Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mobbing tulajdonképpen...

A mobbing tulajdonképpen miért nem számít ténylegesen bűncselekménynek?

Figyelt kérdés

A mobbing nem más, mint a lélek meg a pszichés fejlődés / pszichés énkép tudatos, sokszor évekig tartó megerőszakolása, melynek súlyos következményei is lehetnek.

Jómagam is mobbing-áldozat voltam. Általános iskolában 6 éven keresztül bántottak lelkileg, csúfoltak, kiközösítettek, lealáztak, holott semmit sem tettem ellenük. A tanárok nem voltak hajlandóak tenni valamit ez ellen, szerintük egy ejnye-bejnye elég és meg van oldva a probléma. Ennek következtében önbizalomhiányos, szociofóbiás és depressziós-szorongásos lettem, amire már évek óta gyógyszert szedek.


Ugyanilyen a munkahelyi mobbing is a kollégák által.


De ez mégis miért nem büntetendő? Miért elnézendő?

Ha egy nőt megerőszakolnak, az legalább ennyire káros lelkileg és pszichés törést okoz, ezt (helyesen) több évnyi börtönnel büntetik, míg a mobbingot, ami ugyanennyire káros sokszor, semmivel.


Nektek mi a véleményetek?


Ha megtehetnétek, ti hogyan büntetnétek a mobbingot vagy a mobbingoló személy(eke)t?


Van személyes tapasztalatotok?



2019. márc. 19. 09:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
Főnökök is szoktak valahol mobbingolni, amit jogi útra is lehet terelni, mert büntetendő.
2019. márc. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Velem is ez van. Kialakult nálam a PTSD. (Possztraumás stressz szindróma) Egyszóval mentálisan beteg lettem.
2019. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem ezzel az a legnagyobb baj, hogy a mobbing nem egy kifejezetten "tárgyi" bűncselekmény. Hogy értsétek jól, ezt arra mondom, hogy nehéz meghúzni a határvonalat ellenben a szexuális erőszakkal. Csak egy példa: onnantól számít szexuális erőszaknak - most csak mondok valamit - hogy idegen testet a másik akarata ellenére a női nemi szervbe helyez valaki.


Ilyen határvonalat pszichés esetben nem lehet húzni. Ez köszönhető többek közt annak is, hogy lélekben nem lehet mindenkit ugyanúgy bántalmazni. Rólam például nagyon sokminden lepattog ilyen szempontból, míg aki lélekben nálam gyengébb, azt sokkal könnyebb szekálással az őrületbe kergetni. Ugyanennek az ellentétje is igaz: van olyan, aki nálam erősebb lélekben, ezért ő nálam többet visel el.


Ezen felül pedig ott van a szabad véleménynyilvánításhoz való jog: ha te olyan szinten gyenge vagy lelkiekben, akkor ha én azt mondom, hogy "Peti, nagyon szar a hajad" és erre teszek több megjegyzést, akkor az már mobbing.


Pluszban ott van még az, hogy nem mindenki áll ki magáért. Az előző példához annyit fűznék még, hogy ha nekem valaki ezt mondja, akkor én meg azt mondom neki, hogy haver, nem kell nézegetned. Részemről ennyivel le van tudva. Más viszont ilyenkor elbújik, meghúzza magát és megalázkodik.


Ez az én véleményem, remélem tudtam segíteni.

2019. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

"A mobbing nem más, mint a lélek meg a pszichés fejlődés / pszichés énkép tudatos, sokszor évekig tartó megerőszakolása, melynek súlyos következményei is lehetnek"

Bizony aki ilyeneket csinál másokkal az meg kell büntetni mert nem szép dolog. Főleg ha csapatosan csinálják és nem hagynak nyugalmat. Én megtanultam kezelni neked is menni fog.

2019. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

"Régebben azért keményebbek voltak az emberek, most meg mindenhol azt olvasni, hogy ki mekkora aldozat. "


Hahaha 😄


--...--


Az a baj az ilyenekkel, hogy nem nyíltan csinálják. Nem úgy, mint ahogy valaki írta, hogy a szemedbe mondja, béna a hajad.

Sokszor nagyon "segítőkészek", ezzel levédik magukat. Máskor aláz és aztán ráfogja, hogy csak te túlzod el.

Így nehéz kiszűrni.

2019. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Dehogy nehéz 😂
2019. márc. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
33%

Ja hát igen. Manapság már mindenki maszkos kétszínű dög. Aki nem, azt meg kiközösítik. Minden picsogó áldozat maga is pont ugyanazt a játékot játssza, csak nem veszi észre.

Ellenben a "kiközösítő sarokból" elég jól látszik. Szánalmas a mai ember.

2019. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%

Na erről van szó. Ennyire gyengék és nebábts virágok vagytok, hogy egy kemény de igaz véleményt se tudtok kezelni, inkább sunyi módon jelentitek és töröltetitek. Ez is csak azt bizonyítja, gyengék vagytok. :)


Ott a másik hozzászólásom, azt is tessék akkor felnyomni ezzel együtt, puhányok.

2019. márc. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
Ja és még valami. Állandóan mobbing áldozat vagyok, de én nem kerestem egy hangzatos idegen kifejezést rá, és bújtam mögé. Vagy elviseltem csendben, vagy próbáltam tenni ellene, vagy simán eljöttem és a következő helyemen még jobban próbáltam beilleszkedni. Úgyhogy pontosan tudom, miről beszélek. De az utóbbi évek divatja, hogy mindenki játssza az áldozatot. Mindig voltak, mindig lesznek. A kérdés, hogy hányan. Az pedig az egyénen múlik. Sarkára áll vagy a sarokba sírni.
2019. márc. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
#3 vagyok. Nem tudom, ki volt az a barom állat aki lepontozott, de elmehet az anyjába. Azt gondolom, hogy az a válasz volt majdhogynem az egyetlen normálisan kifejtett, érvekkel alátámasztott válasz.
2019. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!