Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért viselkedett...

Szerintetek miért viselkedett így az eladó?

Figyelt kérdés

Ma reggel a pékségben vettem kaját és amikor bementem, normálisan köszöntem is, meg amikor kérdezték, mit kérek, azt mondtam, hogy "Egy sajtos croissant-t szeretnék", nem csak odalöktem, hogy "Egy croissant lesz, kösz", mint néhány ember. Szóval szerintem semmi bunkót nem mondtam/csináltam, mégis amikor fizettem, nyújtottam a kezem, erre az eladó nem a kezembe rakta a visszajárót, hanem kb. leb4szta elém a pultra, aztán gyorsan elhadarta, hogy "Kösz, viszlát". Utána amíg elraktam az aprót, láttam, hogy az utánam lévő lánynak a kezébe rakta a pénzt, meg utána neki ilyen tök kedvesen mondta, hogy "Köszi a vásárlást, legyen szép napod!"

Lehet, velem van a baj, de pl. egy ilyen eset is tökre rá tudja nyomni a bélyegét a napomra, mert egész nap azon gondolkodok, miért csak velem ilyenek, mit csináltam rosszul, vagy mi van rajtam, amiért ilyen bunkók velem egyesek..Ti tapasztaltatok már ilyet? Mi lehet az oka?


2019. márc. 19. 16:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ránézésre nem voltál neki szimpi. Semmi más nem jut az eszembe...
2019. márc. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegszer előfordul velem is. Mert egy büdös tirpák az eladó. Nekem elég zord kinézetem van, gyakran még a köszönésemet sem fogadják. Engedd el, kapják be.
2019. márc. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen velem is előfordult már többször is. Az előttem/mögöttem lévővel mézes-mázosan beszél,(pedig nem ismerősök) nekem meg köszönni se tud de még csak rám se néz. Én megadom neki a tisztelet, normálisan köszönök neki, használom a kérek és köszönöm szavakat, ő meg úgy csinál mintha valami nagyon rondát mondtam volna. Fogalmam sincs miért csinálhatják ezt. Nehéz de az ilyet nem szabad felvenni. El kell könyvelni, hogy egy s3ggarc volt és tovább kell lépni.
2019. márc. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet, hogy a többiek "minden napi ismerősök", "törzsvásárlók" és "érdeke fűződik ahhoz, hogy jópofizzon"?

Lehet, hogy tényleg úgy van: "valamiért nem voltál neki szimpatikus elsőre", nem lehet tudni.

2019. márc. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet hogy mindenkivel így bánik, akit nem lát minden nap...
2019. márc. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
Mit szamit?? Nem szabad ennyire foglalkozni az emberekkel.
2019. márc. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Néha szoktam kasszázni, így mindkét oldalról látom a szituációt. Velem volt már olyan, hogy a depresszióm miatt nagyon rossz napom volt, és bunkó voltam az egyik vendéggel. Utána rögtön észrevettem, és bűntudatom lett, és a következővel már kedves voltam.

De ha megtapasztalod mindkét oldalt, sokkal könnyebben el tudod engedni, ha veled bunkók valahol. Vásárlóként mindig kedves vagyok, és nagyrészt velem is azok az eladók, de ha mégsem, nem érdekel, mert tudom, hogy aznap már ki tudja, hanyadik vendége vagyok, vagy éppen mivel b..szták fel az előbb, stb.

2019. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tudom amúgy, hogy nem kéne ennyit foglalkoznom az ilyen dolgokkal :/
2019. márc. 19. 17:43
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma történt velem:

Állok sorba a sparba a pénztárnál. Eladó olyan 30-35 éves (nő) lehetett. Én 19(lány). Köszöntem neki illedelmesen, hogy Jó napot! Azt hittem először, hogy nem hallom csak,biztos halkan köszönt. Fizetés után szintén emberi hangnemben: köszönöm, viszlát. Megint nem hallottam. Aztán mikor haladok már majdnem el, akkor hallom, hogy a soron következő embernek hangosan normálisan köszönt. Ennyit erről.

2019. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%
Én utálom az összeset! Hányingerem van tőlük. Ma is bemegyek az üzletbe köszönök normálisan, illően. Egy papír zsebkendőt szerettem volna venni. Mivel még nem jártam azelőtt a boltban és láttam egy kollégáját, hogy pakolja az árut megkérdeztem, hogy elnézést hol találok 10db-os zsepit. Azt mondta a pénztárnál. Erre odamegyek a kasszához, és már előre elő is vettem egy kis aprót. Jó napot egy 10db-os papírzsebkendőt szeretnék. Erre nekem áll, hogy 50-Ft os zsepit nem árulnak. Mondtam rendben, nyilván nem ennyi pénz van nálam, de általánosságban 50-100 Ft között mozog egy 10db-os pzs. Erre mondja nekem, hogy nincs. Jó kimentem. Aztán atmentem még két boltba, természetesen ott sem volt. Ezért visszamentem, mert egyszerűen nem hittem el, hogy egy akkora boltban, mint a Rossmann nincs egy kib..tt zsepi. Hát kicsit jobban körbenéztem és ott volt egy csomag, bontottam belőle és elvittem a kasszához. Erre nekem áll, hogy ezt honnan... Mintha kintről csempésztem volna be.. mondtam ott találtam hatul. Erre nekem áll, hogy ezen nincs vonalkód. Mondom akkor minek árusítják, mutassam meg neki hol találtam. Megnutattam hát. Erre nekem áll, hogy fizessem ki az egészet, merthogy én kiszedtem belőle.. jó akkor ilyen alapon nyilván ne vegyek 1 üveg ásványvízet sem, hanem vegyem meg a teljes zsugorral. Vagy ne vegyek wc-papirt sem, vegyem meg az egész csomaggal.. De nem is ez volt itt a lényeg, hanem az hogy kezdettől fogva nem akart engem kiszolgálni. Sőt letagadta, hogy van olyan arucikk a boltban. Holnap bemegyek és kikérem a vásárlói kézikönyvet. Ráadásul még nekem állt, hogy hol élek en tanyán, mert mi az hogy megbontottam a csomagot. Mivel mondtam neki, hogy ez többnyire máshol is így működik. Mert szerinte az amit a kezében tartott nem 10db-os zsepi volt hanem 6*10-es csomagolás. Mondom akkor mi az a kezében budikefe vagy mi??? Tehát, hogy az ember elől megtagadja a szolgáltatást bakker, én meg csak szipogok hat a jo büdös k.a édes anyját az ilyennek! Na ezért utálom az összes iskolázatlan, analfabéta eladót és nyugodtan le lehet pontozni. Mert még ő nézett le engem!
2019. márc. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!