit se rossz: egészséges, kiegyesúlyozott párkapcsolata van és amibe belevág, az sikerül neki. (Ilyenkor szokott az történni, hogy egyszercsak mindent elveszít.)


Ma nagyon divat az erőszakos "pozitívság".

Aggódni, félni nem szabad, gyászolni nem szabad. Mindig minden kudarcért magadat okold, még kb a rákért is. Ne panaszkodj, ne sírj. Mindenkinek az élete sz.r, méghozzá egyformán, ezért ne panaszkodj.

Persze ezt sokszor pont a legmorgósabb emberek mondják.

Új kolléganőm tipikusan ilyen, mindenkit bírál, amiért az morog, miért nem oldja meg az élethelyzetét, hogy képzeli, hogy gyászol.. Nekem is kétszer "nekem támadt" már.

Eközben pont ő morog a legtöbbet a szomszéd szobában. Állandóan elégedetlen, bírál, kritizál, "lázad", szinte csak a negatívumot hallani át a szobájukból.

2019. márc. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Jajj, te is jössz ezzel a demagóg dumával, hogy csak tanulni kellett volna, K****ra nem ilyen egyszerű az élet. Honnan tudod, hogy nem-e kellett 18 éves korától eltartani a beteg szüleit? Honnan tudod, hogy baromi szorgalmas volt, de nem tudott az egyetemen teljesíteni (OKJ ugye wc papírt se ér, mint tudjuk)? Honnan tudod, hogy nem-e történt valami tragédia a tanulmányai alatt, amit nem tudott feldolgozni és totál megzuhant. Én most végeznék, de anyám annyira krónikus beteg, hogy képtelen vagyok egy sort is írni a szakdogába. Vszeg nem is lesz diplomám és csak idő kérdése, hogy mikor fogok összeomlani lelkileg. :/

Szóval ne ítélkezz mások felett, mert minden sors más és más és nem mindenki olyan szerencsés, hogy csak megszületnie volt nehéz!!!

2019. márc. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!