Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs semmi spórolt pénzem,...

Nincs semmi spórolt pénzem, és ez miatt már az élettől is néha elmegy a kedvem, van megoldás?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok és akárhogy próbálok spórolni a fizetésem jóformán arra megy el minden hónapba , hogy megéljek meg ruházkodjak. Nem járok nyaralni, autóm sincs, csak egy kis garzon lakásom. És néha már azon a szinten vagyok, hogy nekem nem kell ilyen élet, hogy minden hónap egy küzdés legyen azért , hogy életbe maradjon az ember. Egyedüli kikapcsolódási a lehetőségem, az hogy netre meg kábeltévére fizetek elő...
2019. márc. 16. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Csinálj tervet, hogy kereshetnél több pénzt.


A legegyszerűbb, amit próbálhatsz, hogy egyrészt kérsz fizetés emelést, másrészt folyamatosan állást keresel.


Amúgy meg esetleg tanulj valami újat.


TV-től meg szabadulj meg,v agy legalább az előfizetéstől. Az csak elrontja a kedvet és el is veszi az idődet, hogy tudj tovább lépni.


Alapvetően a legjobb szabadidős elfoglaltság neked az lenne, hogy a fejlődéseddel foglalkozol. Szóval egyszerűen állj le a szórakozással. Magától ettől szerintem jobban fogod érezni magad.


Amúgy még az tud dobni a kedven, ami egyszerű, hogyha másiknak segítesz. Önkénteskedés pl. Sokkal több örömet ad mint egy film. Mert megtapasztalod, hogy tudsz megoldani dolgokat.

2019. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehetetlen jobban jövedelmező állás után nézni? Milyen végzettséged van? A TESCO most vesz fel 600 embert, köztük fiatal mérnököket!
2019. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2-es na pont a tescos munkabol nem fog soha megelni nekem elhiheted.


Kerdezo ha lehetoseged van valts egy jobb melora vagy tanulj kozben egy masik szakmat es ha meglett utana jobb munkahelyet is talalhatsz. Tudom milyen honaprol honapra elni, en az osszes folosleges dolgomat eladtam anno (pl volt 3 mixerem abbol 2 eladtam stb) es egy fizetos normalis tanfolyamra elmentem, 2 ev utan meglett a szakmam es azota felvettek egy jobb helyre, dupla annyi fizetesert es kevesebb munkaval. Azota mar jobb kornyezetben elek, javaslom te is tegyel igy ha van lehetoseged.

2019. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erről az oldalról nem ismerem a Tescot. Csak tippet adtam, de van más munkalehetőség is...
2019. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első sorban ki kell ismerned önmagadat igazán!


Utána előveszel egy lapot:

Személyiség alapján mi az ami előnyös s jó tulajdonságaid, mik azok amik nem előnyösek s ezekből kilábalni, változtatni vagy/és előnyödre fordítani.


Gondold át milyen életviteled van.

Mi ennek az oka? Miért nem haladsz felfele? Mik akadályoznak?...stb


Utána mellé:

"cél"ként milyen életvitelt szeretnél vagy képzelnél el, ami számodra ideálisan illene hozzád (?)


S meg kell találnod az "A" pontból a "B" pontig vezető utat.


Első: Pozitívabb mentalitás, "megkeresem az utamat" hozzáállás s hajtogatni kell magadnak "nem akarok így élni, ezért teszek a jobbért!"

Ezt lelkileg s fejben kell átérezni s rendezni a dolgokat - ha az akarás s haladási vágyad tűzként feléled, akkor tudsz igazán drasztikus lépéseket megtenni.


Pl mivel szeretsz foglalkozni, mikhez értesz, esetleg kellene-e valami plusz tudás/tanulás, informálódni kell, személyesen is utána nézni dolgoknak, mit tudsz kihozni magadból s adottságaid, hobbijaidból olyat ami jövedelmező lenne.


Átlag magyar fizuból SOHA nem lesz igazi eredményed, akár mennyire is spórolsz. Ezért kell haladni s önmagadhoz illő megoldást megtalálni.


Én pl mindig is gyerek koromban is felnőttek társaságát vagy az alkotó eszközöket választottam társaim helyett - kilógtam rendesen mindenhol (bölcsi, ovi, suli, köz.suli, sőt a nagyvilágba kilépéskor is elütöttem az emberek zömétől a mentalitásom és kreativításom miatt.


Alkotóként hobbiból meló mellett vállalkozást indítottam s fokozatosan építgetem, igaz meló után folytatom, de ennek lassan vége.

Lejár a szerződésem velük s onnantól magam ura lehetek egy olyan munkával, amit szeretek s bőven tudok gyűjteni (számoltam s alig 4 év alatt meglenne a családi házra a keret tisztán).


De ez mögött olyan évek vannak, ahol kutattam önmagamat, minden este bicikliztem éjjel a gondolataimmal, figyeltem magamat s az embereket, elemezgettem, rendeztem önmagam s kialakultak a célok.

Kisebb célokat tűztem ki megtervezetten s mindig picit magasabbra emeltem és tervezem is emelni feljebb a célokat.



Ha személyiségedet szeretnéd elemezni is arra tudok tippeket s weboldalt is javasolni, ha érdekel.


Fel a fejjel, a negatív megfáradt gondolataidat kell elhessegetni, ami nagyon nehéz, sőt a legnehezebb része ez a kezdeti lépés, de amint túl vagy ezen hatalmas nyomás fog leesni legbelül szellemileg.


A depresszió s negativítás nem csak vacak közérzetet ad, de szellemi kimerültség nagy hatással van a fizikai létedre is! Sőt könnyebben betegszel meg.


Én már 7 éve nem voltam beteg! Egyetlen egyszer voltam lázas, az is kiderült, hogy doki rosszúl tisztította ki a lyukas fogamat, ami a tömés alatt elpusztult belülről.


Anno depis voltam és ezzel fáradékonyság rendesen párosult, tudom milyen átélni.


Akik ismernek azok meg is mondták 180fokos fordulat van a régi és mostani énem közt jó értelemben.


Ezt a pár dolgot azért írtam le, hogy nem csak írogatok, ezt tapasztalat alapján pötyögöm.


S szeretném, hogy azok az emberek, kik "elveszve a reménytelenségben" csak léteznek, ne hagyják s ne adják fel!

Még ha mások vagy mindenki is veszett ügynek látják őket.


Rólam is lemondtak, lenéztek s részben az adott erőt: Elérem élom s jobb leszek azoknál sokkal, kik lenéztek s mosolyogva kihúzott háttal fogok elmenni mellettük.


A negatív dologból pozitívat.


Kellemetlen s rossz érzés volt az akkori dolgok?

Igen.


Továbbra is hagyod, hogy lenézzenek s piszkáljanak?

Nem szeretném.


S mit szeretnél?

Hogy jobban érezzem magam s ne lenézzenek, hanem felnézzenek rám (vagy forduljon a kocka).


S rengeteg mindent le lehet így irogatni, összegezni.


Sok sikert!


Azon pedig meglepődnek milyen fiatalon gondolom s tapasztalom ezeket.

2019. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kábeltévé helyett inkább fizess elő valamilyen mozgásra. Én a túrázást, teljesítménytúrázást tudom ajánlani. Megismersz embereket, természetben, friss levegőn vagy, mozogsz, edződsz.


Sokkal jobban érzi magát egy kirándulós nap után az ember, mint otthon a TV előtt tespedve.

2019. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!