Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért motiváltabbak az emberek...

Miért motiváltabbak az emberek amikor más problémájával kell foglalkozni/megoldani, mintha a sajátjukat kellene?

Figyelt kérdés
Ha ettől eltér a véleményed, bátran fejtsd ki azt is!

2019. jan. 2. 17:08
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy nem feltétlenül kell, hanem akarnak más problémáival foglalkozni.
2019. jan. 2. 17:12
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, amikor egy kívülálló látja a megoldást, mert külső szemlélőként tud ránézni egy adott helyzetre, de ez a ritkább eset.

Többsége mindenféle félinformáció alapján úgy gondolja, hogy ő meg tudná oldani másnak a problémáját, esetleg kéretlenül is osztogatja a tanácsokat. Sok helyzet nehéz olyan szempontból, hogy aki kívülről okoskodik, nincs benne.

2019. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a saját problémádat meg is kell oldanod, míg a máséval kapcsolatban elég csak elmondanod, hogy te mit csinálnál az ő helyében. Beszélni könnyebb, mint cselekedni.
2019. jan. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te most itt foglalkozás/megoldás alatt a pletykálást szövegelést, vélemény áradatot értetted?



Szerintem nem motiváltabbak, csak a szájuk jár.


Épp ilyen "motivált" vagyok, amikor okoskodok abban, hogy mit hogy kell csinálni, de eszem ágában sincs segíteni, vagy gyakorlatban megmutatni. Az elmélet amolyan kényelmesebb dolog.

2019. jan. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a sajátjukat ismerik, megvan már az évek óta tudattalanul berögzült sémájuk a megoldásukra (amivel vagy előbb jutnak, vagy nem). Míg egy kívülálló problémáját újnak találja magára nézve, így függetlenként máshogyan tud hozzá viszolnyulni (érzelemmentesebben).
2019. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ez érdekes, mert magamon is ezt látom.


Ahogy előttem írják, sokkal egyszerűbb tanácsot adni, irányítani, elmondani a dolgokat, mint elvégezni. Nincs rajtunk a hibázás súlya és nem nekünk kell időt beleölni.


Bár van amikor pont, hogy én dolgozom más helyett.


Például sok olyan van, hogy segítséget kérnek valamiben, amihez "értek" mert már sokszor csináltam, tudom hogy kell. Ezzel szemben az aktuális saját feladatom éppen se nem érdekes, se nem tudom hogyan álljak hozzá.

2019. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár nálam manapság fordul a kocka.


Régen sokat segítettem mindenkinek. De manapság már csak nagyon ritka esetben, tanácsot se nagyon adok, csak ezen az oldalon.

2019. jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!